Skocz do zawartości
SkokuX

Lampy LED przednie chinskie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Otóż zakupiłem jakiś czas temu taśmy Led do świateł przednich z Aliexpress. Kosztowało mnie to ok. 60zl ale mniejsza o to.

Znajomy mechanik rozkleil mi lampy (zamienniki) i wsadził Ledy do środka, pragnę nadmienić że te ledy sa z efektem ladujacych się kierunkowskazów. Po podlaczeniu, zamontowaniu lamp na wylaczonym silniku wszystko gralo idealnie, kierunki dzialaly, ledy dzialaly. Po odpaleniu silnika zaczela sie dyskoteka. Ledy gasly i sie zaswiecaly, kierunki tak samo, raz lewy, a raz prawy. Więc postanowiliśmy odłączyć kierunki z tych ledow I używam oryginalnych, ale zawsze jak odpalam silnik dzieje się coś takiego:

https://m.youtube.com/watch?v=M41xFMolyuo

Po około 2 minutach takiego mrugania wszystko jest w porządku. Ostatnio nawet potrafi mi się jedna taśma po prostu wyłączyć i nie świeci, ale jak zgasze I zaswiece ponownie to zadziała. 

Pomoże ktoś? Ledy podłączone sa jako światła postojowe bo inaczej jest dyskoteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś wtedy przypadkiem jeszcze błędu spalonej żarówki?? 

Ja obstawiam że poprostu komputer po odpaleniu silnika robił zimna diagnozę, najlepiej będzie to kupić rezystor od 150 do 200 Ohm 15W i wpiąć równolegle z Twoim ledem. Sprubuj najpierw kupić dwa i podłączyć na samej pozycji jeżeli pomoże to Sprubuj na kierunku dodatkowo czyli wsumie będziesz wykorzystywał 4 rezystory na każdy obwód jeden rezystor. Daj znać jak Ci poszło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, błąd się zaswiecal jak lampa się wylaczala, podczas mrugania błędu nie było. W przyszłym tygodniu spróbuje z tymi rezystorami i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SkokuX napisał:

Tak, błąd się zaswiecal jak lampa się wylaczala, podczas mrugania błędu nie było. W przyszłym tygodniu spróbuje z tymi rezystorami i dam znać.

Tak właśnie myślałem, to teraz czekamy na efekt. Jak się operacja uda to może jakiś filmik??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektromechanika powiedział że rezystor może tylko obniżyć i spowolnić napięcie, a u mnie jest sytuacja że trzeba to napięcie jakoś zoptymalizować. Teraz jak się zrobiło chłodniej to całkiem mi wariuja. Już sam nie wiem co zrobić, pewnie je odlacze. 

Jakieś porady ktoś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rezystor nie ma być podpięty szeregowo tylko równolegle, wtedy nie obniży napięcia tylko zwiększy prąd w obwodzie. To po co stosujemy rezystory przy montażu ringow w klapie. Adz ledów w zarowkach h7, właśnie po to żeby to świeciło. A gość może nie miał doświadczenia z tym to Ci źle powiedział. 

Chłodniej i inne prądy masz na Ledach i mogą też wariowac. 

PS. Jak chcesz to słuchaj elektromechanika a będziesz w zimie w trampkach chodził. I spytaj się czy zna prawo kirchofa i zasadę działania brodenz, zimna diagnoza i rozpoznawanie spalonej żarówki. 

A rezystor kosztuje grosze to co Ci szkodzi sprubowac. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności