Skocz do zawartości
LatającyHolender

Zmiana tylnej kanapy w 3BG (pasy)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

od 2 tygodni mam Passata 3BG rocznik 2002 - super fura ?. Problem w tym, że autko ma z tyłu kanapę z 2-punktowym pasem bezpieczeństwa (wersja z podłokietnikiem i bez zagłówka) a ja potrzebuję pasa 3-punktowego, bo mam fotelik dziecięcy którego instrukcja zabrania montażu na 2-punktowym pasie  - a wolę wozić dziecko na środku.

Jeśli nie będzie innego wyjścia zmontuję fotel z boku, ale udało mi się wyszukać kanapę do tego modelu z 3-punktowym pasem idący z góry (nawet w tej samej tapicerce ? ) tylko pytanie czy taka przekładka jest:

A) możliwa, 

B) bezpieczna, 

C) da się zrobić bez jakichś gigantycznych ceregieli? 

Ktoś moze coś podpowiedzieć? 

Edytowane przez LatającyHolender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak fotelik ma własne pasy i będzie zamontowany na długo, to przypnij go ściąganą taśmą do uchwytów w bagażniku, są po rogach rozmieszczone. Trzyma jak by był na stałe.

a jak fotelik ma isofixa, to może tym sie zainteresuj. Tylko nie wiem, czy na środku da sie go demontować... Jest o montażu ISO temat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotelik jest specyficzny, montowany tyłem (szwedzki patent), więc to raczej nie wchodzi w grę. Nie ufam też tym wihajstrom w bagażniku ;). 

Ale dziękuję za odpowiedź. Może ktoś jednak zmieniał kanapę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LatającyHolender napisał:

Nie ufam też tym wihajstrom w bagażniku ;). 

A wierzysz, że fotelik będzie wystarczająco stabilny na środkowym miejscu, gdzie jest niewielki garb na siedzisku kanapy, zapięty w pas, który jest mocowany do oparcia kanapy?

Jak dla mnie, jedyny właściwy montaż fotelika dla najmłodszych (tylem do kierunku jazdy) to wpinanie fotelika w uchwyt Isofix-a tego w B5 nie znajdziesz na środkowym miejscu. Jeśli nie masz go u siebie, to możesz w B5 śmiało zamontować-oryginalne uchwyty są na portalach ogłoszeniowych.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest fotelik dla niemowlaka, tylko 9-25, ma z tyłu "nogę" i stabilizujące taśmy na boki, w poprzednim aucie siedział na środku jak przymurowany, więc stabilność mnie nie zastanawiała... Coś w tym stylu, tylko inny model: https://goo.gl/images/JTZjqy

Nie mam teraz przy sobie instrukcji, więc nie wiem czy Isofix ma przy nim w ogóle zastosowanie, ale poczytam, dzięki. W każdym razie temat tylnej kanapy wciąż mnie ciekawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności