Skocz do zawartości
mate34

[B5] Miękki pedał hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy. Mam pytanie,czy jest mozliwosc zebym mial miekki pedal hamulca jezeli lewy tylny zacisk mam od b4 a prawy tylny od b5? Dodam ze przod jest normalny. Czy raczej jest to wina serwa ktore przepuszcza lub zapowietrzenie? Dzieje sie tak na zapalonym silniku,na zgaszonym pedal twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu hamulec zrobił się miękki tzn. nieda się go nabić nawet na wyłączonym silniku, wpada do podłogi lecz coś tam hamowało. Z braku czas, nieodpowiedzialności i tego że auto było używane odświętna na przejechanie kilometra nie było nawet zaglądane do tego. Ostatnio pojawiła się niespodzianka w czasie jazdy padlo tez wspomaganie kierownicy, czy może to być następstwo nienaprawienia hamulców i co może byc tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden problem rozwiazany przewód od wspomagania taki metalowy pod chlodnicą był pęknięty. Pozostaje problem hamulców 

Edytowane przez Siksu
Dodam tylko że widać ze prawe przednie koło wogóle nie hamuje, auto ostatnio troche stało i widac ze prawa tarcza jest cala delikatnie pokryta rdzą a lewa sie dotarła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Witam.
Otóż mam problem z moim passatem b5 z 2000r.
Podczas jazdy mam miękki pedał hamulca lecz przed odpaleniem jest on bardziej twardy. Po przebyciu kilku km zaczynają sie palić z tyłu hamulce.

Płynu w ogóle nie ubywa,odpowietrzany był kilka razy na 2x różne sposoby. 
1. Sposobem było to najdalszym punktem od pompki i najbliższym. Robiliśmy to w 2 osoby stara metoda jak i również pompką próżniową.

Wymienione zostały:
Zaciski tylne . pompa hamulcowa,tylny przewód gumowy.

Uprzedzam że w moim passacie nie ma pompki vacuum gdyż jest to model przed liftowy jak i korektora hamowania ( Chyba, że nie umiem go znaleźć )

Nie mam pojęcia co jest robione przez nas źle , mechanicy również się poddają zatem forum jest moją jedyna nadzieją.
Pozdrawiam i dziękuje .
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwo jest winne, zawór zwrotny od serwa może puszczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, janekg16 napisał:

Serwo jest winne, zawór zwrotny od serwa może puszczac

Nie jestem mechanikiem ale wydaje mi sie ,że jakby padło servo to pedał hamulca byłby cały czas twardy na zgaszony lub odpalonym silniku . Myle się ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam ten sam problem.Wymiana pompy z serwem nic nie dała.

Edytowane przez Shewush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności