Skocz do zawartości
danieljakimowicz1978

trzaski, brzęczenie - złe spasowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie dam rady przeorać wszystkich wątków, może ktoś pomoże. Nowe auto i od pierwszych setek kilometrów na nierównościach odzywają się mniejsze lub większe świerszcze. Na kocich łbach to już istna orkiestra. Jest to do uratowania w serwisie? Domyślam się, że powinni mieć już nie małą wprawą w poprawianiu fabryki. Oprócz tego pełna satysfykacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co dokładnie trzeszczy z jakich okolic.

Prawdopodobnie:

- uszczelki w drzwiach (smarowanie co 1-1,5 tyg) 

- listwa piano black w nawiewie (wymiana w ASO na nową mało da jedyny sposób to trzeba wyjąc ją i podkleić parcianą taśma TESA 9mm) ostatnio robiłem to w swoim passku i mam z nią święty spokój :)

- listwa zewnętrzna w drzwiach w słupkach B (jest poradnik na forum) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- trzeszczy z okolic boczków drzwi - lewa i prawa strona, podejrzewałem jakieś przewody, ale mogą byćto  raczej sugerowane uszczelki drzwi lub listwa zew. (mogę prosić o linka?)

- trzeczenie z okolić środka, czyli raczej ta listwa piano black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pakiet audio dynaudio?  jak tak to ASO zna sprawę poprawią boczki 

Jak nie boczki w drzwiach to uszczelki mają nasmarować jak nie to to pewnie listwa zewnętrzna  w słupku B podotykaj sobie te listwy na drzwiach jak teraz skrzypią to w lecie bedzię tragedia.

Mówić ze importer zna sprawę daje taśmę do podklejenia. Będą mówić ze w serwis'ówce nie ma nic to wtedy im linka pokazać nie dawać się zlewać bo to problem znany. :) 

 

Pokazać na oczy co dokładnie wg ciebie trzeszczy poodtykać żeby trzeszczało żeby potem nie wmawiali Tobie "a my myśleliśmy ze to o to panu chodziło" a w sumie nic nie naprawili :) 

Będą ci mówić ze to musi podczas jazdy trzeszczeć a nie poprzez dotykanie wtedy mówić im ze skoro trzeszczy jak się dotyka to i podczas jazdy tez szczególnie w lecie

Z tą listwa piano black w nawiewie walczyłem u znajomego w ASO to powiedział ze co najwyżej mogą wymieniać w nieskończoność aż trafi się cały panel nawiewu gdzie ta listwa siedzi mocno ale i tak po lecie znowu się wygnie i nie będzie mocno siedzieć. Jedynie poklejenie taśmą co napisałem załatwi sprawę na zawsze ale mało które ASO to zrobi to ta listę ciężko wyciągnąć z panelu nawiewu ale da rade tylko im się nie chce bo robią to co im każe serwis'ówka a tam o tym nic nie ma tylko wymiana na nowy :Ppoza tym bo się boją się robić coś na swoją rękę szczególnie jak GW jest :)

 

EDIT: Jakie masz felgi? Ewentualnie zmniejsz ciśnienie na 2,3 jak masz 2,6-3 też zmniejszy nawalanie po karoserii przez dziury itp 

Edytowane przez LukEEE
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, LukEEE napisał:

 

EDIT: Jakie masz felgi? Ewentualnie zmniejsz ciśnienie na 2,3 jak masz 2,6-3 też zmniejszy nawalanie po karoserii przez dziury itp 

- umówiłem się w ASO. Doradca serwisowy sprawiał wrażenie zaskoczonego takim zgłoszeniem?

- felgi narazie 17", więc jest trochę gumy do amortyzowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ta listwe z nawiewu wyciagnac zeby nie pourywac? W Arteonie jest ten sam problem z nia przy zmianach temperatur...

trzeba demontowac nawiewy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem z tematem drzwi ale się w końcu poddałem. Dałem samochód do wygłuszenia drzwi i jak narazie po 30k kilometrów problem dalej nie powrócił. Oczywiście nie mówiąc już o tym że jest większy komfort podczas jazdy, lepsze wrażenia z audio no i ten dźwięk zamykanych drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kriss555 napisał:

A jak ta listwe z nawiewu wyciagnac zeby nie pourywac? W Arteonie jest ten sam problem z nia przy zmianach temperatur...

trzeba demontowac nawiewy?

Tak caly panel, a zeby to zrobić trzeba..

Wyciągnąć panel multimedialny

Wyciągnąć cd ze schowka aby zdemontować schowek bo trzeba odpiac kable od zegarka i podświetlenia w panelu nawiewowym

Listwa jest od spodu zatrzaski ktore mozna podważyć a od gory trzeba na sile wyciągnąć listwe i tutaj trzeba miec cierpliwość zeby nie uzyc duzej sily i nie zlamac listy oraz mocne palce ;)

 

Troche roboty jest ale warto. Moze filmik nagram

 

Edytowane przez LukEEE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności