Skocz do zawartości
plutas

Podłączanie podgrzewacza wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam zamiar zakupić podgrzewacz wody do mojego passacika, taki jak w linku : https://allegro.pl/podgrzewacz-plynu-grzalka-silnika-pompa-webasto-23-i7045054621.html

W instrukcji instalacji napisane jest ,że należy podłączyć szeregowo lub równolegle (przy pomocy dołączonych trójników) do przewodu nagrzewnicy, lub innego przewodu krótkiego obiegu w silniku w taki sposób, aby zaznaczony na podgrzewaczu kierunek przepływu cieczy skierowany był do silnika. I teraz pytanie w który wąż od nagrzewnicy podpiąć ten podgrzewacz?? ten idący do górnego bloku silnika czy drugi przechodzący przez chłodnice oleju i wchodzący z dołu bloku silnika?

I wiecie może jakąś średnicą wewnętrzną ma przewód od nagrzewnicy??

Pozdrawiam :)

20181018_102416.jpg

20181018_102437.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzałki na nagrzewnicy są jak oznaczyłem. U Ciebie wejście do nagrzewnicy będzie pod nr 2. 

Jutro zmierzę średnicę wewnętrzną węży i Ci napisze, akurat mam rozgrzebane to warto na przyszłość sprawdzić.

2018-10-18 20.59.03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica wewnętrzna 20mm 

Średnica zewnętrzna 26mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, zamontowałem podgrzewacz tuż przed chłodnicą oleju. Po otworzeniu maski po zgaszeniu rozgrzanego silnika słychać od nagrzewnicy dziwne syczenie ale to pewnie do końca jeszcze nagrzewnica się nie odpowietrzyła.

 

20181020_140822.jpg

20181020_140829.jpg

Edytowane przez plutas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie włączałem tylko 2 razy w celu sprawdzenia skuteczności, będą mrozy to wtedy będe mógł napisać. Kupiłem przedłużacz i gdy będą większe mrozy mam zamiar z rana jak wstanę przed pracą podłaczyć podgrzewacz, zjeśc śniadanko, wypić kawke i wsiadać do rozgrzanego auta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2018 o 14:01, plutas napisał:

Na razie włączałem tylko 2 razy w celu sprawdzenia skuteczności, będą mrozy to wtedy będe mógł napisać. Kupiłem przedłużacz i gdy będą większe mrozy mam zamiar z rana jak wstanę przed pracą podłaczyć podgrzewacz, zjeśc śniadanko, wypić kawke i wsiadać do rozgrzanego auta :D

Witaj,

jak po okresie zimowym się sprawowało ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się włączyć w dyskusję.

U siebie mam zainstalowaną przepływową grzałkę firmy Defa o mocy 1500W, zasilaną z sieci 230V. Przy takiej mocy konieczne jest wymuszenie przepływu płynu - w tym celu założyłem elektryczną pompkę od vw T4.

Efekt jest znakomity - przy mrozie -10 wystarczy pół godziny grzania aby silnik miał około 50-60*, a po nieco ponad godzinie udaje się osiągnąć 80*.

 

Wcześniej również używałem Defy, ale o mocy zaledwie 550W. Po godzinie grzania temp osiągała 30*, a w przypadku grzania wielogodzinnego przekroczenie 40* było niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, AndrzejP4 napisał:

Pozwolę się włączyć w dyskusję.

U siebie mam zainstalowaną przepływową grzałkę firmy Defa o mocy 1500W, zasilaną z sieci 230V. Przy takiej mocy konieczne jest wymuszenie przepływu płynu - w tym celu założyłem elektryczną pompkę od vw T4.

Efekt jest znakomity - przy mrozie -10 wystarczy pół godziny grzania aby silnik miał około 50-60*, a po nieco ponad godzinie udaje się osiągnąć 80*.

 

Wcześniej również używałem Defy, ale o mocy zaledwie 550W. Po godzinie grzania temp osiągała 30*, a w przypadku grzania wielogodzinnego przekroczenie 40* było niemożliwe.

jak podłączyłeś tą dodatkową pompkę (chodzi mi o zgranie z grzałką)? i jeśli możesz zapodać jakieś zdjęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności