Skocz do zawartości
lechuwie

Doposażenie auta w PDC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! No i udało się:) zakupiłem cała instalację PDC do passata używana jak polecali koledzy ale to koniec dobrych wieści. Udało mi sie założyć wiazkę pod przedni i tylny zderzak ale nie moge ogarnąć wiązki wewnętrznej. Wiem że muszę pociągnąć dwa kable do wyłącznika ale do których pinów to podłączyć? Problem jest też taki że w wiązce jest kilka dodatkowych wolnych przewodów i nie wiem do czego je podpiąć. W załączeniu zdjęcie obrazujące stan wiązki wewnętrznej. Może ktoś poratuje radą albo jakimś schematem połączeń? 

20190217_135930.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat stary ale pozwolę się podpiąć.
Czy ktoś może korzystał z tych zestawów z aliexpress ?

Widzę że są zestawy do passata https://pl.aliexpress.com/item/32866062234.html
Wychodzi sporo taniej niż składanie pojedynczych podzespołów z alledrog - kompletu nigdzie nie znalazłem.

Zastanawiam się tylko czy ma sens zamawianie z chin takich kompletów.
Na zdjęciu wygląda że sterownik VW więc zakładam że oryginalny choć kto to wie.

Pytanie czy ktoś testował/montował/ słyszał coś na temat tych podzespołów z ali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym czasie. U mnie udało mi się znaleźć "fachowca" który tego się podjął. Walczył z zaprogramowaniem przez 2 dni i korzystał z pomocy przyjaciół z całej Polski. Udało się i działa. Odnośnie tych linków to jest to doposażenie do PDC w postaci automatycznego parkowania czyli musi być już PDC z 8 czujnikami i dokłada się po dwa na przód i dwa na tył .  Ja chyba teraz po tym co przeszedłem to raczej z Chin bym nie kupował. Sterownik jest dopasowany do wersji PDC z automatycznym parkowaniem i obsługuje 12 czujników.

Edytowane przez lechuwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Przy okazji zakładania SA, kupiłem u chińczyków zestaw 4 PDC + wiązka "dedykowana" do B8.

Po otrzymaniu paczki okazuje się, że czujniki przednie są 5QD 919 297 zamiast 5Q0 919 297B, natomiast tylne to 34D 919 275A zamiast 5Q0 919 275B.

Czy ktoś bardziej doświadczony może potwierdzić, że te czujniki są zamienne. Niechciałbym wywalić otworów w zderzaku, żeby później się okazało, że muszę wsadzić "takie same" tylko mniejsze ;)

Przeglądając ETKĘ po śladzie części okazuje się, że czujniki są z "Arteona" i Golfa MY21 na rynek Chiński.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dokładam PDC przód i 6 PDC tył w passacie B8 2018, muszę wymienić oczywiscie sterownik pdc obslugujacy 12 kanałow, posiadam taki 5QA919298D H07.

Proszę powiedzcie czy bez problemu zrobię flash tego sterownika?

Z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie co znaczy "problem" dla ciebie ? czy mas tylko VCDS, czy może  OBD11, czy ODIS ... nikt nie wie 

flash to jedno, a parametry to drugie, bo nie wiesz od czego będzie sterownik 

więc sam odpowiedz sobie jakie masz  narzędzia i wiedze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam vcds, vcp i odis.

mialem na mysli czy hardware pozwoli na flash tego sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jurek78 napisał:

czy hardware pozwoli na flash

Jeśli w VCP jest aktywny guzik Flashera to sterownik obsługuje tę funkcje. Pytanie jaki konkretnie soft chcesz tam wgrać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gadajo, że VCP to może uceglić moduł podczas flashowania.

Wprawdzie dopiero rok mam VCP, ale jeszcze nie miałem odwagi użyć opcji flash a ODIS'a nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i szybę przednią zbijesz jak będziesz lusterko   wsteczne ustawiał.

wszystko można zwłaszcza jak ten  durny OBD11 pokazuje ze   jak nowszy plik jest  =   można flashowac , bo sprawdza tylko indexy na końcu , ze jak jest plik z indexem  B dostępny a Ty masz dla przykładu A  = dawaj  go na update 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major, nie mam OBD11, więc na jego temat nie będę się wypowiadał.

Mam świadomość, że wsad musi być dopasowany do modułu, ale szukając informacji na temat wgrywania plików .zdc natrafiłem na informacje (na kilku forach - chyba nawet tutaj), żeby nie używać VCP do flashowania modułów, bo potrafi je uceglić.

To, że nikt nie wyjaśnił, jak dochodzi do tego uceglenia to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Deo napisał:

 

Mam świadomość, że wsad musi być dopasowany do modułu, 

...o......jescze lepiej ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Chcialem dolozyc pdc do b8 tylko tył i potrzebuje porady kogos kto to juz robił i wie jak to podlaczyc 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wiązkę do zderzaka, wiązkę z bagażnika do przodu i moduł pod kiere?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o numer części instalacji elektrycznej do PDC na 6 szt do zderzak do przodu do Vw passat b8 z 2016r. 1,8 cjsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności