Skocz do zawartości
voywizard

Keyless dezaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum nie natrafiłem na jasną odpowiedź zastanawiającej mnie sprawy... Czy można dezaktywować trwale Keyless Access?

Chodzi mi konkretnie o Passata z roku 2018r wyposażonego w tę funkcję. Wiem, że można dezaktywować poprzez przyłożenie palca do klamki ale czy tylko taka czasowa opcja pozostaje?

Serwis twierdzi, że nie widzą szansy przeprogramowania systemu (wprowadzenia zmian w sterowniku), poza tym ryzykuję utratą gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpięcie wtyczek w klamkach drzwi? Będzie pluło błędami, ale zamki powinny działać (tzn. na logikę, o ile nie jest to jeden moduł). Możnaby zaryzykować w jednych drzwiach na próbę?...

A jeśli boisz się o możliwość kradzieży w związku z toną filmów na yt, to może zamiast urywać sobie keyless, warto by było się wyposażyć w coś typu ghost immo?

chwila szukania: zacząłem googlać na przykładzie Audi A4 B8, bo tam ludzie dokładają keyless i okazuje się, że jednym z kroków jest aktywacja funkcjonowania keyless'a na module 05 (05-Access/Start Authorisation). Jeśli masz VCDSa to wyglada na to, że jest to do zrobienia samym softem i kodowaniem.

Referencja: https://audiforum.us/threads/keyless-go-kessy-retrofit.12935/

Ale dużo osób na forum twierdzi, że sterowniki w passacie B8 są bardziej zbliżone do Audi A4/B9. Trzeba po prostu poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 do zabezpieczenia kluczyka przed atakiem na walizkę zamiast dezaktywować Keyless.

Ja u siebie mam problem w sumie zgłowy, bo otwieranie auta mam z kluczyka a jedynie odpalanie auta już bezkluczykowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keyless Access to po prostu wygoda i nie ma co panikować. Po to jest AC jak coś sie stanie. Wiem, że to nic przyjemnego, jak auto zginie, ale jakbyśmy mieli na to patrzeć, to lepiej mieć stare auto i wtedy będzie święty spokój. A tak, to albo ukradną, albo na parkingu drzwiami obiją... ach, tylko stres i nerwy... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można kupić takie małe saszetki na kluczyk co blokują fale radiowe za bodajże 50 dyszek i po problemie ja kupiłem sobie i mam wykichane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć GAP i wtedy nawet mogą ukraść tuż przed końcem GAPu czyli po 3 latach gdzie wartość auta spada a dostanie się pełna kwotę z faktury;) starczy na spłatę pozostałych zobowiązań i zostanie wolna kwota wpłaty własnej na nowe auto :P

A na serio to przecież Keyless jest mega wygodne, po co to dezaktywowac? Można kupić futerał blokujący fale albo nawet owinąć kluczyk folia aluminiową. Jeśli mieszkasz w domu to ryzyko jest większe, lub jeśli jedziesz gdzieś " na miasto". Mieszkając w bloku nie ma jak ukraść auta "Na walizke" bo ciężko jest wzmocnić sygnał (Chyba że złodziej wie w którym mieszkaniu i klatce mieszka właściciel auta zaparkowanego w garażu podziemnym).

Ja mam dodatkowo blokadę mechaniczną skrzyni biegów (ciężko wtedy laweta zabrać auto z takiego chociazby parkingu w galerii handlowej a jechać na wstecznym jeśli auto zaparkowane jest tyłem do ściany to się raczej nie da;) ), więc jedynie mogą wtedy okraść auto ale nie ukraść. No ale jeśli się komuś uda to jest AC i GAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Seru napisał:

Na allegro można kupić takie małe saszetki na kluczyk co blokują fale radiowe za bodajże 50 dyszek i po problemie ja kupiłem sobie i mam wykichane 

Na aliekspress po 5-10 zl takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden sposób żeby dezaktywować kessy trzeba odpiąć jedną z anten w aucie a jest ich sześć najłatwiej ogarnąć tą w bagażniku koło zapasu i po sprawie caly system przestaje sie łączyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsensu. To jakby za system przed kradzieżą traktować codzienne odpinanie akumulatora i zabieranie go do domu na noc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.10.2018 o 10:36, shibby napisał:

bezsensu. To jakby za system przed kradzieżą traktować codzienne odpinanie akumulatora i zabieranie go do domu na noc.

Nie odpinanie acu i nie bez sensu chłopak ma auto które seryjnie ma ten badziew w sobie a wielu ludziom takie super wygodne udogodnienie w postaci kessy nie jest do niczego potrzebne bo z wakacji lub z kina z żoną wracają potem tramwajem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seru napisał:

Nie odpinanie acu i nie bez sensu chłopak ma auto które seryjnie ma ten badziew w sobie a wielu ludziom takie super wygodne udogodnienie w postaci kessy nie jest do niczego potrzebne bo z wakacji lub z kina z żoną wracają potem tramwajem 

Dlatego warto dołożyć blokadę skrzyni. Jakoś ciężko Będzie jechać na wstecznym lub kombinować lawete  aby auto ukraść z parkingu w takiej galeri. A kombinować z wierceniem takiego BearLocka to już musiałby być jakis idiota, aby coś takiego robić na parkingu w środku dnia. A przede wszystkim GAP jeśli komuś bardzo na aucie nie zależy (Ja bym tam nie rozpaczal gdyby mi ukradli auto tuz przed upływem GAPu ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seru chodziło mi o twoją inwazyjną metodę "dezaktywacji" keyless a nie o sam fakt niechęci do używania tego udogodnienia. Trzeba by poczytać czy nie dałoby się zwyczajnie keyless wyłączyć z poziomu vcds albo obd11 i zostawić tylko bezkluczykowe odpalanie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do aso i podobno nie,dlugo rozkminialem temat dzwonilem pytałem i lipa więc najpierw zawijalem srebna folijka potem kupiłem za 50 pln futerał z tą membraną i odpuściłem temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna czujniki w klakach wykodowac, wtedy otwierasz auto z pilota a silnik z guzika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągle zastanawia ten bajer po co to komu. A wygoda z keyless przy późniejszym ściąganiu blokady kluczem to żenada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, vowo napisał:

Mnie ciągle zastanawia ten bajer po co to komu. A wygoda z keyless przy późniejszym ściąganiu blokady kluczem to żenada....

Keyless jest super, pouzywaj i sam zobaczysz. W przypadku kobiet i ich torebek sprawdza sie wysmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2019 o 07:47, vowo napisał:

Mnie ciągle zastanawia ten bajer po co to komu. A wygoda z keyless przy późniejszym ściąganiu blokady kluczem to żenada....

cos tam widziałessm, cos  tam słyszałes ..... ale nie do końca tak jak trzeba 

wiec   zacznij uzywac, a potem napisz  cos na ten temat 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część panowie , moje pytanie posiadam A6 C7 z pełnym keylessem czyli otwieranie zamykanie i odpalanie, od paru dni nie mogę otworzyć samochodu z dotyku klamki , odpala normalnie czy mogli się samo odłączyć otwieranie drzwi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności