Skocz do zawartości
kubi_arcus

PASSAT B6 WYMIANA ZEGARÓW PROBLEM Z PODŚWIETLENIEM

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

mam poważny problem z komputerem centralnie umieszczonym pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem. 

Podświetlenie działa, ale nie widać żadnych komunikatów. Pytanie jest takie: Czy ktoś z was może mi prosto wytłumaczyć jak wyjąc zegary z deski rozdzielczej? Poprzedni właściciel ponoć borykał się z tym problemem i twierdzi, że powodem jest taśma, która nie styka. Trzeba ją docisnąć. 

Bardzo was proszę o pomoc!
Dzięki! 

P.S. to mój pierwszy wpis na forum, szukałem takiego wątku, ale nie zlokalizowałem. Jeśli dubluję posty, to z góry przepraszam :) 

IMG_1079.JPG

IMG_1080.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć osłonę licznika, podważając ją w kilku miejscach. Najlepiej zgógluj sobie jak wygląda osłona od tyłu żeby zobaczyć w których miejscach są zaczepy. Potem odkręcasz 4 śruby i licznik jest na wierzchu. Obawiam się, jednak, że to nie jest problem taśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć licznik zdejmij ramkę licznika tak jak napisał Marek. Potem musisz odkręcić wszystkie śrubki mocujące przesłonę kierownicy bo pod nią są ukryte śrubki trzymające licznik:

- 3x pod ramką licznika, 2x pod lewą zaślepką bezpieczników, 1x pod włącznikiem świateł, 1x pod ramką radia/nawigacji

Jak już wszystko odkręcisz to delikatnie zsuwasz przesłonę na dół i wtedy zobaczysz 2 śrubki które trzymają licznik. Odkręcasz je i delikatnie wyciągasz licznik do siebie.

Powodzenia :ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzieki. Spróbuje zrobić tak jak mi radzicie. Problem bede mial na pewno z wyjęciem wlacznika swiatel. W necie znalazlem patent jak to sie ponoc robi, ale u mnie nie dziala :/ trzeba wcisnac przelacznik, obrocic go w prawo i jak bedzie opor, to wtedy go sie wyciaga. Jakis mechanior chyba przy tym grzebal i cos ulamal, bo ten patent nie dziala. 

Jakos po poludniu sprobuje zdemontowac licznik i jak sie uda to napisze. Dzieki za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wyłącznik świateł nie chce wyjść to sprubuj pod wyłącznikiem otworzyć schowek i go wyciągnąć. Teraz zrób jak pisałeś nacisnąć przekręcić w prawo i dalej trzymaj wcisniete druga ręką przez wyciągniety schowek wypchnij wyłącznik od środka u nie to zadziałało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności