Skocz do zawartości
Gracek

Adaptacja podnośnika szyb oraz przycisk klapy bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujące błędy w aucie:

- 00933 - Silnik podnośnika szyby po stronie pasażera (V148) 005 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja

Problem polega na tym że szyba nie domyka się po dłuższym przytrzymaniu przycisku, otwiera się bez zastrzeżeń. Adaptacja poprzez długie trzymanie przycisku nie pomaga. Mogę przeprowadzić adaptację vcdsem? Czy jest to usterka silnika podnoszenia że nie rozpoznaje pozycji szyby?

Drugi błąd:

- 00893 - Przycisk klamki / uchwytu w tylnej klapie bagażnika (E234) 

Czy jest możliwość rozebrania listwy i wymiany samego przycisku (numer 5N0827566) czy muszę wymienić całą listwę z podświetleniem tablicy?

Auto to passat B6.

Edytowane przez Gracek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gracek napisał:

szyba nie domyka się po dłuższym przytrzymaniu przycisku

Jak krótko klikasz to jedzie do góry a jak długo to przestaje jechać? Może się linka ślizga?

19 minut temu, Gracek napisał:

Auto to passat B6.

Podaj rok oraz miesiąc produkcji bo była zmiana. Patrząc na numer 5N0827566 to ze zdjęć wynika, że to klamka osobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie zapamiętuje że przy dłuższym naciskaniu przycisku ma domknąć szybę. Po prostu silniczek przestaje pracować, nie ma przy tym żadnych niepokojących dźwięków. Auto z października 2005, nadwozie kombi. Patrząć na całą listwę to właśnie nie widać aby była możliwość demontażu przycisku, chyba że maskownice się zdejmie i pod nią może są nakrętki (bazuje na zdjęciach, nie rozbierałem tego, dlatego pytam bo może ktoś już to robił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku co podałeś, klamka jest razem z lampkami i ma numer np: 1T0827574J - patrz etka online

Co do adaptacji szyby. Spróbuj powtórzyć całą operację (pełne otwieranie i zamykanie) 3 razy - oczywiście na włączonym zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy tzn. musiałem przytrzymać przycisk aby domknąć szybe. Przyczyna - przełącznik. Pęka z boku w osi wyłącznika

 Miałem już tak dwukrotnie. Najprostszy sposób to zamiana pękniętych elementów z wyłącznikami drzwi tylnych, które są rzadziej użyane .

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale od razu po kasowaniu błędu vcdsem wskakuje on na nowo (nawet gdy nic nie ruszam). Poza tym nie domyka ani z panelu kierowcy ani z przycisku pasażera. Sprawdziłem teraz dokładnie i po naciśnięciu przycisku zaczyna domykać z 1cm i staje. Później można domykać tylko manualnie.

Edytowane przez Gracek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności