Skocz do zawartości
mafik

Po wymianie żarnika...

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wymieniłem żarnik xenona z prawej strony, cały czas mam wrażenie że po tej wymianie światła są skręcone bardziej w lewą stronę

Po odpaleniu światła się "poziomują" i automatycznie lekko uciekają w lewo

Nawet jak popatrzę na reflektory to widać że soczewki są skręcone lekko w bok

Pomoże ktoś w czym tkwi problem ? Zauważyłem to po wymianie spalonego żarnika, niewykluczone że było też tak wcześniej, ale zanim prawy się spalił miałem wrażenie podczas jazdy w nocy że świeci równo, a teraz ewidentnie prawa strona jest delikatnie mniej oświetlona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci w jaki sposób ustawić światła śrubkami regulacyjnymi, ale dla pewności pojechałem na stację diagnostyczną żeby ustawili to tak jak trzeba.

Prawa strona poszła sprawnie, jest ustawiona właściwie, ale przy lewej lampie gość doszedł do końca regulacji i stwierdził że dalej szkoda ryzykować żeby czegoś nie urwać, ale mówi że jeszcze trochę brakuje żeby było prosto.

Co może być przyczyną że światło jest do oporu skręcone na regulacji w prawo a i tak świeci lekko w lewo ? Lampa oryginalna, auto nie bite... Może ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja świateł powinna się odbywać przez komputer, włącza się funkcję która poziomuje soczewki do swojego punktu, z tego miejsca ustawia się reflektory, bynajmniej tak mi zrobili po wymianie żarników, jak się zapytałem czy można samemu ustawić dostałem odpowiedź że tylko za pomocą komputera. Serwis Xenon Expert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności