Skocz do zawartości
lukaszekvw

[b8] kasowanie przegladu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Szukałem ale nie mogę znaleźć. Jak skasować przegląd za 30dni w passacie b8? Wyskakuje to na głównym ekranie między licznikami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przytrzymać dłużej przycisk na kokpicie, który zeruje dystans. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trzymać przycisk na zegarach i przekręcić na zapłon i dalej trzymać póki nie pojawi się napis o kasowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem, włączyłem zapłon nie puszczając i nic. Ciągle komunikat że za 30 dni przegląd:/

Włącza mi się też jakąś opcją zmiany czasu zegara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj jeszcze włączyć awaryjne.

Edytowane przez Eldar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znałem tego rozwiązania. Ja kasowałem przez obd eleven :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam obd eleven. Napisz jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tylko trzeba sobie dobrze daty poustawiać. Najlepiej włączyć sobie pogląd przeglądu na radiu i po zatwierdzeniu adaptacji zobaczyć czy efekt jest zgodny z zamierzonym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z Passatem b8 2.0 TDi, 2017, DSG. 

Zmieniłem sobie filtry i oleje w silniku i skrzyni. Skasowałem jak na filmie 00+zapłon +00 potwierdzające kasowanie z Awaryjnymi i bez, kilkukrotnie i ciągle wyświetla się przegląd za 30 dni. Nie mam VCDSa ani obd 11. coś mi się zacięło. Ten sam manewr powtarzałem jakieś 1000 km tuż po wymianie oleju. Komunikat wyskoczył po kilku tyg dziś i nie chce się skasować. Tzn skasowały się same km do przeglądu, pokazuje ileś tam tys, ale dni pozostały i się wyświetlają.

 

Dzięki Looki, zadziałało, trzeba było tylko dłużej powciskać 0:0 i skasowało inspekcję czasowo, bo km jakoś wcześniej same się przestawiły na 19 tys. Jest dobrze, teraz jeszcze gdzieś taniej kupić vcds-a  z instrukcją kodów i pełnia szczęścia. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT sa filmiki jak to zrobic w b8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zmienić interwały wymiany oleju za pomocą VCDSa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał taki problem? U znajomego elektryk skasował interwał przeglądu i oleju ale nie umie skasować komunikatu. 

 

Przy włączaniu i wyłączaniu zapłonu widać  ile ma do przeglądu, a wcześniej pojawiał się tylko jak zbliżała się obsługa lub olej, zresztą u mnie w B8 nie ma komunikatu cały czas. 

 

Ktoś coś? 

 

 

20210315_161235.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Może ktoś spotkał się już z takim przypadkiem, ostatnio zaczął mnie irytować cały czas pojawiający się komunikat o przeglądzie za 15kkm. Do tego zauważyłem, że zniknęły mi informacje serwisowe, które normalnie wyświetlanie były w menu radia.

Próbowałem resetować komunikat o przeglądzie jak i wymianie oleju używając OBD11 jak i  korzystając z patentu z trzymaniem guzika 0.0 i zapłonem. Wszystko według komunikatów i informacji w OBD11 przebiega poprawnie, przebiegi i czas się resetują, ale komunikat pozostaje, a informacje w MIB  się nie pojawiają....

Używając OBD11 próbowałem również ustawić wartości faktyczne od poprzedniego przeglądu i wymiany oleju i wszystko ładnie się zapisuje.. Komunikat na zegarach wyświetla przebieg pomniejszony o wartość, jaką ustawiłem w sterowniku.

Przekopałem cały internet i to forum, ale nie natrafiłem na podobny przypadek. Kombinowałem również z opcją Przedł. okres międzyobsługowy: cofanie, niezależnie jaką opcję ustawiłem (cofanie/brak komunikatu) nie dawało to efektu. Jedyne czego nie próbowałem to przejście na wymianę nieuwarunkowaną przebiegiem, ustawianą poprzez zmianę parametru oleju z niskiej jakości na wysoką, ale wątpię, żeby to coś dało. Wygląda mi to na jakiś błąd gdzieś w kodowaniu miba albo zegarów, ale pomysłów już brak.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, wiedzę jak to ogarnąć to proszę o pomoc. Gdyby nie chciał się ktoś to wiedzą dzielić na szerokim forum, to dogadamy się na priv.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za każdą pomoc.

 

Selection_396.thumb.png.d4745e860bbb327ed0144987736e395f.png

IMG_20210409_120203.thumb.jpg.f5207fc4b871cfeec70d5e4179346bbd.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już kasowałam komunikat o przeglądzie i było ok,tym razem zamiast skasować wyskakuje zapytanie o przesunięciu terminu przeglądu i jak wcisne ok to cofa mi termin o 7dni.Co mam z tym dalej zrobić,czy ktoś miał coś podobnego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak zmienić w vcds komunikat o konieczności serwisu na np: 15 dni i 500 km ?

 

Edit: zrobione 

Edytowane przez Długi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności