Skocz do zawartości
amidar

diesel Olej w Passcie B5fl 2002 1.9 TDI 130KM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Jakiś czas temu, 2-3 miesiące wstecz kupiłem Passata B5 FL z 2002 roku. Stan samochodu jest przyzwoity jak na swój wiek. W tej chwili ma przejechanie około 340 tys.km. Przyjechał z Holandii, co w powiązaniu z tym, że był serwisowany w Boschu może sugerować, że właściciel nie oszczędzał na nim. 

Ale... nigdzie nie znalazłem informacji odnośnie wlewanego oleju do silnika, a najwyższa pora go wymienić.

Filtry już kupiłem, powietrzny i kabinowy są już wymienione.  Reszta czeka na wymianę oleju, ale... zastanawiam się co wlać do silnika. Oznaczenie silnika to AVF. Z informacji producenta wynika, że olej powinien spełniać normy 505.01, 506.01, 507.00. Logiczny wydaje mi się syntetyk, ale.... kilka osób z którymi rozmawiałem wręcz odradzało mi wlewania syntetyka, podobno bezpieczniejszy jest półsyntetyk.  I oczywiście jestem w kropce, nie wiem co kupić wybrać. Silnik ma swoje lata i trochę już przejechał. 

Prosiłbym o informację, czy raczej poradę oraz markę i symbol oleju. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów o oleju całe stado. W skrócie: wiesz jakie musi normy spełniać więc wiesz co wlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam polecam wlać do AVF 5W 40 pełny syntetyk Castrol Edge jeżdżę na takim od momentu zakupu czyli jakieś 3lata i silnik pięknie się sprawuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz autem jezdzic bardzo długo czy ma on wozić tyłek i tyle. Ja leję Liqui Moly TT4100 5W40 przebiegu na pewno ponad pół bańki i śmiga dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kuba2000 napisał:

Zależy czy chcesz autem jezdzic bardzo długo czy ma on wozić tyłek i tyle. Ja leję Liqui Moly TT4100 5W40 przebiegu na pewno ponad pół bańki i śmiga dobrze.

Początkowo myślałem, że samochód będzie miał max przebieg 5-7 tys.km w roku. W tej chwili widzę, że raczej będzie to zakres od 15-20 tys.km ;) głównie trasy >200 km. Z tego co widzę i czytałem na forum to... większość jest zgodna co do pełnego syntetyka. Poczekam jeszcze chwilę, poczytam jeszcze trochę, pewnie będę wiedział mniej niż na początku ;) ale sam skłaniam się ku syntetykowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy ma byc olej premium, jesli tak lej LM co 10tys km i bedzie smigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności