Skocz do zawartości
Matsil

Dziwny odgłos przy skręcaniu - przegub?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Jednak się myliłem że nie ma tego odgłosu buczenia na 2 przy pokonywaniu zakrętów 90 stopni,  zwłaszcza na skrzyżowaniach  bo jednak mini minimalnie coś słychać podobnego jak na 1 buczenie, z tym ze na 2 nie zawsze i o wiele ciszej ze czasem ciężko wychwycić.

Oprócz tego zauważyłem też ze ten dźwięk jakby był tylko w momencie puszczania sprzęgła, zależnie jak długo się spuszcza sprzęgło ale tego akurat na 100 % nie jestem pewien dopiero testuje.

 

Pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dźwięk na rondzie, ten typ chyba tak ma, zrobiłem już 40 tysi, w międzyczasie były nowe wahacze, nowe przeguby,  olej skrzyni więc to chyba taki urok. U mnie to słychać jakby z okolic koła od strony pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Odgrzewam kotleta.

Proszę o podanie rozmiaru śruby, która trzyma przegub. Mam na myśli, tę główną w piaście, którą luzujemy przed zdjęciem koła.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M16x1,5x70

Nr WHT002795 lub WHT005437

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...mam takie problem podczas skretu czy w lewo czy prawo i dodawaniu gazu słychac takie ja to nazywam "terkotanie" wymienilem przegub zewn od strony kierowcy bo widziałem gume uszkodzona ale niestety nie rozwiazalo to problemu strzelania...prawy przegub zewn wydaje się osłona cala wiec nie wiem czy to wina przegubu zewn...Moze to byc ktorys z przegubow wewn? rece opadaja...pom,ozecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem podobny. Wymieniony przegub zewnętrzny, było go słychać. Po wymianie dało się słyszeć hamulca/sprzęgła(automat), takie skrzypienie, które po jakimś czasie ustały.  Natomiast znów pojawiły się stuki w wymienionym przegubie szczególnie przy skręcaniu w prawo. Kolejna wymiana i te same objawy... Po jakimś czasie przegub mocno strzela . Musi być tego jakaś przyczyna inna, bo nie sposób wymieniać cały czas tego przegubu. Pytanie moje, czy może to byc przegub, ale wewnętrzny? Krzywa półośka? Nie mam pojęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Podłączam się pod temat bo problem mam podobny.

Podczas podjazdu na krawężnik, zjazdu z krawężnika, szybszy podjad na spowalniacz słychać stukot z prawej strony, mniej więcej z okolicy wahacza

Przy skręcaniu w prawo lub cofaniu ze skręconymi kołami w prawo, gwałtownym przyśpieszaniu i hamowaniu słychać głośny trzask.

Wymieniłem tuleje prawego wahacza i dalej to samo, a nawet gorzej. Czy to może być przegub ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności