Skocz do zawartości
robertk2

uciekający prąd przez bezpiecznik nr 21 i bezp. el. szyb.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Może ktoś pomoże bo jest zagryzka do rozwikłania.

Nagle podczas otwierania centralnego zamka przestał centralny otwieram drzwi i otworzył 2 szyby, z którymi był problem, żeby je zamkąć.

Więc chcę tymczasowo używać auta bez centrala wymontowałem pompkę z bagażnika, żeby tylko zamykać drzwi ręcznie z kluczyka.

pomimo tego szyby dalej wariowały z otwieraniem i auto ciężko odpaliło po staniu.

Co się okazało, że pożerane jest 0,5 do 0,7A prądu - wyciągając wszystkie bezpieczniki doszedłem do wniosku:

że prąd ucieka przez bezpiecznik nr 21 (opisane jako centralny, oświetlanie wnętrza, oświetlanie w bagaźniku i chyba wskaźniki).

jeśli jest tylko bezpiecznik 21  - ucieka oprąd rzędu 0,7A.

Natomiast jak wyciągnę 21 i włożę bezpiecznik od el. szyb (30A nad skrzynką bezpieczników) to prąd tez ucieka.

Zrobiłem test  - wtyczki z 4 dzwi wyciągnięte, przy włożonym 21 (tylko) nadal jest upływność 0,7A.

Musze jeszcze sprawdzić sam bezpiecznik elektrycznych szyb przy odłączonych wtyczkach drzwi.

 

Czy ktoś walczył z tym może?

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dodam odpowiedź dla potomnych:

1. Z obwodu bezpiecznika 21 prąd nie uciekał tylko pomiar wykonany zawsze szybko przy otwartych drzwiach i świeciła się żaróweczka wnętrza :).

2. Przyczyną upływności w obwodzie samego bezpiecznika elektrycznych szyb (tego grubego nad przekaźnikami) były zgrzane przewody i o dziwo zgrzały się płus (chyba czerwono biały) z brązowym (masa).

Warto zajrzeć do kabli w manszetach.

Po usunięciu tego prawie zwarcia poprzez zaizolowanie przewodów, upływność zniknęła.

3. Przednia szyba lekko otwarta - zamknąć się nie daje mimo, że pozostałe dwie sprawne odżyły - posprawdzane wszystkie połączenia pomiędzy wtyczką wchodzącą w karoserię a wtyczką co wchodzi do sterownika szyby i przełącznikiem szyby - nie rusza - więc podejrzenie pada na sterownik szyby. przy okazji okazało się, że przełącznik szyby działa w funkcji  zamykania, otwierania  już nie (pewnie zaśniedział).

UWAGA: Schemat szyb "passat 95" podchodzi do passata 93 (modelowego 94) - kolory przewodów idealnie się zgadzają.

 

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności