Skocz do zawartości
Gość dombi

Czujnik deszczu [B6]

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja już kiedyś pisałem. Jeśli jeździcie na myjnię automatyczną, albo ręczną i polewacie auto woskiem to na szybie tworzy się film, który uniemożliwia tworzenie się kropelek. Płyn do szyb w rękę i wymyć dokładnie szybę w okolicy czujnika.

Druga sprawa to wajcha na manetce. W autach bez czujnika służy do regulacji szybkości wolnego biegu wycieraczek, a w autach z czujnikiem reguluje się nim czułość czujnika. Tak więc nie bez znaczenia jest w jakiej pozycji jest on ustawiony.

A jeśli wszystko sprawdzicie, a nie ma żadnych błędów to najpierw wymiana żelu, a dopiero potem wymiana czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkpol 
Czułość w manetce ustawiona jest na maksimum. Przełączając czułość wycieraczki wykonują tylko pełne przetarcie i przestają pracować w prawidłowym trybie.
Jak wspominał @nTomek zagaszenie, zamknięcie auta powoduje że mechanizm zaczyna działać prawidłowo, także to nie wina wosku w tym przypadku.
Wiesz może jaki numer ma sam żelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko zestaw naprawczy 

1K0998559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy to właśnie ten "żelek". Sam mam kupiony na zapas (nowy, zapakowany ~25 pln na znanym portalu).

To co jest opisane powyżej - brak działania po jednym cyklu to raczej problem z samym czujnikiem. Bez kosztowo możesz odkleić to co masz, umyć wodą z mydłem, szybę IPA lub denaturatem i przykleić stary żelek smarując go obficie wodą.

Mi ten sposób zadziałał i stary żelek działa bardzo dobrze. Czasami mi tylko sam czujnik przy uruchamianiu zerwie połączenie ale albo mam problem z nim samym albo z instalacją elektryczną ale ostatnio nie mam czasu  w ogóle ogarnąć nic przy aucie, więc wszystko czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy cykl jest generowany "z urzędu" czy to po załączeniu trybu okresowego, czy też po zmianie czułości czujnika na większą. 

Żel z zewnątrz wygląda na jednolity i przejrzysty ale może faktycznie trzeba mu zrobić prysznic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radekrp90 napisał:

Zestaw naprawczy to właśnie ten "żelek".

No nie zupełnie. W komplecie powinien być jeszcze kawałek blaszki mocującej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i fragment obudowy.

Blaszka jest bezużyteczna w B6. To dla Tourana/Golfa Plus jeśłi dobrze pamiętam.

obraz.png.f694eed57b03df207875e694cd496882.png

obraz.thumb.png.b80f75fce695bbb53b9e394cfc172547.png

Ogólnie wizualnie wygląda to jak czujnik ale nie ma tam elektroniki. Wieczorem wrzucę zdjęcie fabrycznego pudełka, zawartości oraz instrukcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem b6. Jak powinny działać opcje ustawienia menetki wycieraczek? W ustawieniu 1 pozycja w górę (czyli chyba ta z czujnikiem deszczu) wycieraczka przeciera raz kierownice i już nie wyciera wcale pomimo deszczu, jest też pokrętło na manetce wycieraczek, po przełączeniu ze skrajnej lewej pozycji na skrajną prawą wycieraczka tak samo - raz przeciera szybę i koniec. Co może być uszkodzone i jak to zlokalizować? Z tym problemem nie da się jeździć bo mam tylko opcję bez wycieraczek, wycieraczka raz za razem i to samo x2, a pojedynczych przetarć co kilka sekund brak :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zdemontować czujnik i poprawić "na mokro" mocowanie żelka.

Można też wyjąć bezpiecznik czujnika i jeździć bez niego ale to oczywiście jak dla mnie drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś patent na odklejenie sensora od szyby? Szarpałem się z tym dzisiaj cały wieczór i poległem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został ci plastik z żelkiem czy nie rozerwałeś go jeszcze na pół?

Między czujnikiem, a mocowaniem jest miejscami lekki luz. Spróbuj wstrzyknąć tam jakiś płyn i po lekkim "majtaniu" czujnikiem powinien wyjść. W najgorszym wypadku rozerwiesz czujnik na dwie części ale to nic strasznego. Nowy żelek dostaniesz bez problemu.

Przy nowym montażu polecam mocować "na wodę" - nawet stary żelek nie ma pęcherzy, a później łatwiej go zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był plastik z żelkiem, ale już ogarnąłem. Potrzebne było więcej cierpliwości i wyższa temperatura. Jak przygrzało go do słońca to jakoś poszło. Na szczęście nie rozerwałem żelka więc udało się go przemyć i złożyć z powrotem nawet bez pęcherzy. Woda z "Ludwikiem" robi robotę. Czujnik nadal działa, ale czy nie będzie miał więcej focha to się okaże za jakiś czas. Na razie u mnie w prognozie stoi brak deszczu do niedzieli, więc czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam się nic nie powinno rozstroić. Sam kupiłem na zapas "zestaw naprawczy", ale do tej pory leży w kartonie. Stary żelek na wodę się trzyma i jakoś nawet działa w deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tu chodzi jak ja dokładałem u siebie czujnik deszczu to przemyłem żelek wodą i zamontowałem na sucho. Działa, nie ma pęcherzyków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie wycieraczki żyją swoim życiem :D w dzień wiosna jesień czy tam rano czy wieczorem jak słońce nisko same się uruchamiają :) a w nocy działają raz a raz nie. zgaszę auto odpalę i działa ... nieraz działa normalnie. gdzieś czytałem że to przez to że zakodowane jest rain closing :) ale nie wiem. Fakt faktem że szyba również była wymieniona jak auto przywiozłem. i pan zrobił to na "ślinę" ale jakoś czasu nie było i chęci żeby tam zajrzeć :) szyba wymieniona na ORI z tym że doszło z zwykłej grzanej na fioletową grzaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa stabilnie to albo nie masz docisku (źle założone lustro) albo sam czujnik nie ma styku (za mało naślinił :D ).

Tak czy inaczej zdemontować, namoczyć i dobrze docisnąć.

Kiepskie mocowanie można stwierdzić też po tym, że po ruszeniu lusterkiem uruchamiają się wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności