Skocz do zawartości
Starl0rd

Osłona kolumny kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

Zakładam temat  nie potrafię sobie poradzić ze znalezieniem jednej części. Zacznijmy jednak od początku. Pacjent to Passat B8 który oryginalnie miał licznik analogowy. Zmieniłem zegary na cyfrowe tzw. AID i niestety listwa który jest pod licznikiem i jest połączona kołnierzem z osłoną kolumny kierownicy nie pasuje i szpeci wygląd mojego maleństwa. W związku z tym chciałem to wymienić ale w ASO nie są w stanie podać mi numeru części bo to nie od tego numeru VIN :) Zajrzeć do tego co mają na stanie też nie mogą bo te z kolei mają nowsze modele liczników więc mogło by się okazać że też nie będzie pasowało :) Numer kat. licznika który aktualnie posiadam to z kolei: 3G0920798A. Moja oryginalna część który była przy liczniku cyfrowym to: 3G1857053. Narazie moje podejrzenie mówi iż powinienem szukać częsci o oznaczeniu 3G1857053.

Tak wygląda to o czym mówię na jednej z przykładowych aukcji:

https://allegro.pl/vw-passat-b8-oslona-kolumny-kierownicy-3g0858560-i7358203982.html

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Długo szukałem na Allegro ale bez skutku. Napisałem do firmy, od której kupiłem zegary AID. Okazało się, że mają tę obudowę, sprzedali mi ją za 30 zł (cała, gór i dół). Potrzebna jest tylko ta górna część, bo pasuje do tej, którą aktualnie masz. Jej numer to 3G1 857 053 A ;) 

IMG_0253.thumb.JPG.fb7b5fd6d05e4463d9ee696200bf6a8d.JPG

 

 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO 209 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2018 o 14:46, Dean napisał:

Miałem ten sam problem. Długo szukałem na Allegro ale bez skutku. Napisałem do firmy, od której kupiłem zegary AID. Okazało się, że mają tę obudowę, sprzedali mi ją za 30 zł (cała, gór i dół). Potrzebna jest tylko ta górna część, bo pasuje do tej, którą aktualnie masz. Jej numer to 3G1 857 053 A ;) 

IMG_0253.thumb.JPG.fb7b5fd6d05e4463d9ee696200bf6a8d.JPG

 

 

Dzięki za pomoc. Miałem podejrzenia że to ten numer ale nie byłem pewny a nie lubię się bawić w zwroty.

 

Dnia 1.10.2018 o 22:56, enriquez napisał:

W ASO 209 PLN...

Mówisz o kwocie netto? Mi w dwóch róznych ASO zaśpiewali 270 brutto oraz czas oczekiwania do dwóch tygodni bo idzie z Niemiec. Finalnie znalazłem taką część na allegro ale trzeba było podzwonić po sprzedawcach bo wielu nie wpisuje numeru katalogowego. Z przesyłką za prawie nową część wyszło 100 złotych brutto :)

 

Edytowane przez Starl0rd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutto. Cena wzięta z najnowszej ETKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia Panowie tragedia. Zakupiłem część o wskazanym przez was numerze czyli 3G1 857 053 A i okazało się że leży tak samo jak ta bez A. Czy jest możliwość że "sprzedawca" z allegro przekleił naklejkę z innej osłony? Czy może ja już czegoś nie ogarniam? :)

IMG_0770.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezły zonk! Z twojego zdjęcia widzę, że szukasz osłony, którą miałem w swoich starych zegarach analogowych. Gdy zamontowałem moje AID, to osłona z tych analogowych (ta zaślepka) była za duża. Firma od której kupiłem AID sprzedała mi też osłonę od nich, czyli taką z numerami jak podałem. U Ciebie ona jest za mała, więc Twoje AID "powinno" pasować do mojej starej osłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starl0rd udało ci się znaleść prawidłową osłonę ?, mam ten sam problem co ty i nie wiem jak zlokalizować prawidłowa osłonę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności