Skocz do zawartości
Machu92

benzyna 2.0 TFSI 200 KM Co remontujemy gdy bierze olej ?

Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie. Silnik jak w temacie 2.0 TFSI przebiegu 254 tysie  (z tego 4 tysiące moje) rocznik 2007. Olej Niemiecki Castrol Edge 10w60. Na 4000 tysiące kilometrów dolałem 400-500 ml oleju, wiem, że ten silnik bierze, wyczytałem gdzieś kiedyś, że można tą usterkę fabryczną usunąć, tak jak w zapytaniu, co w takim momencie remontujemy w silniku, by zaprzestać nadmiernej utracie oleju ? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

branie 0.1 litra na 1000km to jest nic... jak będzie brał 0.5 litra na 1000km to wtedy remontuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku, dzięki za odpowiedź, pytanie jednak moje nadal aktualne, co remontujemy ? i jeżeli ktoś się orientuje jakie to + / - koszta. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego grzyba tam lejesz 10W60 to ja nie mam pojęcia... Takie zużycie jest normalne w turbobenzynie to raz, dwa Ty masz tam chyba silnik na pasku, w którym pierścienie są w porządku (przynajmniej tak wynika z rocznika, bo EA888 to dopiero rocznik 2009/2010).

Sprawdź w nim odmę, turbosprężarkę ewentualnie można się pokusić o wymianę uszczelniaczy zaworowych (są warsztaty wymieniające bez demontażu głowicy) ale według mnie - nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10W60? Czemu 10W? Kupel przez zmianę oleju z 5W na 10W zajechał wał i panewki w 2.8 V6. Drugi przy takiej samej akcji zajechał same panewki w swojej Hondzie. Zalej lepiej 5W50, masz zdecydowanie za gęsty olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak samo po co W60? Nie ma to kompletnie sensu w codziennym użytkowaniu, a i w sporcie mało kiedy się tego używa. Wyjątek to auta pokroju BMW "M" z silnikami serii "S" ale silniki wyczynowe wymagające specjalnego traktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja stosuję 5W50 ale lubię przycisnąć a sam silnik też jest nieco pomodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności