Skocz do zawartości
Neos97

Passat 2.0tdi dymienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam passat cc 2011r cbbb 2.0tdi dsg 170koni 190tys przebiegu. Problem polega na tym ze auto dymi kopci na biegu jalowym popracuje z 3min np na swiatlach i zaczyna dymic z tlumika szaro bialym gryzacym smierdzacymi spalinami i rak rysze z pod swiatel to widac to za autem i pozniej jet juz od az do nastepnego zostawienia auta na wolnych obrotach. Dpf wyczyszczony chemicznie. Bylem w bosch serwis i jedynie co mi powoedzieli ze moga wtryski lac bo korekty sie im nie podobaja. 

1cyl. 0.0

2cyl. -1.1

3cyl. -0.7

4cyl. 1.7

Zauwazylem tez ze spalanie jest większe niz podaję komputer np komputer wyliczyl srednia 6.3L a z tankowania wyszło 8L. W komputerze zero błędów. Chce nagrac jeszcze filmik z spalinami jakie sie wydobywaja z tłumika

20180921_175650.jpg

Edytowane przez Neos97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakąś pomoc. Nikt nie miał takich objawów?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na uszczelniacze zaworowe.

Edytowane przez xSenseix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ubywa płynu chłodniczego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ubywa ani plynu ani oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze oleju jeszcze troche przybylo od 3tys km. Aha jeszcze jedno zrobie później zdjecie silnika poniewaz poci sie u gory kolo wtryskow olej. Najpierw myslalem ze to ktoś wlewajac olej nalal tam ale wytarlem do sucha i widzę ze zaś tam jest przypocone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900 cos takiego. Takie jak zawsze silnik rowno chodzi i cicho. Raz na 300-400km wypala sie dpf wtedy odroty rosna do 1000 i spalanie chwilowe z 0.6 na 1.0L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam zdjecia tego przypocenia przy wtryskach. Ale mysle ze to nie ma nic wspolnego z dymieniem.

20180924_184919.jpg

20180924_184911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi dymi jak wypala filtr dpf szaro lekko niebieskawo. A może u ciebie ten 4 wtrysk leje i sobie nazbierało ropy i kopci. 

A filtr dpf był czyszczący bo co było? 

Ile czasu masz auto  ?  Chodzi tak samo?  Zmieniło się coś? Olej zmieniales?  Ma normę 507.00,  

A wyciek z pod wtryskiwacza? Grzebać tam ktoś? Można sprawdzić dęte produkcji czy są oryginalne wtryski kodowanie itp. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto mam nie długo. Wydaje mnie sie ze nie ma takiej mocy jak powinnien miec. Błędów zadnych nie ma. Co do wtryskow gdzie pisze rok produkcji? Olej jest nowy. Pierwszy wtrysk ten który ma korekte 0.0 jest inny to znaczy nie ma znaczka vw reszta 3 ma ten znaczek. Dpf czyscilem sam bo myslalem ze to dpf. W boschu serwis za znalezienie przyczyny krzykneli 800zl bo musieli by wyciagnac wtryski sprawdzic itp. Na jutro mam zamowiony zestaw tester przelewowy wtryskow i zobaczymy co pokaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pokazałeś potencjalnego sprawce. Masz wyciek przy wtryskiwaczach :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze te wtryski na przelewach jeszcze. Jezeli wyjdzie ze któryś za duzo leje kupie nowy lub regeneracja i przy okazji wszystkie wtryskiwacze uszczelnie nowe podkladki i oringi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z wezyków przelewowych to je powymieniaj koszt znikomy powycieraj też wokół tych węży bo śmierdzi nieco ropą na pewno. Oczywiście możesz wyjąć wtryskiwacze i można je zamoczyć w ropie to troszkę nagar rozpuści byle nie wycierać końcówek szmatką itp. Lub nawet kupić sobie chyba że masz lub znajomy wanienka z ultradźwiękami i włożyć tam wtryskiwacze nawet aby końcówki się moczyły to rozpuszczą cały nagar zawsze to pomoże. Uszczelki oringi i śruby kup ori może i droższe ale pewniejsze i wytrzymalsze też dużo jakoś nie kosztują. I powinna być poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ropa cieknie tam. Tylko olej jest tam. I albo z kolo wtryskow leci olej albo kolo korka wlewu oleju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wytrzyj i zobacz :) Gdzie bedzie wyciek. Może odma jest zatkana też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć poniewaz wycieralem to juz 2 razy i za kazdym razem olej jest tam wszedzie i nie da sie stwierdzic skad jest tam. Bo scieka kolo wtrysku bo jest wglebienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak się ruszy wtryskiwacz w CR to tam cieknie.  Chyba że ma bardzo mało przejechane to jeszcze blaszkoguma uszczelni. Przerabialem temat nieraz. Kodowanie wtryskiwaczy trzeba sprawdzić. Niby wszytko chodzi normalnie ale po odpowiednim kodowaniu na swoje miejsce korekty się potrafią zmienić na jeszcze lepsze sprawdzone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak mam sprawdzić czy sa wtryski odpowiednio zakodowane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodowałem delphi pl. programem, bo taki miałem od znajomego.  vcds podobno też się da ale troche łamigłówek jest podobno no i jeszcze wejsja angielska nie chciałem czegoś popsuć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności