Skocz do zawartości
Matiz4

Środkowa kratka podłokietnika (China-Magotan)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszła mi dziś kratka nawiewu podłokietnik z Ali do mojej b6. Na początku myślałem że będzie łatwo ją zamontować ale okazało się że trzeba powiększyć cały otwór a nie wyciąć sam środek. 

Co sądzicie o efekcie końcowym opłacało się poświęcić godzinę roboty plus niewielkie koszta kratki?? IMG_20181002_184854.thumb.jpg.be5f43eebae7dd94866bd3f53ef57ea1.jpgIMG_20181002_184901.thumb.jpg.58d3e92ca71fd52e64072df6828fccd4.jpg

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kółeczko od regulacji siły nawiewu jest podświetlane..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie nie, ale będę sobie robił patent żeby takie same ledy jak podświetlenie lewarka zmiany biegów z góry zrobic w świetle podświetlenia z tyłu, tak żeby świeciło na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to na Ali i sam się zastanawiałem nad nim. Tylko że chciałem też podświetlić  pokrętło tak jak na forum opisywali. 

A te podświetlenie ambient na tyle bardzo ładnie wygląda, przerobiłem u siebie lampkę i zamontowałem diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest problem z tym kuleczkiem bo jest całe zalane bez możliwości montażu oświetlenia, ale można by zrobić taki myk żeby dopasować kuleczko podświetlane z któregoś z przednich kratek nawiewu, ale niesty jeszcze nie mam kupionych na przód więc nawet nie mam jak sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest opis przełożenia podświetlanego kółka z nawiewu przedniego od passat B7.

Jeśli kółka jest tej samej wielkości jak  było w starym nawiewie to nie widzę przeszkód żeby zrobić takie coś.

Wówczas z przodu i z tyłu były by podświetlane i chromowane nawiewy?

Tak więc zamawiając kratki dobierz sobie jedną wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się Mateusz zapytam Ciebie.

Do około musiałeś cały otwór szlifować pod tą kratkę?

Bo ona mocowana jest od środka i ta listwa chromowana nie wejdzie na tunel żeby przysłonić wycinanie otworu.

Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz, musiałem szlifowac, pierwsze co wyciołem środek gdzie było stare kuleczko, potem przyszlifowalem trosze górę i boki i tak po troszeczkę górę i boki ale trzeba to bardzo ostrożnie robisz żeby nie za dużo wyszlifowac. Jak Góra i boki były ok to wtedy wziolem się za dół który nie może być wyszlifowany na wprost jak Góra i boki lecz musi być ścięty do środka. I wsumie to wszystko. 

PS co do tej roleczki już patrzyłem i kupię jakąś używke na allegro i postaram się zrobić to podświetlenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem po najtańszej lini oporu ale jak ktoś nie chce wycinać to zawsze sobie może kupić całość: 

https://m.aliexpress.com/item/32914844945.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32914844945&productSubject=-&spm=a2g0s.13010208.99999999.260.74f53c00jAaugz

Wtedy nie będzie problemu ze coś tam nie pasuje że plastik nie dociety czy coś w tym stylu. A będzie pasowało do kratek nawiewu z przodu jak już ktoś ma z B7. Oczywiście PLUS oswietlenie to co kolega ANDRIUBIKER zaproponował i będzie że mucha nie siada. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałeś i pokazałeś co można uzyskać, każdy już sam zdecyduje się czy będzie chciał się bawić w takie coś.

Ja sam widziałem tą kratkę na alli i pewnie gdyby nie to że mam z przodu kratki od b7 to bym zamówił z alli kratki piano black i pewnie do kompletu wziąłbym też tylną- jednak zanim pokazałeś u Siebie tą kratkę myślałem że ma taki same rozmiary jak ori.

Lampkę z przyciskami podświetlanymi mam plus diody ambient na tyle więc muszę jeszcze kółko podświetlane oraz gniazdo zapalniczki zrobić i będzie git:-)

IMG_20180801_212656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, let_me_b3 napisał:

Lampkę z przyciskami podświetlanymi mam plus diody ambient na tyle więc muszę jeszcze kółko podświetlane oraz gniazdo zapalniczki zrobić i będzie git:-)

Powiem Ci ze właśnie podoba mi to i to bardzo jak zrobiłeś, ale temat zostawiam na zimę, narazie czasu brak. A skąd wziołes +12v i kiedy Ci załącza podświetlenie?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu robiłem sobie wbudowany pilot do bramy we włączniku bluetooth i potrzebowałem lampki z tym przyciskiem.

Kupiłem na alle  głównie dla tego przycisku więc nie patrzyłem na wygląd całej lampki i wynalazłem ją za 10 zł ?

do przedniej przełożyłem przyciski z ramką bluetooth a resztę wykorzystałem do przebudowy tylnej lamki

- dwa podświetlane przyciski oraz diody czerwone ambient ( nawet jak by tam miejsce pod to było tylko ktoś chyba zrezygnował)

- wylutowałem płytke z diodami z przedniej lampki,

Wykorzystałem tylko jedną na której było 4sz diod, przedłużyłem połączenia z diodami.

wywierciłem otwory na diody, przełożyłem i przyszlifowałem przyciski z przedniej, jakoś tam poskładałem

 

plus wziałem z przediej lampki (od podświetlenia), dzięki temu wszystko się zapala i sciemnia razem z reszta podświetlenia w aucie ?

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz noi wszystko jasne :) Dzięki za opis :) Teraz szukam okazji by coś tanio kupić i do dzieła z kolejnym modem. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to chińczyki sprzedają.
https://s.click.aliexpress.com/e/cLfG3X1q 

Ztego co wnioskuję to jest bez podświetlenia ale podświetlenie można samemu zrobić i u mnie się to sprawdziło, wygląda super :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności