Jump to content
Sign in to follow this  
kamskam

Zdejmowanie zderzaka tył Passat B8 kombi.

Recommended Posts

Witajcie, czy ktoś zdejmował z Was zderzak z tyłu w B8 kombi? Czy jest jakaś metoda rozpinania pinów w ślizgach zderzaka? Bo jest bardzo łatwo połamać zaczepy w zderzaku.

Zderzak schodzi bez problemów, najważniejsze odkręcić od spodu śruby, potem przy nadkolu a następnie zdemontować lampy, zderzak zaczynamy ściągać z prawe lub lewej strony delikatnie ciągnąć do siebie, najlepiej jak będzie jeszcze jedna osoba do pomocy żeby potem swobodnie odczepic kabel od czujników cofania. Ja ściągnąłem zderzak pierwszy raz w zyciu i nic nie zostalo urwane.

Witam, właśnie jak też ściągałem zderzak i urwałem nie tyle co piny w ślizgu co oczka w zderzaku zaznaczone na czerwono. Śruby oczywiście odkręcamy 3 albo 4 torxy są w nadkolu, reszta od spodu + są zapinki plastikowe 3 kwadratowe po środku auta (wykręca się małym TORX plastikowe śruby (fajne rozwiązanie) i wyjmuje plastikowe prostokąciki.

obraz.png.78019220ffe2ad69de69679854b608eb.png

Ale mi chodzi o wypinanie, te pod lampą to pikuś bo można śrubokrętem piny zluzować, ale te w kółeczkach czerwonych jak wyjmowałeś ? Ciągnąć w kierunku zielonej strzałki i nic Ci się nie wyrwało ? Jaką miałeś kolejność działań? A może ciągnąłeś w kierunku żółtej strzałki, ale sądzę, że nie ;) Jest jeszcze szansa, że nie wiesz, że coś urwałeś (naderwałeś) bo tego praktycznie się nie widzi.

obraz.png.a8dfbbe4acb998c0273dc37d8cadd4c4.png odległość na pomarańczowo jest strasznie mała i to jest kłopot.

Mam jeszcze gorącą prośbę, zerknęlibyście na ile śrub macie przykręconą belkę? w ASO jest napisane niby 7 sztuk.

obraz.png.380948a7079ff4853ec70097e9076b11.png Należy spojrzeć przy wydechu w górę, teoretycznie powinno brakować z lewej strony(prawej dolnej śruby), czy Wy też jej nie macie ?

Edited by kamskam

Tak jest oryginalnie w VW zawsze z prawej strony 4 śruby a z lewej trzy. 

Z prawej są cztery ponieważ tam jest wkręcane ucho do holowania i musi być mocniejsze połączenie. 

• Like 1

U mnie wszystko było całe, wszystkie zapinki jak i tzw oczka, zderzak ciągłem delikatnie do siebie jak i trochę w górę i trochę w dół. Już nie pamiętam na ile śrub miałem belkę zamontowana ale było ich chyba 7. 

Witam. A zdjemował ktoś przedni, jak to wygląda?? Pozdro