Skocz do zawartości
Natalia93

1.6 TDI czy 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

1.6tdi w B8 jest bez dwumasy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że nie ma dwumasy ale nigdzie nie piszą na 100%Może ktoś na forum wie na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik w Polo V na pewno miał dwumasę, więc czemu w Passacie ma nie mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsze silniki diesla i niektóre benzyny mają już dwumase więc byłbym mocno zaskoczony gdyby tu nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest dwumasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym dylematem w grudniu i wybrałem 1.6 TDI. Dlaczego? Popierwsze był na palcu do odbioru od zaraz, po drugie wczesniej jeździłem skodą Octavią z tym samym silnikiem ale niższą mocą chyba 105PS.

Skoda spisywała sie świetnie, zobiłem w sumie 130 tyś.km i mam duży szcunek do tego silnia - 0 awarii.  Nie wiem dlaczego uważacie, że 1.6 ma spory deficyt mocy? 120PS naprawde daje radę, czy przy wyprzedzaniu, nawet ze startu idzie przyzwoicie, a spalanie to bajka - średnie długookresowe z 2500 km 5,3L. Śmigam autosdradami 140-150 km/h na tempomacie aktywnym i przy wyprzedzaniu TIR-ów nie ma najmniejszych problemów. Prędkośc max. 200 km/h Oczywiście dynamika w 2.0 będzie lepsz- to nie ulega wątpliwości, jednak 1.6 to też ciekawe rozwiązanie i osobiście polecam :-)

Jeśli w salonie nie mają tego silnika a jesteś z okolic Łodzi zapraszam na jazdę testową.

PS. Teraz jest moda na downsizing ;-)

Edytowane przez arbies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam 1.6tdi i sobie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi ktos chip do 1.6tdi w pl gdzie ma juz gotowy soft? ja nie chce jechac na hamownie i siedziec tam caly dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2018 o 22:01, Krawcol82 napisał:

Taki, który ma dłuższe przełożenia w skrzyni biegów, czyt. niższą prędkość obrotową silnika.

Odkopie i powiem że nieprawda. Przyklad passek b5 1.8t. wersja w manualu palila na trasie 1l mniej pb niz wersja w automacie ktorej 5 bieg miał obroty nizsze o ponad 500rpm.

Laguna 3 2.0pb w manualu mimo 6biegow, przy 100kmh miala ok 2400rpm i palila mniej niz passek 1.8t w automacie ktory mial 2000rpm przy 100kmh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jericho napisał:

Odkopie i powiem że nieprawda. Przyklad passek b5 1.8t. wersja w manualu palila na trasie 1l mniej pb niz wersja w automacie ktorej 5 bieg miał obroty nizsze o ponad 500rpm.

Laguna 3 2.0pb w manualu mimo 6biegow, przy 100kmh miala ok 2400rpm i palila mniej niz passek 1.8t w automacie ktory mial 2000rpm przy 100kmh.

Nie ma to jak porównywać stare zapyziałe automaty z manualnymi skrzyniami biegów pod względem zużycia paliwa.?

A teraz na czystą logikę-przy stałej prędkości przyjmijmy 100km/h wiecej spali silnik, ktory będzie się kręcić 2000obr/min, czy przy obrotach 3000obr/min? Mowa o silniku o tej samej liczbie cylindrów i zbliżonej pojemności. Przecież to chyba logiczne, że przy tych wyższych obrotach komora spalania musi być wypełniona częściej. No to gdzie pójdzie więcej paliwa?

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika mowi jedno a praktyka drugie.

Spalanie w automacie na 5 biegu gdzie obroty byly sporo niższe to zuzycie paliwo powinno isc w ta sama stronę a nie odwrotnie.

Dlaczego silnik.mercedasa 220cdi 2.1 pojemnosci najnowszej generacji o mocy ponad 190ps pali mniej niz nie jeden 2.0 czy 1.6, 1.5 diesel, gdzie auto do lekkich nie nalezy.

https://youtu.be/38vqdzA5vpw

Poza tym czy automat 5hp19 byl az taki stary i kiepski? Znacznie polepszal.komfort jazdy, i wytrzymywal bez problemu 500kkm bez remontu, czego nie mozna powiedziec o dsg. Ponadto wymiany oleju byly w nim rzadsze. 

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2019 o 15:15, suffeks napisał:

robi ktos chip do 1.6tdi w pl gdzie ma juz gotowy soft? ja nie chce jechac na hamownie i siedziec tam caly dzien

Ja jednak polecam jechać i zrobić normalnie a nie z gotowca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar kupic b7 tylko nie wiem jaki silnik wybrac, wiekszosc mojej jazdy odbywa sie w miescie, raz na tydzien jakis wypad za miasto,

i tu pytanie czy warto wtedy wybrac 2,0 tdi czy bardziej sklaniac sie do benzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zapytaj w dziale b7 i w temacie benzyna czy diesel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arni1984 napisał:

Witam,

Mam zamiar kupic b7 tylko nie wiem jaki silnik wybrac, wiekszosc mojej jazdy odbywa sie w miescie, raz na tydzien jakis wypad za miasto,

i tu pytanie czy warto wtedy wybrac 2,0 tdi czy bardziej sklaniac sie do benzyny?

Jesli w b7 z koncowki produkcji silnik 1.4tsi jest juz z tych poprawionych to wybralbym bym wlasnie jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B7 ma tylko 1,4 tsi starego typu czyli z lancuchem sa dwie wersje 122 km i 160 turbo i kompresor ale to jest mina silnik wiec jak cos to 122 konna wersje ale trzeba sie liczyc z wymiana lancucha co 100-120tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności