Skocz do zawartości
Tomek85

Kiedy Passat z 2.0 TSI 190KM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

planuje zamówić passata w najbliższych tygodniach jednak póki co jest duży kłopot z wyborem silnika a w Krakowskim salonie nie maja żadnych informacji co gdzie i kiedy. 

Jako, że Arteon ma silnik 2.0 TSI 190KM, chciałbym Was zapytać czy coś może wiecie, ktoś zna innych delarów i już pytał kiedy ten silnik i czy w ogóle pojawi się też w Passacie.

Obecnie można zamówić 1.4 TSI 150KM lub 2.0 TSI 280 KM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek85 napisał:

Cześć,

planuje zamówić passata w najbliższych tygodniach jednak póki co jest duży kłopot z wyborem silnika a w Krakowskim salonie nie maja żadnych informacji co gdzie i kiedy. 

Jako, że Arteon ma silnik 2.0 TSI 190KM, chciałbym Was zapytać czy coś może wiecie, ktoś zna innych delarów i już pytał kiedy ten silnik i czy w ogóle pojawi się też w Passacie.

Obecnie można zamówić 1.4 TSI 150KM lub 2.0 TSI 280 KM...

Cześć,

Temat był już poruszany w innym wątku: 

Generalnie jestem w tej samej sytuacji przy czym nie ma już tak jak piszesz silnika 1.4 tylko został on zastąpiony przez 1.5 a 2.0 osłabło do 272KM przynajmniej jeżeli chodzi o auta do produkcji. Tak jak już pisałem we wspomnianym wątku mój dealer wylistował sobie produkcję do 13 albo 23 tygodnia 2019 (nie pamiętam dokładnie) i dla benzyny są tylko te 3 zestawienia: 1,5 150 manual i automat oraz 2.0 272. Skoro więc do tego okresu nie ma wzmianki o innych opcjach silnikowych obawiam się że sytuację mogą naprawić dopiero po lifcie który z kolei jest planowany na październik/listopad 2019. Czekam aż @[email protected] odbierze 1.5 i opisze swoje wrażenia. Generalnie jestem trochę rozdarty wewnętrznie. Aktualnie mam 1.4 125 w manualu i chciałem go zamienić w przyszłym roku na jakiś automat. 90% czasu auto użytkuje w mieście tak więc nie wiem czy nawet jak wyjdzie 2.0 190 to nie będzie to dla mnie strzał w stopę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek85 a może właśnie warto pomyśleć o wyborze Passata właśnie w wersji... Arteon ;) 
Sporo osob na tym forum tak twierdzi. Passat pod kilkoma względami jest 'taki sobie'. W Arteonie przynajmniej design cieszy. Ja tego nie sprawdzałem ale ktoś pisał, że ceny droższych wersji są porównywalne. Pytanie w jaki przedział celujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arteon z podobnym wyposażeniem (czyli odpowiednie pakiety, navi itp) oraz silnikiem kosztuje kilka tys. więcej (oczywiście w bardzo ogólnym przybliżeniu).

Dodatkowo teraz rabat na Passata jest 18.000,- a na Arteon 12.000,-.

Więc w sumie Arteon wychodzi ok. 15 tys. więcej (porównując wersje Passat Highline i Arteon Elegance z 1,5 Tsi Dsg). 

Moim zdaniem warto dołożyć, ale to w przyszłym roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem porównanie i wychodzi ponad 30k dopłaty na Arteona.

a te rabaty to taka stała promocja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa, ale wysokość rabatu zawsze zwiększa się bliżej końca roku kalendarzowego lub jak wchodzi lifting czy nowy model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze zaktualizowali cenniki na stronie vw: https://www.volkswagen.pl/pl/cenniki.html?intcmp=homepage-qab-cennik

troche to dziwnie wyglada, że do Passata obecnie jedyna bezyna to 1.5 150KM.

W dieslu tylko 2.0 z różną mocą + 4motion.

skoro poszła aktualizacja cennika/konfiguratora to pewnie do końca roku nic sie nie zmieni..  (brak 2.0 TSI 190KM) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja city juz wypadla z konfiguratora, nie moga juz sprzedawac tych wersji silnikow, ciekawe ile ich im zostalo. Zalapalem sie chyba na jeden z ostatnich modeli jakie wyjechaly z fabryki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2,0TSI 220KM i jestem bardzo zadowolony przydałby się tylko 4motion. Przed zakupem obawiałem się spalania ale miło się zaszkoczyłem. Dealer dał mi auta do testowania na 2 dni wtedy autko trochę więcej paliło ale jak się przyzwyczaiłem do jazdy paskiem (33tys km od listopada) spalanie jest naprawdę akceptowalne. Może warto zastanowić się nad mocniejszym skoro nie ma w propozycjach 190.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2018 o 11:45, grzesiek_9 napisał:

Ja mam 2,0TSI 220KM i jestem bardzo zadowolony przydałby się tylko 4motion. Przed zakupem obawiałem się spalania ale miło się zaszkoczyłem. Dealer dał mi auta do testowania na 2 dni wtedy autko trochę więcej paliło ale jak się przyzwyczaiłem do jazdy paskiem (33tys km od listopada) spalanie jest naprawdę akceptowalne. Może warto zastanowić się nad mocniejszym skoro nie ma w propozycjach 190.

A z ciekawości, jakie masz spalanie w 2.0? I mnie w 1.8 TSI w DSG z pierwszych 5k wychodzi 9l. Przy przelotowej 160km/h na autostradzie wychodzi 10l/100km, liczyłem na trochę mniej. Może się jeszcze dotrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sfra napisał:

A z ciekawości, jakie masz spalanie w 2.0? I mnie w 1.8 TSI w DSG z pierwszych 5k wychodzi 9l. Przy przelotowej 160km/h na autostradzie wychodzi 10l/100km, liczyłem na trochę mniej. Może się jeszcze dotrze...

Trasa Warszawa- Brela( Chorwacja) 8.1l. Trasa dynamicznie pokonana. Średnie spalanie 9-10l w tym sporo po mieście. Wcześniej miałem 2 hondy- accordem robiłem ok 11l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności