Skocz do zawartości
Starl0rd

DCC - Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W przyszłym roku szykuje mi się wymiana Passata więc przygotowuje się mentalnie co bym zmienił w porównaniu do obecnie posiadanej wersji. Silnikowo jeżeli termin oczekiwania mnie nie przestraszy i rzeczywiście będzie taka wersja wezmę 2.0 190 TSI DSG. Zastanawiam się jednak nad zawieszeniem a dokładniej tytułowym DCC. 90% czasu auto użytkuje w mieście i mimo że drogi coraz lepsze codziennie denerwują mnie garby czy nierówności na drogach osiedlowych itp. Teoretycznie myślałem że DCC w trybie comfort będzie lekiem na moje poszukiwania większego komfortu. Niestety im dłużej czytam tym widzę jak dużo osób narzeka między innymi na hałas z tego zawieszenia. Sytuacja jest na tyle kuriozalna że ostatnio sprzedawca w salonie odradzał mi DCC wyliczając ile to innych fajnych dodatków mogę wziąć w tej cenie. Poza tym jak sam stwierdził drogi coraz lepsze więc to tak naprawdę zbędna fanaberia. Czy jest na forum ktoś kto ma może lepsze doświadczenia z tym zawieszeniem?

Edytowane przez Starl0rd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo sie nasłuchałem i naczytałem (sam nie jezdzilem z DCC) i z tego co wnioskuje to DCC ma najwiekszy sens jak jezdzisz na felgach 18 lub wiekszych.

Sam obecnie jezdze 2.0 TDI 190 KM, kola 17 cali bez DCC i jest mega przyjemnie.

[edit] 2.0 190 TSI DSG nie jest obecnie planowany do produkcji w Q1 wiec najwczesniej Q2 ale nikt z salonów nic nie wie na ten temat. Może być tak, że ten silnik pojawi sie dopiero w wersji z faceliftingiem.

Edytowane przez Tomek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę cały czas w trybie normal, tryb sport ustawiam tylko na autostradzie jak chce poszaleć, prędkości pod 260, samochód jest w tedy bardziej pewny, felgi 19.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z systemem z DCC od ponad roku, prawie 100% po mieście w trybie komfort. Wg mnie jest bardzo duża różnica w komforcie jazdy. Drogi w moim mieście są w kiepskim stanie, więc wybór  aktywnego zawieszenia był dla mnie priorytetem. W następnym  samochodzie  będzie  napewno.

Edytowane przez dwap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dcc bardziej usztywnia zawieszenie od standatdowego  zawieszenia  różnice czuć na autostradzie przy predkościach  ponad 180 ,auto inaczej trzyma się drogi ,naprawde robi robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co lubią bardziej na miękko faktycznie warto Comfort ustawić na miasto.

Ale DCC to nie tylko amortyzatory. Ja po jakimś czasie zabawy jeżdżę teraz cały czas na Indywidual, gdzie akurat amorki mam na Normal, ale za to układ kierowniczy na sport (sztywniejszy) i światła na sport (mam cały czas pod ręką DLA). Możesz też ustawić sobie ACC na dynamiczniejszy.

Ja uważam, że warto.

Edytowane przez grus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wersję grus’a. DCC ustawiam indywidualnie i na miasto jest bajka. Trasa kwestia czy jadę a1 czy a2. Te dwie autostrady to przepaść w płynności ruchu więc dcc się przydaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do tego zawieszenie można założyć obniżone sprężyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można, ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności