Skocz do zawartości
jaszary

Passat B6 Variant 1.6 TDI-CR DPF BlueMotion 105KM 77kW 2010 - czy to dobry silnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam passata b6 w kombi. Myślałem szczerze mówiąc o silniku 2.0 tdi 140km tym poprawionym, po 2008 roku i w automacie.

Ale wiadomo jak to jest z szukaniem auta. Strach, że się kupi badziewie i tylko człowiek będzie dokładał po kolei jak się będzie psuło.

A okazało się, że mój kolega sprzedaje taki model jak w temacie. Ma przejechane około 230 tysięcy, kupił kilka lat temu od pierwszego właściciela i wtedy zamawiał jakieś sprawdzenie przez firmę, która się tym zajmuje, ponoć przebieg był oryginalny. Generalnie auto na maksa zadbane, wszystko wymieniane na czas, na oryginalnych częściach bo ten kolega jest typem człowieka, który zawsze musi mieć wszystko na tip-top.

Ogólnie auto jest ok, jeździłem nim i nie mam się do czego przyczepić. Z tego co mówił dwa elementy mają drugi lakier po jakichś niegroźnych przetarciach i nic poza tym.

Mam tylko do Was pytanie jak się sprawuje ten silnik? Warto go kupować? Ponoć olej mu bierze od czasu do czasu, mówił że zawsze trochę między wymianami dolewa (chyba co 15 tysięcy wymienia). Dajcie znać proszę, bo nie wiem czy zostać przy tym czy jednak szukać tego 2.0 140km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jechałeś i pasuje to bierz. Większych problemów z tym silnikiem nie ma. Podobno w B7 ze skrznią 6 biegową ten motor jeszcze lepiej sobie radzi, ale wg mnie jak nie musisz szaleć, to wystarczy to co jest w B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, prezess7 napisał:

Podobno w B7 ze skrznią 6 biegową ten motor jeszcze lepiej sobie radzi

A w b6 jest z jaką skrzynią? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu nikt tego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prezess7 udzielił Ci odpowiedzi co jeszcze chcesz przeczytać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 - gorszego diesla nie ma , jak ktoś w dieslach  sierdzi  to wie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę w fotelu... A skąd swoją opinię przygarnąłeś?? Bo wszędzie piszą, że silnik całkiem ok, mojemu koledze jakoś też się psuć nie chce... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem b7 z takim silnikiem, zrobionym na 130 km. Jeździł ok nic się nie działo. Sprzedałem przy ok 200 tyś przebiegu. Bez żadnych awarii.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kłopotów od wielu lat z tym silnikem nie mam, ale jak ktoś jeździ B7 z 2005 roku, to wie już w tym temacie wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niop potrafi zaginać czasoprzestrzeń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.10.2018 o 20:27, Dreyfus napisał:

Ja siedzę w fotelu... A skąd swoją opinię przygarnąłeś?? Bo wszędzie piszą, że silnik całkiem ok, mojemu koledze jakoś też się psuć nie chce... 

 jedz do kogoś kto  dieslami się zajmuje, lub to Tune up  ...tam to własnie całe takie  1.6 zjeżdżają  na   problemy . 

1 czy 2  przypadki na tysiace takich aut ... to zadna ocena .

zapytaj kogoś kto to naprawia a nie kogoś  kto do koscioła jezdzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyznacznikiem ma być miejsce gdzie ludzie zjeżdżają bo mają problemy to spoko jaki odsetek je ma a jaki jeździ bez problemów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności