Skocz do zawartości
lechuwie

Doposażenie auta w PDC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! potrzebuje pomocy w temacie możliwości doposażenia auta w czujniki cofania. Od miesiąca jestem właścicielem auta które nie posiada jednak tych elementów w przy tej długości zauważyłem że byłyby przydatne. Może ktoś podzieliłby się wiedzą jakie czujniki i jaka centrala jest potrzebna do modelu z 2015r. Wiem że czekać mnie będzie tez wymiana przycisków w kabinie i doprogramowanie DM(na razie nie wiem jak to zrobić ale ... :) ). Liczę że ktoś ten temat już ogarnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno warto zainwestować w oryginalne kable i czujniki i zrobić wszystko tak jakby było fabrycznie. Raczej odpuściłbym sobie przy tej klasie auta na montowanie zestawu za 150-200pln. Dobrym pomysłem byłoby też kupno zderzaków z oryginalnymi miejscami i koszyczkami na czujniki ale to dodatkowe koszta.

W poprzednim aucie (golf 6) miałem 10 czujników (6 z przodu i 4 z tyłu). auto parkowało równolegle ale brakowało dwóch czujników z tyłu by parkował również prostopadle. Na forum golfa6 był temat gdzie kilku zapaleńców dołożyło brakujące elementy i odpaliło parkowanie prostopadłe. Wywiercili 2 otwory, dokleili koszyczki, wymienili całą wiązkę przewodów na taką która obsługiwała 6 czujników. Niektórzy musieli wymienić też pompę ABS (ale to już ciebie nie dotyczy) i udało im się. Zatem dla chcącego nic trudnego, pytanie tylko czy koszta będą do "przełknięcia".

Na tym forum (mowa o dziale B8) nie widziałem tematu by ktoś dokładał PDC. Swoją drogą aż dziw, że Passat B8 nie ma w standardzie PDC a ma np trzy-strefową klimatyzację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. W poprzednim aucie (BMW x3) miałem zestaw 8 czujników i przyzwyczaiłem się do nich i dlatego w tym aucie tego mi brakuje. Nie myśle o kupnie zamienników ale właśnie chcę kupić dedykowane do mojego modelu żeby wszystko działało mi tak jak powinno. Uważam że system parkowania z automatu jest mi nie potrzebny ale PDC mi się przydać może zwłaszcza przy parkowaniu w ciasnych miejscach. Na chcwilę obecną jeszcze nie "czuję" długości auta a szkoda mi je zarysować :) Liczę że może znajdzie się ktos kto pomoże mi skompletować odpowiednie elementy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podpytać kolegi Wagen ile by sobie policzył za taką przysługę. Pytanie czy Ci do niego po drodze. No i czy w ogóle chcesz sam montować i kodować czy oddać komuś by Ci to ogarnął.

PDC w tak dużym aucie to konieczność, dlatego dziwię się, że nie ma tego w standardzie. Tak samo nie rozumiem, czemu w autach klasy Kia Ceed czy Peugeot 308 nie ma nawet opcji by dokupić czujniki z przodu. Są tylko z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość czujników i moduł zależą czy chcesz tylko pikanie czy jeszcze automatyczne parkowanie.

Jeśli tylko pikanie to po 4 czujniki na przód i 4 na tył + moduł.

Jeśli automatyczne parkowanie to 6 czujników na przód i 6 na tył + moduł obsługujący PLA 3.0

Jeśli chcesz to mogę Ci to zakodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to potrzebuję samych czujników bo parkowanie to moim zdaniem fajny bajer. Ponieważ na rynku jest kilka modeli czujników o różnych numerach i centrali również to najpierw musze pozbierać potrzebne części i je zamontować. Dzięki będe pamiętał o tym że jesteś chętny do kodowania, ale najpierw muszę mieć co kodować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę Ci załatwić fabrycznie nowy zestaw PDC Razem z parametryzacje modułu itd. Czujniki pomalowane pod kolor auta . Cena będzie porównywalna do gratów z allegro tylko z tą różnicą że tu masz czaly komplet gotowy do montazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany, bo bardzo mi tego elementu brakuje. Pytanie tylko jaki koszt całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lechuwie napisał:

Jestem zainteresowany, bo bardzo mi tego elementu brakuje. Pytanie tylko jaki koszt całości?

Podeślij nr vin na PW 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co potrzebujesz wiedzieć? Jakiś konkretny numer sterownika? Schemat podłączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wszytko ... bo w niedzielę w nocy właśnie rozwaliłem tylny zderzak. Wiem że samo kodowanie to dopiero mogę zacząć jak części zgromadzę i połączę. Na rynku jest tyle modeli sterowników, kabli i czujników które różnią się literkami albo numerami że nie wiem na co zwracać uwagę i które pasować będą do mojego modelu. Dlatego właśnie na forum szukam kogoś kto mi pomoże ten temat ogarnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie żadnej wiązki.

Sterownik musisz kupić żeby pisało na nim Parkhilfe 8k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czyli że sterownik 5Q0919294H będzie odpowiedni a co z czujnikami? Czy 5Q0919275? czy też maja mieć jakiś dodatkowe oznaczenie np "B"? Dodatkowo potrzebuję info jaki numer maja wiązki pomięty wiązką zderzaka tył a sterownikiem i jaki numer ma wiązka od sterownika do wyłącznika na konsoli? Proszę podzielcie się wiedzą jeśli możecie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLA to automatyczne parkowanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest mi to nie potrzebne, bo mam manualną skrzynię biegów i pewniej się czuje jak sam to robię. Zastanawiam się, tym razem tutaj, czy naprawdę żeby założyć oryginalną kamerę cofania to muszę mieć PDC? Bo jak zaczynam śledzić co będę musiał zrobić żeby to uruchomić to zaczyna mnie to lekko przerażać...wygląda na to że trzeba pół samochodu przerobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pasować.

Musisz szukać pod B8. Jeśli planujesz PLA to potrzebna jest jeszcze wymiana czujników na kołach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuję PLA i właśnie tak myślałem że nie będzie pasować, a szkoda bo miałbym problem z głowy. Widzę że największym problemem będzie znalezienie wiązki łączącej tylną wiązkę ze sterownikiem i sterownik z wyłącznikiem. Na aliexpress nie udało mi się znaleźć. A może wiesz jakie mają oznaczenia te wiązki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! spróbuje napisać zobaczymy czy /co odpiszą. Koszt samego sterownika widzę że nie powala ale po co płacić dwa razy? u nas nikt nie chce sprzedawać oryginalnej instalacji niestety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nigdy instalacja zderzaków nie pasuje wymiarowo do innych modeli. Trzeba orac instalacje itd przerabiałem to kilkanaście razy. Odnośnie modułów to radzę kupować używki pod dany model bo są problemy z kodowaniem i parametryzacja, no chyba że wyślecie do mnie to ogarnę wsio na zamówienie.l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności