Skocz do zawartości
PKocot

Bujanie autem przy sprawności amortyzatorów blisko 90%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Moim Passatem buja po wjechaniu na nierówność, koleinę czy w zakręt z większą prędkością, głównie tyłem. Dwie stacje diagnostyczne oceniły sprawność amortyzatorow na około 90%, co jest dziwne bo kupując auto w 2016 pomiar wskazywał delikatnie mniej. Z zawiechy nie dochodzą jednak żadne stuki, polecono mi zmienić tuleje z przodu bo były wybite, z tyłu w lepszym stanie jednak nie dało się odkręcić, a że opon nie bierze dałem im spokój. Czy pomiary stacji mogą być tak drastycznie źle i zabierać się za wymianę amortyzatorów?

Edit, znalazłem badanie z 2016 gdzie amortyzatory tył miały po 66%, jak mozliwe że teraz pokazuje 90? Na obu stacjach diagnostycznych

Edytowane przez PKocot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% to nowe nie wykazuja heh

Pare dni temu robilem przeglad i tez wyszly okolo 65%

Wymien amorki na nowe i powinno byc dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że to coś niemozliwe, mimo iż pracownicy stacji zarzekali się iż maszyna świeżo po regulacji i na bank pokazuje dobrze ;) Amortyzatory Monroe czy Kayaba? Sachs i Bilstein trochę drogie... Szukając amortyzatorów natykam się na: elektroniczna kontrola wytłumiacza uderzeń, jak sprawdzić czy nie daj Boże nie mam tego zapewne drogiego w naprawie dodatku? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz

IMG_20180930_115717442.jpg

Edytowane przez PKocot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tymi cyferkami. Mnie kiedyś jeden ciekł lekko, sprawność wyszła ileś tam na przeglądzie, ale kazał zmienić ze względu na wyciek. Oczywiście nie zmieniłem, a po roku na tej samej stacji miał większą sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PKocot napisał:

Szukając amortyzatorów natykam się na: elektroniczna kontrola wytłumiacza uderzeń, jak sprawdzić czy nie daj Boże nie mam tego zapewne drogiego w naprawie dodatku?

 

Napisz VIN to sprobujemy znalezc prawdę... 

Ja bralbym Kayabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wvwzzz3cz7e179032

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie masz tego cuda :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sachs czy Blistein drozsze ale warte swojej ceny jak i jakos wyzsza :) Pamietaj to twoje brzpieczenistwo jak i innych uzytkownikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki stanu amorów można sobie wsadzić w... no właśnie. Jak ci buja autem przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające. To masz amory do wymiany i tyle. Od siebie polecam szare Kayaby Gas-a-Just, świetny amor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory tył wymienione, 90% sprawności oznaczało w praktyce całkowicie zajechany amortyzator, który nawet już nie odbijał + ułamaną końcówkę sprężyny  ?

290tys przebiegu, amortyzatory te same, które założyli w fabryce, już nie buja :)

zmienilem sprężyny, niestety sprzedali mi troche mniejsze(o jeden mały zwój) i auto siedzi lekko niżej, będą problemy przy załadowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności