Skocz do zawartości
shibby

Skrzypienie w okolicach słupka A pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W swoim Passacie irytują mnie 2 miejsca, z których przy każdej nierówności wydobywa się skrzypienie. Jedno z nich namierzyłem - łączenie konsoli środkowej z tunelem w okolicach gniazda popielniczki. Drugie natomiast jest gdzieś w okolicach drzwi/słupka A pasażera. Od razu powiem, że dziwnym trafem wystarczy mały deszczyk lub myjnia i skrzypienie chwilowo ustaje. Myślałem, że to uszczelka ale wczoraj kilka minut jeździłem po nierównej drodze z uchylonymi drzwiami i ten denerwujący dźwięk był. Próbowałem go namierzyć, czy to gdzieś kokpit - okolice przełącznika wyłączenia airbaga, czy osłona słupka A, czy coś w drzwiach... nie wiem :/

Pytanie czy ktoś miał podobny problem i udało mu się namierzyć źródło?

Obawiam się, że może to być coś w drzwiach - ma ktoś jakąś instrukcję jak bezpiecznie zdemontować obicie z drzwi by nic nie połamać?

Z góry dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, shibby napisał:

Witajcie,

W swoim Passacie irytują mnie 2 miejsca, z których przy każdej nierówności wydobywa się skrzypienie. Jedno z nich namierzyłem - łączenie konsoli środkowej z tunelem w okolicach gniazda popielniczki. Drugie natomiast jest gdzieś w okolicach drzwi/słupka A pasażera. Od razu powiem, że dziwnym trafem wystarczy mały deszczyk lub myjnia i skrzypienie chwilowo ustaje. Myślałem, że to uszczelka ale wczoraj kilka minut jeździłem po nierównej drodze z uchylonymi drzwiami i ten denerwujący dźwięk był. Próbowałem go namierzyć, czy to gdzieś kokpit - okolice przełącznika wyłączenia airbaga, czy osłona słupka A, czy coś w drzwiach... nie wiem :/

Pytanie czy ktoś miał podobny problem i udało mu się namierzyć źródło?

Obawiam się, że może to być coś w drzwiach - ma ktoś jakąś instrukcję jak bezpiecznie zdemontować obicie z drzwi by nic nie połamać?

Z góry dzięki za odzew.

Z konsolą środkową miałem podobny problem ale tylko w źimie i w pasku b6  w aso vw mają specjalny spray z jakimś nie brudzącym smarem , koszt to 200zł.

Niestety jak zmienia się temperatura to plastiki się rozszeżają i kurczą dlatego powstają tego typu hałasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to trzeszczenie w okolicy zapalniczki jest tpi, u mnie jak mialem b8 to na gwarancji robili

a co do trzeszczenia slupka a to zobacz czy nie przenosi sie ze slupka b, tam trzeszcza te plastikowe blyszczace oslony slupkow i wlasnie na deszczu czy po myjni przechodzi. Masz samochod z 2015 roku i tam byl ten problem, aso tez to robi w ramach gwarancji, podklejaja taka tasma jak do wiazek slupek pod nakladka

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności