Skocz do zawartości
kamskam

Zdejmowanie zderzaka tył Passat B8 kombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy ktoś zdejmował z Was zderzak z tyłu w B8 kombi? Czy jest jakaś metoda rozpinania pinów w ślizgach zderzaka? Bo jest bardzo łatwo połamać zaczepy w zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzak schodzi bez problemów, najważniejsze odkręcić od spodu śruby, potem przy nadkolu a następnie zdemontować lampy, zderzak zaczynamy ściągać z prawe lub lewej strony delikatnie ciągnąć do siebie, najlepiej jak będzie jeszcze jedna osoba do pomocy żeby potem swobodnie odczepic kabel od czujników cofania. Ja ściągnąłem zderzak pierwszy raz w zyciu i nic nie zostalo urwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jak też ściągałem zderzak i urwałem nie tyle co piny w ślizgu co oczka w zderzaku zaznaczone na czerwono. Śruby oczywiście odkręcamy 3 albo 4 torxy są w nadkolu, reszta od spodu + są zapinki plastikowe 3 kwadratowe po środku auta (wykręca się małym TORX plastikowe śruby (fajne rozwiązanie) i wyjmuje plastikowe prostokąciki.

obraz.png.78019220ffe2ad69de69679854b608eb.png

Ale mi chodzi o wypinanie, te pod lampą to pikuś bo można śrubokrętem piny zluzować, ale te w kółeczkach czerwonych jak wyjmowałeś ? Ciągnąć w kierunku zielonej strzałki i nic Ci się nie wyrwało ? Jaką miałeś kolejność działań? A może ciągnąłeś w kierunku żółtej strzałki, ale sądzę, że nie ;) Jest jeszcze szansa, że nie wiesz, że coś urwałeś (naderwałeś) bo tego praktycznie się nie widzi.

 

obraz.png.a8dfbbe4acb998c0273dc37d8cadd4c4.png odległość na pomarańczowo jest strasznie mała i to jest kłopot.

 

Mam jeszcze gorącą prośbę, zerknęlibyście na ile śrub macie przykręconą belkę? w ASO jest napisane niby 7 sztuk.

 

obraz.png.380948a7079ff4853ec70097e9076b11.png Należy spojrzeć przy wydechu w górę, teoretycznie powinno brakować z lewej strony(prawej dolnej śruby), czy Wy też jej nie macie ?

Edytowane przez kamskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest oryginalnie w VW zawsze z prawej strony 4 śruby a z lewej trzy. 

Z prawej są cztery ponieważ tam jest wkręcane ucho do holowania i musi być mocniejsze połączenie. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko było całe, wszystkie zapinki jak i tzw oczka, zderzak ciągłem delikatnie do siebie jak i trochę w górę i trochę w dół. Już nie pamiętam na ile śrub miałem belkę zamontowana ale było ich chyba 7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A zdjemował ktoś przedni, jak to wygląda?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

podpinam sie do pytana, mam jeden zabrudzony odblysnik, na dole zderzaka, kolo wydechu, jak go wyciaga sie ?B8 kombi. Trzeba sciagac zderzak ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż i montaż (przez profesjonalistów) trwa stosunkowo szybko.

Najlepiej robią to oni

Ps: Jak dobrze zagadasz to i komplet opon w tym samym czasie potrafią wymienić.

Udanego weekendu ?

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak są mocowane tylne lampy - zakładam że kombi czy sedan to ten sam patent ? 

Są tam jakieś nakrętki czy może jakieś dziwne zatrzaski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności