Skocz do zawartości
wladek1181

VW 1.2 12V kod silnika AZQ silnik jednorazówka??? Momenty i kolejność skręcania bloku silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
    Rok prod: 2002

Witam

Nie wiem czy dobrze wybrałem dział. Mam mianowicie pytanie, miał ktoś do czynienia z silnikiem VW 1.2 12V AZQ? Mam takie auto na warsztacie z pierścieniami do wymiany, jednak jak doczytałem ten silnik VW to jednorazówka bo rzekomo nie można rozkręcać bloku z uwagi na możliwość odkształcenia się gniazd panewek wału korbowego. Jednak szperając po internecie znalazłem tematy gdzie jednak jakimś cudem mechanikom udaje się rozłożyć ten blok silnika wymienić pierścienie i złożyć blok do kupy i jakoś te auta śmigają dalej. Może ktoś z was miał do czynienia z tym silnikiem i ma dostęp do kolejności i momentów dokręcania tych śrub???? Kopałem w internecie i wiem tyle że się da rozłożyć i złożyć ten silnik ale dokładnych danych nigdzie nie znalazłem. Teoretycznie do Dwóch pierwszych korbowodów jakiś dostęp jest ( załączone zdjęcia)  jednak problemem są śruby na trzecim cylindrze, bez rozpołowienia silnika nikłe szanse na rozkręcenie tego dziadostwa. Help Help Help.

20181008_225657_HDR.jpg

20181008_230210_HDR.jpg

20181008_230356_HDR.jpg

20181008_230532_HDR.jpg

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta