Skocz do zawartości
zibo27

wymiana nagrzewnicy, demontaż przewodów od klimatyzacji ??

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie 

Pytanko mam, może i proste albo głupie,  ale jestem na etapie demontażu nagrzewnicy, generalnie deska cała ściągnięta i porozkręcany cały środek.

Pozostały tylko spięte dwa przewody rurowe od nagrzewnicy, które przechodzą przez grodź do komory silnika oraz przewód od klimy (po lewej stronie od akumulatora) i pytanie o te przewody od klimy CZY MUSZĘ JE ODPIĄĆ co wiąże się z ponownym nabiciem klimy ?? Mi się wydaje, że tak, ale tak pytam dla zaspokojenie głowy.

20180929_112904.thumb.jpg.0a7fca679a340423d1cfa70c9649a93a.jpg

20181014_181341.thumb.jpg.0411a0576b58cd2c99c0550ffd226b86.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. Inaczej nie jesteś w stanie wyjąć całej plastikowej obudowy z nagrzewnicą (w celu jej wymiany).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, że jest to niestety konieczne, bo innej opcji na wyciągnięcie nie widać a że nie jestem mechanikiem, więc stąd moje pytanie. Może jakiś magik zrobił inaczej hehe.

 

No to teraz drugie pytanie:

Czy kupno nowej np takiej https://allegro.pl/nagrzewnica-febi-audi-a4-b5-b6-80-b4-vw-passat-b5-i7131353598.html jest dobrym rozwiązaniem, Będzie pasowała ?? Czy może polecacie coś innego ??? 

Oczywiście można wyczyścić tą którą wyciągnę, tylko czy warto się bawić, kupować środki do czyszczenia, płukać, itd skoro nowa nie dużo kosztuje, a przy okazji tymi zabiegami ją gdzieś rozszczelnić, uszkodzić lub osłabić jej wytrzymałości. ( w końcu siedziała w aucie przez 18 lat)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cuduj ze starą nagrzewnicą, wymieniaj. Najlepiej wyciągnij starą i porównaj wymiarami. Co do ceny i firmy kwestia gustu, na takie rzeczy bym nie żałował pieniędzy, żeby później ponownie nie rozbierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba to co najgorsze już za mną Nagrzewnica ujrzała światło dzienne :) 

20181017_174050.thumb.jpg.bd6d8ed267da3564e4b088424fb20bd6.jpg

20181017_174315.thumb.jpg.13b8ab1e412b3c4ec7bad334a368eee1.jpg

20181017_181031.thumb.jpg.4e06bdda93da2bdbae1b9dda92e06c3f.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2018 o 18:32, kEru napisał:

Nie cuduj ze starą nagrzewnicą, wymieniaj. Najlepiej wyciągnij starą i porównaj wymiarami. Co do ceny i firmy kwestia gustu, na takie rzeczy bym nie żałował pieniędzy, żeby później ponownie nie rozbierać. 

https://allegro.pl/vw-passat-b5-00-05-avf-awx-1-9-130km-nagrzewnica-i7334688149.html zamówiłem dziś nagrzewnice BEHR taka jaka była zamontowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nowa nagrzewnica została zamontowana. EFEKT ??

na starej:

Temp HI, 3 kreski nawiewu na przednie kratki, temp powietrza na wylocie max 52 stopnie, stała temp 48 st, wentylator na max temp powietrza na wylocie 28 st.

Na nowej

Temp HI, 3 kreski nawiewu na przednie kratki, temp powietrza na wylocie max 74 stopnie, stała temp 68-69 stopni, wentylator na max temp powietrza na wylocie 64 st.

Testowane na odcinku 10 km przy predkości ok 60 km, jazda w mieście tzn światła, skrety prawo, lewo 

Więc w zimę chyba nie zmarznąć. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

ja z pytaniem czy jest inna możliwość wymiany nagrzewnicy , tzn bez rozbierania człego przodu

pozdrawiam

Lew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności