Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki problem ze spryskiwaczami gdy chcę ich użyć działa tylko jeden spryskiwacz od lewej lampy reszta nie działa co może być przyczyną? Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wąż zatkany albo zepsuty spryskiwacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja tez nieco odkopie temat....

 

''Jestem już po udanym montażu sprysków do swojego paska 3BG, wszystko wraz z podpięciem elektryki pod przekaźnik 192 jest zrobione jak w oryginale, spryskiwacze działają tak jak działać powinny czyli przy dłuższym przytrzymaniu manetki i co 5 psiknięcie na szybę''

 

Mozesz napisac jak to u Ciebie funkcjonuje co 5 raz ? Bo pierwszy raz slysze zeby w 3bg takie cos bylo mozliwe. Jak trzymasz manetke wycieraczek krotko to pryska tylko na szybe jak przytrzymasz dluzej niz 2 sek to automatycznie dyma na swiatla...

Wiec jak to u siebie zrobiles? Kodowales cos vagiem? Ja mam ori xenon i chetnie bym tez tak zrobil zeby mi co 5x robilo sik na lampe ;-).

Póki co musze mojä instalacje ogarnäc bo cos swiruje. Na starej pompce wyjezdzaly spryski ale tylko jeden psikal i to gdzies w kosmos bo popekane byly drugi pusty jak sahara. Kupilem nowe dysze i calkiem przestaly sikac. Wyjezdzaly tylko troszke ze zderzaka. Kupilem nowe zylindry dalej to samo. Kupilem nowä pompke febi nic nie psikalo. Wkurzylem sie i kupile ori we vw i jutro bede wymienial. Zobaczymy co bedzie. Powoli widze ze to jakis kibel z tymi spryskami w paskach. Mialem duzo aut na xenonie i nigdy problemu z nimi a tu juz wymienilem wszystko procz wezy i dalej Zong.....

Edytowane przez dario3103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego kodowania w B5 i na 100% nie psika co 5 razy. Koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez tak wlasnie myslalem z tym co 5 razem.

A powiedz mi mam teraz tak....spryski nowe,cylindry nowe,silniczek nowy wszystko orginaly vw NOWE. Dzis wläczylem swiatla po chwili zaczely psikac i wyjezdzac ale to psikanie trwa doslownie sekunde. Mowiac szczerze to robi lampy mokre ale cienko to widze zeby mialo zmyc jakis brud z lamp.

Ale proby robilem na wyłączonym silniku. Auto stoi dosc dlugo. Chcialem odpalic auto okazalo sie ze akku padl. Czy moze to miec cos wspolnego ze dysz psikajä tak krotko? Jak to u was wygläda? Od chwili jak pokaze sie woda to dlugo sikajä? Mialem w sharanie i zdecydowanie woda leciala o wiele dluzej...

Co mam nastepne sprawdzic? Przekaznik? Sam juz nie wiem. Jak porownuje z filmami na yt to maje to se moge w pupe wsadzić....pic na wode fotomontaż

 

Czy jak podläcze pompke spryskiwaczy bezpośrednio z aku to sie spali czy nic jej nie grozi?

Edytowane przez dario3103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic jej nie grozi. Słabe aku spowoduje wolniejszą pracę pompki czyli wydłuży czas wysuwania dysz co spowoduje krótszy czas mycia. Płyn leci ok. 1s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki za pomoc. Aku podladowany. Sprawdzalem na odpalonym silniku. Dysze smigajä o niebo lepiej...z mojej strony uważam temat za zamknięty

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dość, że przy właczonych światłach tylko działają, to jeszcze przy dłuższym przytrzymaniu manetki spryskiwaczy.

 

... do tego w orginale jest jeszcze przekaźnik bo pompka działa tylko i wyłacznie jak sa wlaczone światła :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy ktoś podłączyłem spryskiwacze lamp pod osobny włącznik? Wcześniej mialem mazde 6 i tam był osobny przycisk i to było owiele lepsze rozwiązanie moim zdaniem. Psikam kiedy mi się podoba. A w passacie trzeba dużo płynu wypsikać na szynę żeby spryskiwacze lamp się uruchomił. Wiec osobny włącznik by zaoszczędził płynu. A zawsze mógłbym tylko lampy spryskać. Wie ktoś które kabelki można by potępiać pod taki osobny włącznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy w moim modelu są spryskiwacze reflektorów? Mam miejsce na nie ale nie zauważyłem dotąd żeby po oprysku szyby był oprysk na reflektorach. Czy montaż takich spryskiwaczy to by była duża ingerencja w samochód być może w nie niewysposażony fabrycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ruslan napisał:

Mam miejsce na nie

tzn masz zaślepki na zderzaku? podważ je i zobacz czy jest spryskiwacz pod nimi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeby zadziałały spryskiwacze lamp musisz dłużej trzymać manetke spryskiwania szyb. Jesli chodzi o dolozenie spryskiwaczy to nie ma nic latwiejszego. Musisz mieć wiekszy zbiornik na płyn dwie pompki spryskiwacza reflektorów do tego wąż gumowy  około 2m i kilka cybantow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 77Marek napisał:

Rzeby zadziałały spryskiwacze lamp musisz dłużej trzymać manetke spryskiwania szyb

 

Taka mała rada - trzeba mieć w tym czasie włączone światła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adams napisał:

trzeba mieć w tym czasie włączone światła

To fakt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów montował do 3b zbiornik dzielony?(podwójny), i do czego montowana jest w nim łapa w drugim zbiorniczku? Chciałbym wiedzieć zanim rozbiorę w ciemno. Pojedynczy znalazłem tylko "goły", zaś ten dzielony jest dostępny w komplecie z dyszami i wężami. Link do aukcji: http://allegro.pl/spryskiwacze-zbiorniczek-lamp-xenon-passat-b5-96-0-i5393390803.html#

6928d35f0a049e42.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2017 o 13:55, radekpls napisał:

Witam, mam pytanie czy ktoś podłączyłem spryskiwacze lamp pod osobny włącznik? Wcześniej mialem mazde 6 i tam był osobny przycisk i to było owiele lepsze rozwiązanie moim zdaniem. Psikam kiedy mi się podoba. A w passacie trzeba dużo płynu wypsikać na szynę żeby spryskiwacze lamp się uruchomił. Wiec osobny włącznik by zaoszczędził płynu. A zawsze mógłbym tylko lampy spryskać. Wie ktoś które kabelki można by potępiać pod taki osobny włącznik?

Ponawiam pytanie czy ktoś mógłby mi doradzić jak podłączyć osobny przycisk do włączania samych spryskiwaczy lamp? Mam instalacje oryginalna fabrycznie montowana. Może ktoś kto zakładał u siebie takie oryginalne spryskiwacze bedzie wiedział które przewody elektryczne doprowadzić do takiego włącznika? W tematach są dodawane zdjęcia takiej instalacji ale te zdjęcia już są nie do odczytania na tych serwerach. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze spryskiwaczami, po przytrzymaniu spryskiwaczy słychać pompkę, ale spryskiwacze wysuwają się tylko na jakiś centymetr i chowają się. Pompka jest nowa. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, próbował ktoś tak zrobić, myslalem żeby dać trójnik na wężu od pompki szyb żeby jednocześnie działały spryskiwacze lamp. Wiem że będzie schodziło dużo płynu ale nie przeszkadza mi to. Pytanie czy zadziała na jednej pomoce, czy ciśnienie nie będzie za małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chowa mi się prawy spryskiwacz reflektora. Tzn. chowa się jak mu się pomoże palcem. Na tej zaślepce zawiesza się. Co jest grane? Zauważyłem to po dzisiejszej "kolizji" parkingowej, jednak oględziny nie wykazały żadnych otarć ani uszkodzeń z zewnątrz. Zbieg okoliczności ze starości szwankuje czy coś się mogło stać w środku w wyniku uderzenia?

IMG_20211230_122741904_HDR.jpg

IMG_20211230_122746952_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności