Skocz do zawartości
Stepel86

Usterka systemu start-stop

Rekomendowane odpowiedzi

Cała sprawa właśnie rozbija się o to, że ludzie jadą na niskich obrotach a potem dodają gazu bez redukcji. Automat też potrzebuje chwilę na reakcję.

Generalnie jednak silnik nie lubi niskich obrotów. Tak było jest i będzie. Nie chodzi tylko o turbinę.

Druga sprawa to oczyszczanie całego silnika z nagarów. Przy ekodriwngu to w zasadzie nie możliwe, a potem ludzie mają zdziwko.

Tak jak z wymianą oleju po 30tys km. Jeden kolega pisał, że nic się nie działo a jego olej był spoko:) Chyba nie widział jakie parametry ma taki olej, zwłaszcza gdy auto jest eksploatowane w mieście. W moim poprzednim aucie w dieselu zbadałem olej i po 12 tys km była dwukrotnie przekroczona norma ilości paliwa w oleju - DPF:)

Mam wrażnie, że zawyżanie okresu wymiany oleju jest celowym zabiegiem skracającym żywotność wielu elementów. Mam przykład zerwania łańcucha rozrządu w BMW, bo właściciel lał nowy olej jak komputer mu pokazał, czyli co ok. 30tys km. Takie czasy. Auto ma przetrzymać gwarancję, czyli maks 5 lat.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie to zależy z jakim samochodem mamy do czynienia. Zwykle stosowane są układy nie pozwalające na zatarcie się sprężarki. Najprawdopodobniej wirnik staje od razu, żeby nie zatrzeć sprężarki, ale pewny nie jestem. Chodzenie na sucho tez jest prawdopodobne. Turbinka szybciej się zużyje i trzeba będzie wymienić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, perzu126 napisał:

Kręcisz silnik na postoju do 5000obr/min

Jesteśmy na forum Passata B8, zatem o nim rozmawiajmy. W B8 nie wykręcisz silnika na postoju do 5k obr :D U mnie jak na postoju wcisnę gaz do podłogi to mam 2,5 albo 3k obrotów - z głowy nie pamiętam ile dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, czy Passat czy nie Passat. W Mercedesie ogranicznik obrotów na postoju był stosowany już 20 lat temu. W Sprinterze nie. Ale całe turbo zatrzymuje sie prawie odrazu po wyłączeniu silnika, niezależnie co działo sie prędzej. 

Edytowane przez perzu126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżdżę Passat 1.8 z DSG w momencie zatrzymywania na światłach, dojazdu do stopu itp. gdzie wytracam z początku sprawnie prędkości a na ostatnich metrach odejmuję nogę z hamulca aby delikatnie bez szarpnięcia zahamować i zatrzymać pojazd system Start&Stop nie wyłącza silnika. Chyba że w momencie zatrzymania pojazdu docisnę troszkę mocniej hamulec to system go wyłączy. Trzeba to troszkę poćwiczyć bo musi być to płynne przejście z mocniejszego hamowania tak aby przy prędkości około 8-5 km/h popuścić hamulec i delikatnie zatrzymać pojazd. Oczywiści kiedy się to granicę prędkości przekroczy z mocnym trzymaniem hamulca to system wyłączy silnik. Często go wyłącza jak się jeszcze auto toczy z prędkością 5-3 km/h. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dobrze, że o tym piszesz - sam jeżdzę Passatem o podobnej konfiguracji i przez jakiś czas szukałem informacji czy systemem SS można sterować za pomocą hamulca jak w niektórych innych markach. U siebie testowałem wielokrotnie i nigdy nie udało mi się  wywołać zachowania o którym piszesz (być może wykonałem zbyt mało prób). Teraz już SS mam dezaktywowane więc nie sprawdzę. Dezaktywowałem bo jeżdzę głównie krótkie odcinki co w połączeniu z SS skutkowało niedoładowanym akumulatorem plus bolączki tego systemu opisane poniżej.

Teraz będzie sporo krytki VW - więc osoby które nie lubią takich żalów, niech nie czytają dalej...

Ze względu na profesję i hobby od czasu do czasu jeżdzę  różnymi samochodami i w moim rankingu system Start-Stop najgorzej wypadł w Passacie B8 :( 
Pisząc to mam na myśli kulturę zatrzymywania silnika oraz jego rozruchu. W Passacie jest to po prostu odczuwalne. Zatrzymanie silnika skutkuje zadrżeniem karoserii, rozruch trwa długo (dłużej niż niż u konkurencji), rozrusznik nie jest cichy. Oczywiście cała buda trzęsie się. Doświadczenia opieram na moich doświadczeniach z Passatem 1.8TSI oraz 2.0BiTDI. Dla mnie zwłoka przy ruszaniu mojego DSG z włączonym SS nie jest akceptowalna. Już same DSG ma spore opóźnienie w ruszaniu z miejsca. W moim przypadku zdarzyło się, że opóźnienie wynikające z działania ww systemów doprowadziło do groźnej sytuacji gdy nie mogłem sprawnie odjechać (były już podobne opisnie na tym forum). 
Wg mnie problem leży w rozruszniku, który nie jest odpowiednio skonstruowany. 

Dla osób które nie wiedzą o czym piszę - uwierzcie mi są samochody w których działanie SS jest po prostu nieodczuwalne. Rozruch silniak jest ekstremalnie krótki i cichy oraz pozbawiony drgań karoserii. Tak samo z zatrzymaniem (głownie benzyny bo diesle jednak zawsze coś mocniej jest to odczuwalne).
Powiem tak: Alfa Romeo Mito czy Fiat Punto Evo (tak ten którego przestali już produkować) biją B8 pod względem kultury działania SS na głowę.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Śmigam B7 z 2013 

Nigdy nie było problemów aż do dziś jadę spokojnie a tu spirala zapala na kierownicy system start stop usterka moc spada drastycznie . Jakie mogą być tego powod? 

A jeszcze poduszki musiałem wyłączyć bo usterka poduszki szukałem grzebałem czyściłem i nic 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moc spadła to nie jest to z winy systemu Start Stop. Myślę, że błąd SS jest błędem wtórnym - pamiętaj że większość usterek dezaktywuje SS.
Pytaj na forum B7. Tam mają większe doświadczenie z tym modelem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że ten system to lipa. Jeżdżę na odcinkach autostradowych PL-AT. Mam DSG i jak wcześniej wspomniano, zjeżdżając na Stacje lub parking po zatrzymaniu samochodu odrazu gaśnie. Czasem zapomnę wylaczyc to eko-gówno. Ale wybieram się  do kogos kto mi to na stałe  wyłączy. Jak stać kogoś na taki samochod to stac go na ten litr na 100km wiecej. Chyba że dziaduje to niech sobie kupi KiA cos tam. Bedzie malo palilo. Choc 6.5-7l przy 190PS i ponad 1600kg to świetny wynik. Mam ciężką noge ale jezdze przepisowo. Lepiej dac na paliwo niz na mandat za brawurę. U mnie tez wali bledami SS. Czasem rano po dlugiej trasie 800km lubi nie odpalic za pierwszym razem. Irytujące jak na samochód z tradycjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2019 o 21:55, SeBa_ napisał:

Jeśli moc spadła to nie jest to z winy systemu Start Stop. Myślę, że błąd SS jest błędem wtórnym - pamiętaj że większość usterek dezaktywuje SS.
Pytaj na forum B7. Tam mają większe doświadczenie z tym modelem. 

Egzorst temperatur sensor spowodował wizytę passerati w szpitalu , jutro zmienię i zobaczę co i jak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w DSG 190KM, też podczas jazy pojawiła się informacja "uszkodzony system start/ stop" i samochód przeszedł w tryb awaryjny. Okazało się, że spowodowane to było pogryziony przewód przy turbinie. 10 minut roboty i po zabawie :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie mojego Passata B8 1.8 benz. mam pytanie odnośnie komunikatu w systemie start-stop "duże zapotrzebowanie na energię". Czy jest to oznaka niedoładowanego akumulatora czy coś innego? Generalnie zawsze dezaktywuje system ręcznie bo mnie wkurza, ale ostatnio kilka razy tego nie zrobiłem, a start-stop i tak nie działa, w statusie pojawia się powyższy komunikat. Inne odbiorniki jak klima czy ogrzewanie na maxa w tym czasie nie pracuje. Odpala i jeździ bez zarzutu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu? Jesli tak to niestety ten system od strzala nie dziala - musi troche przejechac aby chociaz silnik sie nagrzal i stad ten komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest komunikat, nawet po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Oczywiście po odpaleniu są dodatkowe komunikaty, zapięcie pasów, temperatury w kabinie i temperatury silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leon110578 napisał:

Cały czas jest komunikat, nawet po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Oczywiście po odpaleniu są dodatkowe komunikaty, zapięcie pasów, temperatury w kabinie i temperatury silnika.

Witam

Miałem podobne objawy. Serwis zbadał akumulator i wymienili mi na nowy. I to na gwarancji.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale samochód był jeszcze na gwarancji czy akumulator? Mój Passat już jest po gwarancji. W takim razie muszę sprawdzić akumulator, może wystarczy podładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto na przedłużonej gwarancji.

Podładować nigdy nie zaszkodzi.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, akumulator po kilku dniach od komunikatu o systemie start stop padł, rano po prostu nie odpalił. Pojawiły się wszystkie możliwe błędy, zabrałem akumulator do podładowania no i odpalił, 8 błędów na początek, po ruszeniu systematycznie znikały, ale niestety po kilku odpaleniach znowu nie odpalił więc zakupiłem nowy aku. Po wymianie pali elegancko, start stop działa, błędy poznikały, ale jeden komunikat pozostał "system pre-crash niedostępny". Czy ktoś się spotkał z czymś takim, trzeba to jakoś aktywować ponownie czy samo się skasuje? Przejechałem z 20 km, ale cały czas to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie ale czy możesz napisać czy kodowałeś auto po wymianie akumulatora?

Być może błąd, który Ci się pojawia wystarczy wykasować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szyby automatycznie  zjeżdżają na dół lub jadą z dołu do góry,  jeśli nie to trzeba je przyuczyc jak zawsze po odpięciu akumulatora i wtedy błąd  też powinien zniknąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Majkel2017 napisał:

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie ale czy możesz napisać czy kodowałeś auto po wymianie akumulatora?

Być może błąd, który Ci się pojawia wystarczy wykasować.

 

Nie kodowałem auta po wymianie.

16 minut temu, wiesiok81 napisał:

A szyby automatycznie  zjeżdżają na dół lub jadą z dołu do góry,  jeśli nie to trzeba je przyuczyc jak zawsze po odpięciu akumulatora i wtedy błąd  też powinien zniknąć 

A co oznacza, że trzeba je przyuczyć bo nie jestem w temacie? Jak się do tego zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności