Skocz do zawartości
Rolfikvbbbvxxdgbccn

Kasuje sie dystans przejechania km. oraz spalanie Passat b8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam nadzieję ze mi pomożecie.Mianowicie kazdego dnia od pewnego czasu kasuje sie licznik kilometrów ten przy kierownicy.Jesli chodzi o spalanie na wyswietlaczu cyfrowym  takze kazdego dnia jest skasowany dystans km.oraz spalanie długookresowe jak i od ostatniego tankowania. Probowalem wszystkich opcji ale bez rezultatu.Moze macie jakis pomysl na rozwiazanie tego tematu?Prosze o pomoc.

Edytowane przez Rolfikvbbbvxxdgbccn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wkleić zdjęcie licznika, który ci się kasuje? Nie wiem jak w B8, ale w poprzednich modelach zawsze były 2 liczniki: jeden tzw. dzienny, który kasował się po jakimś czasie postoju - około 1h. Drugi liczył dużo dłużej - na pewno kilka tyś czy dni/tygodni. 

Przełączanie pomiędzy licznikami odbywało się przez krótkie naciśnięcie przycisku RESET (na manetce) albo OK (na kierownicy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, nTomek napisał:

Możesz wkleić zdjęcie licznika, który ci się kasuje? Nie wiem jak w B8, ale w poprzednich modelach zawsze były 2 liczniki: jeden tzw. dzienny, który kasował się po jakimś czasie postoju - około 1h. Drugi liczył dużo dłużej - na pewno kilka tyś czy dni/tygodni. 

Przełączanie pomiędzy licznikami odbywało się przez krótkie naciśnięcie przycisku RESET (na manetce) albo OK (na kierownicy)

Dokladnie to kasuje sie ten licznik z napisem Trip obok glownego,ten co sie zmiena godzine.Nastepnego dnia wyswietla oooo km

Przelaczalem w kierownicy przycisk ok i jest opcja pomiar od ostatniego tankowania,dlugodystansowe oraz od uruchomienia tylko problem w tym ze następnego dnia wszystkie pomiary sie kasuja? Prosze o pomoc w roswiazaniu.

8 minut temu, Rolfikvbbbvxxdgbccn napisał:

Dokladnie to kasuje sie ten licznik z napisem Trip obok glownego,ten co sie zmiena godzine.Nastepnego dnia wyswietla oooo km

Przelaczalem w kierownicy przycisk ok i jest opcja pomiar od ostatniego tankowania,dlugodystansowe oraz od uruchomienia tylko problem w tym ze następnego dnia wszystkie pomiary sie kasuja? Prosze o pomoc w rozwiazaniu!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie problemy rozwiązuje serwis, wgrywa nowe oprogramowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nTomek napisał:

Możesz wkleić zdjęcie licznika, który ci się kasuje? Nie wiem jak w B8, ale w poprzednich modelach zawsze były 2 liczniki: jeden tzw. dzienny, który kasował się po jakimś czasie postoju - około 1h. Drugi liczył dużo dłużej - na pewno kilka tyś czy dni/tygodni. 

Przełączanie pomiędzy licznikami odbywało się przez krótkie naciśnięcie przycisku RESET (na manetce) albo OK (na kierownicy). 

 

Tak wiem tylko myslalem ze cos przycisnalem  a dodam ze samochod jest juz po gwarancji.To sie stalo z dnia na dzień!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że "od tankowania" kasuje się prawidłowo ale długodystansowo coś za wcześnie chyba bo po np. 3 tyś km . Nigdy nie miałem dłużej niż np. 5 tyś ,a chciałbym mieć . Na jakiej podstawie on kasuje ten przebieg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie wyglada sprawa z licznikiem tam za kierownicą gdzie jest napis  "trip"? U mnie kasuje sie codziennie i miedzy innymi ten wlasnie problem chcę rozwiazac...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe kasuje sie sam.Jak nic nie wcisniesz to liczy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kubek197878 napisał:

U mnie jest tak, że "od tankowania" kasuje się prawidłowo ale długodystansowo coś za wcześnie chyba bo po np. 3 tyś km . Nigdy nie miałem dłużej niż np. 5 tyś ,a chciałbym mieć . Na jakiej podstawie on kasuje ten przebieg ?

możliwe, że jest ograniczenie czasowe... przejeżdżasz ten dystans w 99h99min i następuje zerowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, loki7777 napisał:

NIe kasuje sie sam.Jak nic nie wcisniesz to liczy dalej.

Tak .Nic sie nie kasuje jak jade tylko problem w tym ze jak zostawie go na 24 h to wszystko jest skasowane łacznie z ostatnim tankowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie. Moj stoi po 2-3 dni i wciaz ten sam przebieg - wlasnie psozedlem sprawdzic aby miec 100% pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rolfikvbbbvxxdgbccn napisał:

Dzięki za odpowiedź.Z moim jest cos nie tak.Musze chyba udac sie do serwisu tylko ze skonczyla sie na poczatku wrzesnia gwarancja.?

Tak jak przemówca napisał servis i aktualizacja oprogramowania ,temat znany dla servisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2018 o 09:28, Rolfikvbbbvxxdgbccn napisał:

Wgrany nowy Soft i po sprawie...Wszystko gra.

Witam ile kosztuje w ASO  taka impreza ? bo mnie tez to czeka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jeszcze zrobiłem na gwarancji. Zapytaj w ASO Trwało to ok godzinny. Pozdrawiam 

Ja robiłem to w ASO na gwarancji. Trwało ok godziny. Zapytaj w serwisie. 

-------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.  

Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu. Posiadam passata b8 z 2015 roku i za każdym razem gdy zostawię auto na kilkanaście godzin samoczynnie kasuje się licznik długodystansowych oraz od ostatniego tankowania.  Nadmieniam, że dokonałem restartu  ustawień i z poziomu wyświetlacza centralnego i nie przynioslo to oczekiwanego rezultatu.  

Edytowane przez slawekpassatb8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Udało się komuś samodzielnie ogarnąć problem z kasowaniem spalania długookresowego? Czy zostaje tylko serwis? Jeśli serwis to jakie są koszta? Mam identycznie jak slawekpassatb8.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwis tylko wgrywa oprogramowanie, to spróbuj samemu zaktualizować soft w jednostce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności