Skocz do zawartości
radek.1983p@wp.pl

kaleczący silnik, brak mocy,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie zwracam się o pomoc przy naprawie mojego passata b5 1,8t 1999r.

Moja historia zaczęła się w ten sposób, że wstałem pewnego pięknego dnia, chcę odpalić moje autko a tu nici, odpalił ale silnik zaczął kaleczyć, pracował raz na trzy tłoki, raz na dwa, na gazie w ogóle przestał jeździć do dnia dzisiejszego. wymieniłem cewki zapłonowe, kostkę w stacyjce, zrobione podciśnienie, sprawdzony katalizator (czysty), elektryka silnika w porządku był u elektryka, wymieniona przepustnica, przepływomierz, brak dziury w dolocie i w wydechu, dziwne jest to że po wymianie części i skasowaniu błędów, komputer cięgle pokazuje jakieś nowości, co chwilę jest co innego uszkodzone według niego, w chwili obecnej auto jeździ tylko na benzynie, jak się przełączy na gaz to traci moc kaleczy silnik, i zwalnia auto. Zostały mi jeszcze następujące nowe  błędy po wymianie przepływomierza. Nie wiem gdzie może być jeszcze problem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

1.xps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie nadal mam problem z pasatem po zlikwidowaniu kilku błędów, został jeden 18084, doskonale wiemy co to jest, lecz chciałbym mieć pewność czy faktycznie trzeba wymienić przepustnicę?, adaptacja zrobiona, niby dobrze, ale nadal silnik się dławi, czy szukać gdzieś jeszcze?, wtyczki od komputera sprawdzone, instalacja do przepustnicy sprawdzona, przepływomierz ok, czujniki sprawne, i reszta o  której napisałem wyżej, gaz odłączony, byłbym wdzięczny za podpowiedzi, pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź przekaźnik główny 30 znajdziesz go na podszybiu w czarnej skrzynce od strony kierowcy. Miałem podobnie dławił się kaszlał i pewnego dnia z zakupów wróciłem na holu. Jak się okazało winne były zimne luty w przekaźniku. Na początku naprawy nie mogłem nawet zaadoptować przepustnicy bo komputer jej po prostu nie widział, po przelutowaniu na nowo nóżek przekaźnika auto śmiga po dziś dzień

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź sprawdzę to. A ten przekaźnik znajduje się obok komputera tak? Mój komputer też nie widział przepustnicy.  Teraz auto jeździ idealnie na 3 błędach w kompie dot. one właśnie przepustnicy. Jak skasuje błędy auto nie jeździ. Dobre co nie wiem o co tu chodzi pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik znajduje się w czarnej skrzynce pod podszybiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wracając do tematu po wymianie przekaźnika nadal został jeden błąd 18084, ale auto zachowuje się o niebo lepiej, żwawsze, jestem zadowolony zapomniałem dodać że w aucie jest gaz czyżby to miało coś wspólnego? Bo na gazie nie jeździ w ogóle. byłbym wdzięczny za podpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności