Skocz do zawartości
PKocot

Moja walka z ciężkim odpalaniem po nocy - kolejny podejrzany, pompowtryski?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent to Passat B6, silnik BMR 170km, DSG.

Od ponad roku mam problem z ciężkim odpalaniem auta po długim postoju, trzeba nim trochę pokręcić...

Opiszę co do tej pory wymieniłem próbując pozbyć się problemu:

-uszczelki/podkładki na pompowtryskach, było to ponad rok temu, nie przyniosło żadnego efektu

-rozrusznik, z racji iż ten stary kręcił już wolniej trochę poprawiło to odpalanie

-sprawdzenie świec żarowych, mechanik twierdzi, że są w porządku

-regulacja dawki rozruchowej paliwa

Kolejne podejrzenie padło na pompowtryski, sprawdziłem grupy 013, 018, 023, parametry 013 na zimnym silniku chyba nie wyglądają dobrze, ale wyniki poszukiwania sposobu interpretacji w internecie nie były jednoznaczne, nie wiem czy powinienem wymieniać te pompowtryski które mają minus czy plus, czy też może wszystkie, prosze o radę? Jeżeli Waszym zdaniem to nie wina pompek spróbuję najpierw zrobić zawór zwrotny, być może cofa się paliwo...

 

Zimny silnik, chwilę po odpaleniu, grupa 013

-2.05 mg/H

2.08 mg/H

1.25 mg/H

-1.48 mg/h

Ciepły silnik:

-1.49 mg/H

1.60 mg/H

0,49 mg/H

-0,59 mg/H

Grupa 18 zawsze same 0 0 0 0

Grupa 023

0.23 ms

0,23ms

0,23ms

0,23ms

 

Z góry dziękuję za pomoc, nie znalazłem podobnego tematu na forum, w którym zalecano by inne rzeczy niż te przeze mnie już wypróbowane.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem stanowi zawór ciśnienia paliwa?

Ktoś już na forum opisał ten problem - zajrzyj do porad i instrukcji tam był opis.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisany w dziale porad temat dotyczy silnika CR a nie PD? Poza tym tam problem występował w minusowych temperaturach, mój pali ciężko po nocy nawet latem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kompresje na cylindrach jesli bedzie dobra to wtryski do zrobienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności