Skocz do zawartości
przemo_karpacz

Szyberdach panoramiczny i oświetlenie wnętrza- problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam B8 w nadwoziu kombi z panorama dachem i podczas ulewy w lewym tylnym słupku pojawia się woda  :o, która podczas dłuższej jazdy ląduje w bagażniku ...

Ktoś może ma podobny kłopot? Jesień za pasem i nie uśmiecha mi się jeździć z pochłaniaczem wilgoci :D 

Oczywiście na przeglądzie w ASO sprawdzali drożność rurek odpływowych ale też powiedzieli że naprawa lampki (która nota bene była odłączona z wtyczki) potrwa dwa dni, więc nie wiem czy wierzyć im do końca :)

A drugi problem to oświetlenie wnętrza, mianowicie do pewnego momentu podczas otwarcia auta wieczorem, zapalały się lampki w środku i po odpaleniu i ruszeniu gasły.. teraz nie gasną, świecą cały czas, wyłączać trzeba ręcznie przyciskiem.

Pytanie czy te dwa problemy się łączą, tzn czy przez wodę zrobiła się jakaś zwara i lampki świeca non stop? 

Co myślicie?

Pozdrawiam!

 

fota passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynienki i odpływy są niedrożne-mój kolega miał to samo w Golfie VII. U niego odpływ był zatkany przy lewym nadkolu.

Sprawdź jeszcze rurkę odpływową ponizej podsufitki, bo tam może być nieszczelność:

https://forum.golf6.pl/mk6-problemy-usterki/woda-po-opadach-deszczu-w-srodku-auta-t4118.html

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , szukałem tematu lecz nie umiałem znaleźć. W których miejscach znajdują się wyloty odpływów panoramy. Chciałbym profilaktycznie zobaczyć czy woda odpowiednio ścieka a w razie problemu przeczyścić. W poprzednim samochodzie mialem z tego tytuły nie miłe przeżycia.

Pozdrawiam Grupowiczów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył rurka kończy się w nadkolach. Przód w podszybiu i potem chyba jakimś kanałem leci do nadkola

Po prostu polej wody w każdym rogu szyberdachu (do rynienki) i zobaczysz gdzie wylatuje.

 

panorama.jpg

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dość często czyścić odpływy, jeśli nie chcecie mieć zalanej podsufitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w jaki sposób czyścicie kanaly odprowadzające wodę z szberdachu?

ELSA pokazuję, że czyszczenie i smarowanie powinno odbywać się po przejechaniu 60 000 km / po 3 latach, potem co 60 000 km / 2 lata.

Zrobiło się ciepło i też postanowiłem u siebie wyczyścić kanały, woda co prawda zawsze spływała i nie miałem z tym problemu, ale profilaktycznie.

Zakupiłem na Allegro wycior do czyszczenia i za jego pomocą i sprężonego powietrza sprawdziełem przednie odpływy, okazało się, że jednak jeden był zapchany.

Ale tu pytanie, jak to zrobić z tylnymi? Serwisówka pokazuje demontaż tylnych nadkoli i czyszczenia od dołu do góry, co wydaje mi się troche bez sensu na sam fakt, że to co wypcham to i tak pójdzie w rynne w szyberdachu i przy pierwszym deszczy spowrotem wróci w kanał.

Macie jakieś inne, sprawdzone metody?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie serwisówka pokazuje czyszczenie od dołu, by pchając coś do odpływu od góry wężyk nie wyskoczył z rurki (czy jak to się tam nazywa).

Odnośnie smarowania: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyścił ktoś tylne odpływy szyberachu? Czy wycior 150cm nie będzie za krótki do czyszczenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim B8 kombi zaczęło ciec lewym słupkiem od góry a kończywszy na dywaniku. Zdjąłem obicie słupka , uchwyt i osłonę przeciwsłoneczną aby opuścić trochę podsufitkę. Udrożniłem odpływ woda spływa elegancko ale część wody dostaje się poza korytko odpływowe i widać ją w tym wewnętrznym korytku gdzie są zawiasy itp. Tam nie powinno być wody dlatego przedostaje się ona na podsufitkę przez szczeliny w miejscu łączenia plastików. Nie mogę znależć przyczyny czemu tam woda jest .

Na niebiesko zaznaczyłem odpływ, czerwony to miejsce w któym zbiera się woda i poprzez łączenia spływa pod spód.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Dziękuję

IMG_20230930_121042.jpg

IMG_20231001_101301_edit_103494980681081.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem żyłką do kosiarki :) Następnie wąż ogrodowy z przejściówką na mały wężyk tak żeby wszedł do odpływu. Zadziałało i woda spływa do nadkoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że słabo wyczyściłem. Niby woda spływała ale przy większej ilości wody nie było już takiej drożności. Okazało się , że na końcach rurek są zaślepki z małym otworem a tam pełno syfu. Usunąłem i przeczyściłem wyciorem. Od tamtej pory sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności