Skocz do zawartości
Michal231994

wibracje auta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników  forum, ma problem z moim passatem, a mianowicie przy przyspieszaniu , czyli pod obciążeniem samochód drży wibruje,  najbardziej jest to odczuwalne od 3 biegu, mechanicy rozkładają ręce... wymieniłem praktycznie wszystkie części związane z napędem,  pierwsze podejrzenie padło na dwumas, wiec został wymieniony, następne padło na skrzynie, również została wymieniona, poduszka pod skrzynia i ta która jest w saniach także wymieniona, w sobotę postanowiłem wymienić dwa przeguby wew i niestety zero efektów.. juz brakuje mi sił do tego samochodu, dodam także ze auto było pod komputerem, pompo-wtryski są ok . może jest tutaj osoba, która miała podobny przypadek, bądź tez przypuszcza co to może być, przejrzałem samochód z kanału, złączka elastyczna okey, elementy nie dotykają budy , które mogłyby być przyczyna wibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co mam to samo. Wymienilem tez dwa wewnetrzne przeguby. U mnie drzy jak przytrzymam auto na wyzszych obrotach. Umowilem sie ze specami od skrzyni na przyszly tydzien. Bede informowal o postepach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najwpierw poszukać gdzie wibruje... Nie wiem... kolektor? może coś z wydechem i drgań łapie jak u mojego brata mechanicy wstawiali mu środkowy tłumik w a3 bo miał wspawaną rurę - zrobili fale dunaju, przespawali nawet uchwyt i auto mu łapało drgań, ja np miałem przypadek że drżało mi w aucie przy drzwiach, potem rozbieram patrzę a tam mała śrubeczka leżała z mojego gapiostwa, może być też przyczyna zbieżności, niwyważonych dobrze kół, łożysko, końcówki itp itd... trzeba najwpierw dojść mniej więcej w którym miejscu te drgania są i tam szukać, np otworzyć maskę - zobaczyć czy silnik drga, jeśli tak to nacisnąć postawić opór być może się uspokoi - to znaczy że gdzieś tam coś wina.

Ogólnie to trzeba by zacząć od zmiany mechanika na jakiegoś dobrego - bo nawymieniał, na koszta ponaciągał a problem dalej jest

Edytowane przez embix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności