Skocz do zawartości
czernobyl

Sporo pytań nowego posiadacza B7 1.6tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Tydzień temu nabyłem paska B7 1.6tdi Comfortline rp2012- w sumie ogłoszony był na forum, a userowi @carbon_dioxide należy się mała laurka za całokształt przeprowadzonej transakcji; sprzedawca cool, a co do całkowitego stanu auta - to wypowiem się za pół roku ;)

Zdając sobie sprawę, że zapewne większość zadanych poniżej pytań została gdzieś mniej lub bardziej bezpośrednio opisana i ryzykuję chłodnym pozdrowieniem ze strony moderacji, to chciałbym jednak po tygodniu bezskutecznej lektury -nie tylko forum, ale wyników od wujka G. również- zapytać o dalej nurtujące mnie rzeczy; 

1. podłączenie MDI do fabrycznego RCD310+BT+AUX - czy to ( https://allegro.pl/interfejs-mdi-wiazka-usb-vw-touran-ii-tiguan-5n0-i7552072892.html ) mi wystarczy do podpięcia MDI wg schematu stąd: http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2012/05/media-in-aux-in.html ?

2. czy jest jakiś specjalny ruch/chwyt do obrócenia gałki sterowania lusterkami zewn. na pozycję podgrzewania? miałem jak dotąd dwie kolejne octavie, gdzie wystarczyło obrócić - tu opór jest bardzo wyraźny i na razie nie odważyłem się pchać "na chama"; na razie przyjąłem, że jest coś zablokowane/popsute

3. lusterko wsteczne elektrochromatyczne - istnieje jakiś sposób zmiany jego pozycji - siedzi sztywno, 85% pola widzę, więc jest nieźle, ale nigdy nie udało mi się go regulować w osiach x/y/z

4. dwumasa: 

  4a. po czym wiadomo, czy jest w tym egzemplarzu dwumasa? z etki online nic nie wywnioskowałem, w sklepie intercars po wyborze rocznika, modelu i silnika w kompatybilnych pojawia się zarówno to: https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1720054-kolo-zamachowe-sachs-3021-600-288 jak i to: https://sklep.intercars.com.pl/produkty/390942-kolo-zamachowe-dwumasowe-luk-415-0545-09

  4b. zakładając, że siedzi u mnie dwumasa - po czym rozpoznajecie/mechanicy rozpoznają, że się kończy? jakieś wibracje na pedałach, ekstra dźwięki itp?

5. kabel do diagnostyki - mam chińskiego klona 12.12, błędy mogę sczytać i skasować, ale do wartości mierzonych w silniku dostać się nie mogę; czy kabel jest za stary? mam też chinola vagcanpro, tam również nie da się dostać do informacji o bieżących wartościach mierzonych w silniku; jeśli faktycznie kabel jest za stary - macie jakąś polecaną ofertę/sklep na aliexpress z aktualnym kabelkiem?

6. do kogo na chipa w Poznaniu/okolicach? nie chcę żadnych efekciarskich wyników, a raczej długiego, prostego wykresu Nm

Z góry dzięki za odpowiedzi lub linki rozwiewające moje wątpliwości  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj VIN to coś więcej się dowiemy i podaj oznaczenie skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link z VINem od razu rozkodowany: https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/volkswagen/vin_check?su=_27hfdl6i3y7

wyposażenie się w 100% zgadza, co do skrzyni (MYP) - nie mam w tym momencie przed sobą książki ani auta, żeby zweryfikować w 100% prawdziwość danych z dekodera z wlepą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Powinno spasować. Jedno z czym może być problem to wejście AUX, bo piny które masz aktualnie (zakładam, że masz AUX) w kostce do radia trzeba przenieść (przedłużyć) do kostki w MDI. 

Ad 2. Nie ma tam żadnej magii - powinno dać się łatwo obrócić. 

Ad 3. Jak wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 4.

wyszło koło zamachowe o takim numerze 03L105269  i zostało zamienione 01.04.2015 na numer 04L105269

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 5.

VCDS 12.12 powinien obsłużyć auta wyprodukowane do grudnia 2012, także będzie działać. Różnica jest na pewno w  obsłudze, bo dla 1.6TDI nie ma już bloków pomiarowych, jak były kiedyś, tylko wybierasz Advanced Measurement Values  i zaznaczasz z listy na co chcesz mieć podgląd.

Coś takiego

adv-meas-02.png.fca0e8adfd4ea791e9d2c19e65aa230b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi

1. czy w przypadku dopinania MDI do działającego BT i auxa jedyną kostką do mostkowania jest kostka MDI/AUX? jeśli nie, to ma ktoś może rozrysowane co z czym zmostkować?

2. próbowałem dziś pokrętła od lusterek stojąc w korku - no, na siłę przeskoczyło w pozycję zbliżoną do pozycji grzania lusterek, sprawdzę rankiem przy temp powietrza <10'C

3. lusterko wewn. dalej sztywne, żona powożąc B8 też twierdzi, że jej lusterko elektrochromatyczne nie dało się przestawić

4. dzięki za rozkodowanie, czyli jak rozumiem - w razie awarii tego elementu szukam 03L105269?

5. wiem jak powinny działać Adv Meas Settings (bawiłem się kiedyś m.in. w niewidoczne dla użytkownika dane licznika nie posiadającego MFA w octavce), ale przy podłączaniu do B7 mam je na szaro=kompletnie nieaktywne; być może ważne - po wejściu w kanał 01-Engine mam wypluwany błąd o braku jakiegoś pliku .rod, wypakowałem sobie VCDS18, przegrałem wszystkie .rod do folderu z działającym 12.12, ale nic to nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł BT podłączony jest do jeszcze innej kostki (na biało) niż moduł MDI i wejście AUX (na niebiesko).

Tu masz pinout radia RCD310:

obraz.thumb.png.fce96d951ff5e7485ad9334700096329.png

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz błąd przy wchodzeniu do "Engine" , to zapomnij o blokach pomiarowych ;) Kabelek nie rozpoznaje Twojego sterownika silnika. Ja mam 16.8 i jak próbowałem kiedyś w Golfie VI 1.6 wykasować inspekcję, to też dostałem błąd nie rozpoznanego modułu (chyba licznika?).

Do silnika jednak da się wejść i podejrzeć DPF, wtryski itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mariuszz napisał:

Jak masz błąd przy wchodzeniu do "Engine" , to zapomnij o blokach pomiarowych ;) Kabelek nie rozpoznaje Twojego sterownika silnika. Ja mam 16.8 i jak próbowałem kiedyś w Golfie VI 1.6 wykasować inspekcję, to też dostałem błąd nie rozpoznanego modułu (chyba licznika?).

Do silnika jednak da się wejść i podejrzeć DPF, wtryski itp.

doczytałem gdzieś wczoraj na ross-tech'u, że jak pokazuje protokół KWP-xxxx (cyferki) zamiast UDS, to kabel za stary. Piszesz, że do podgląd takiego DPF da się uzyskać - jak zatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgląd DPF uzyskałem na 16.8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mariuszz napisał:

Podgląd DPF uzyskałem na 16.8 ;)

W moim Pasku podgląd DPFa ogarnia 12.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JurekW napisał:

W moim Pasku podgląd DPFa ogarnia 12.12.

Napisz (nalepiej dokładnie) jak to robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, czernobyl napisał:

Napisz (nalepiej dokładnie) jak to robisz.

Wybierz 01 Engine, następnie Advanced Measuring Values i z rozwijanej listy wybierasz to co jest związane w nazwie z Dpf... oraz Particle filter...Powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JurekW napisał:

Wybierz 01 Engine, następnie Advanced Measuring Values i z rozwijanej listy wybierasz to co jest związane w nazwie z Dpf... oraz Particle filter...Powodzenia .

pisałem wyżej (post #7), że Advanced Measuring Values mam na szaro w 12.12. Z silnikiem się łączę, dostaję popup o braku pliku .rod, mogę podejrzeć błędy, na pewno mam aktywne opcje dot. advanced ID (np. mam flash counter = 3 z okazji poprawek dieselgate przeprowadzone jeszcze w DE), mam możliwość wybrania kodowania, ale akurat Adv Meas Values jest szare = nieaktywne

zakładam, że jeśli używasz 12.12 to też chińczyk - jeśli możesz, to wrzuć na jakiś hosting instalkę swojego działającego 12.12, może chodzi o soft w PC a nie same możliwości wtyczki 

albo jest tak, że CFFB daje się odczytać przez 12.12, a CAYC już nie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana aplikacji nic nie da, a może uszkodzić kabel. Prawdopodobnie aktualizacja softu silnika jest odpowiedzialna za brak dostępu do bloków pomiarowych. Musisz zakupić nowszy kabelek, najlepiej 18.x 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mariuszz napisał:

Zmiana aplikacji nic nie da, a może uszkodzić kabel. Prawdopodobnie aktualizacja softu silnika jest odpowiedzialna za brak dostępu do bloków pomiarowych. Musisz zakupić nowszy kabelek, najlepiej 18.x 

miałem na myśli być może inną działającą wersję faucedeesa 12.12 z krążących po internetach, o tym, że z inną wersją softu nie ruszy, to oczywiście wiem.

teraz pytanie - jakaś zaufana aukcja / sprzedawca wersji 18.x z aliexpress? - jeśli tak, to poproszę o wskazanie, aukcji jest mało i dodatkowo bez feedbacku lub z minimalnym

aha, mam też wspomnianego vcp, który rzekomo obsługuje UDS - czy ktoś coś wie na temat obsługi vcp, gdzie ew. należy włączyć protokół UDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2018 o 19:04, czernobyl napisał:

po wejściu w kanał 01-Engine mam wypluwany błąd o braku jakiegoś pliku .rod, 

Jaki to konkretnie plik? 

 

Dnia 2.10.2018 o 19:04, czernobyl napisał:

wypakowałem sobie VCDS18, przegrałem wszystkie .rod do folderu z działacym 12.12, ale nic to nie zmienia

A jest w tym folderze ten konkretny - brakujący? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, nTomek napisał:

Jaki to konkretnie plik? 

 

A jest w tym folderze ten konkretny - brakujący? 

tak, jest - ale też dziś doczytałem, że po volkswagenowskiej poprawce z okazji dieselgate problem z CAYC występował masowo ze starszymi wtyczkami/wersjami programu, do wersji 17.x włącznie. Także czas na zakupy u majfriendów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z MDI sobie poradziłem - gra muzyka z MP3, więc jest dobrze pod względem działania; natomiast na razie moduł MDI tkwi wciśnięty pomiędzy radio a schowek pasażera, a marzy mi się zamontowanie go w ten sposób w dokładce schowka pasażera jak na obrazku: IMG_1313.jpg

- czy będzie to trudne/bardzo trudne - na razie nie miałem się kiedy dobrze przyjrzeć, bo kabelkologię kończyłem mocno po ciemku i w zasadzie to byłem szczęśliwy, że poskładałem to do kupy w okolicach godziny 21 na parkingu

 

btw. jakaś książka tudzież serwisówki volkswagena są gdzieś dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności