Skocz do zawartości
Tomczosi

2.0TSI 220- jak ze spalaniem oleju?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kolega ma możliwość okazyjnego kupna B8 2.0 TSI 220. Auto ma przebieg 90tys. km, bardzo doposażony, jednak szukał diesla. Napiszcie proszę, jak jest z "dolewaniem oleju" w tych silnikach? Czy olej spala się tak jak w Audi TFSI, jakie ilości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomczosi napisał:

Panowie, kolega ma możliwość okazyjnego kupna B8 2.0 TSI 220. Auto ma przebieg 90tys. km, bardzo doposażony, jednak szukał diesla. Napiszcie proszę, jak jest z "dolewaniem oleju" w tych silnikach? Czy olej spala się tak jak w Audi TFSI, jakie ilości?

To bolączka aut 2011-2014  , w b8 nie słyszałem aby to występowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazując na swoich dotychczasowych doświadczeniach mogę potwierdzić, że problem z "braniem oleju" w 2.0 tsi nie występuje. W poprzednim 2.0 TDI PD dolewałem olej, teraz nie muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 2017r narazie 18tys przebiegu i jestem juz po jednej wymianie oleju  przy 10tys km i ani kropli nie trzeba bylo dolac  ten silnik dobrze traktowany nie bierze oleju  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie wziął ani grama po 14tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60tys km i nie dolewałem nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wymiana oleju przy 24tys też nic nie dolewalem. Zero problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki w B8 to generacja 3b. Przez lata VW modernizował te silniki aż pozbyli się wszystkich poprzednich problemów. Te silniki nie biorą oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w/w silnik, samochód z 2017 ,przebieg 15 tyś.km, zużycie oleju niezauważalne na bagnecie.

Bardzo dobry silnik,fajnie ciągnie momentem obrotowym a potrafi być zadziwiająco oszczędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe, a u mnie trochę oleju bierze. Dolewałem raz albo dwa od kiedy mam to auto. Nie jestem w stanie powiedzieć ile go pali bo za mało km robię i za rzadko sprawdzam poziom oleju. Tzn. nie wiem czy potrzeba dolewki może nie wynikała z tego, że np. ASO wlało go bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie bez żadnych dolewek pomiędzy wymianami oleju. Do tej pory 2 wymiany co 15 tys. km + pierwsza po ok. 3 tyś.km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to 30tys km... Przydałaby się opinia kogoś, kto zrobił ze 100tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, perzu126 napisał:

Co to 30tys km... Przydałaby się opinia kogoś, kto zrobił ze 100tkm.

72tyś km - bez dolewek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności