Skocz do zawartości
Gregory Tcz

Elektrycznie składane lusterka - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie problem dotyczy elektrycznie składanych lusterek, a konkretnie gdy zamykam auto to oba lustarka składają się tak jak powinny, ale gdy otwieram samochów to tylko lewe lusterko( tj. od strony kierowcy) się otwiera, a prawe muszę za pomocą przełącznika na drzwiach kierowcy otworzyć i to także po chwili kombinacji...co to może być ?  Powiem szczerze, że jest to uciążliwe  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jakaś usterka, może poprostu coś nie łączy przy tym lusterku i nie za każdym razem się załącza? 
posłuchaj też czy silniczek działa w tym lusterku, to będzie wiadomo czy szukać usterki mechanicznej czy elektrycznej. 
Z takim problemem na forum się nie spotkałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. załącza się po około 10 próbach, i potem znowu lipa...., silniczek pracuje jak załapie, bo jeśli się nie otwiera to nie pracuje

Możesz mi powiedzieć w jakim położeniu powinna być gałka od lusterek na drzwiach kierowcy, bo ewidentnie ma to znaczenie u mnie ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, chodziło mi o to że być może silniczek pracuje a lusterko się nie kręci bo coś może być "urwane" (np gdy masz zębatki z gdzie tylko kilka ząbków chwyta)

nie wiem jak to tam działa w środku, czy jest tam jakaś przekładnia, więc więcej nie pomoge. 

Do czasu diagnozy/naprawy wyłącz sobie składanie lusterek przy zamykaniu przez menu, to tyle będzie lżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aha to muszę posłuchać przy lusterku czy silniczek próbuje otwierać ,może faktycznie coś tam jest urwane i blokuje otwieranie ...dzięki za pomoc :ok  odezwę się jak już nasłucham 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałeś problem Kolego? Mam dokładnie taką samą sytuacje. W czwartek jade do ASO na gwarancje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym użytkowaniu auta, w większości Passatów pojawia się ten problem otwierania lewego lusterka, aż do momentu kiedy totalnie padnie.

Winą jest brak dobrego smarowania mechanizmu wewnątrz. Mi jeden raz w ramach gwarancji przeczyścili mechanizm i czymś nasmarowali (rok temu).

Teraz problem znowu powrócił, szczególnie jak stoi w ciepłym garażu. Jak stoi na dworze gdzie jest wilgotniej, to działa dobrze.

Ja wyłączyłem składanie lusterek.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mojemu dolega?

...a mianowicie, gdy reguluję lewe lustro to także prawe się rusza i zmienia swoje pierwotne ustawienie.

Co z tym zrobić i gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w ustawieniach w menu.Tam to powinno być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wombat, w większości samochodów tak jest (np. mam też tak w Peugeot 308), że regulacja lewego lusterka powoduje podążanie za nim prawego lusterka.

Wymyślili to po to , żeby wsiadając do auta nie musieć regulować obu lusterek tylko jedno. Można to oczywiście zdezaktywowaćw menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności