Skocz do zawartości
  • 0
punkracy

Podpora przeciwzderzeniowa

Pytanie

Dzień dobry,

posiadam vw passat b6 z 2010 (rok produkcji grudzień 2009). Auto zakupione u dealera i serwisowane w ASO, następnie sprzedane mi. Żadnej kolizji/naprawy nie było.

Wymieniając bezpiecznik wpadła mi pinceta wgłąb i chcąc ją dostać wyjąłem schowek znajdujący się z lewej strony kierownicy pod spodem. Zauważyłem wtedy z prawej strony luźny metalowy element, nie przykręcony do niczego znajdujący się wprost pod kolumną kierownicy. 

Wg. oznaczeń (wjl 3c1721913b) to podpora przeciwzderzeniowa. Element ten nie nosi śladu zużycia, jakby był wyciągnięty wprost z pudełka. Z jednej strony widać jedynie delikatny ślad podkładki. 

p61cJ7RQrnZDbnZoZ4lgw-FdbujU6QEdSld22NOJ

Szukając w internecie nie znalazłem informacji co to za element i do czego służy. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć do czego to służy, gdzie to zamontować?

Szukając po angielskiej nazwie znalazłem jedynie taki schemat (element 15): 

615721600.png

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może to cokolwiek podpowie:

s-l1600.jpg

Edytowane przez Krawcol82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie dawało mi to spokoju i szukając po internecie znalazłem zgłoszenie patentowe, które opisuje zastosowanie tej podpory.

https://patents.google.com/patent/DE102006014228B4/en

Jeśli dobrze rozumiem, ten element ma zapobiegać łamaniu nóg (poważnych obrażeń) w czasie czołowego zderzenia spowodowanych wepchnięciem pedału hamulca do środka przedziału pasażerskiego. W momencie zderzenia pedał hamulca ma być wypchnięty w kierunku przeciwnym do kierunku uderzenia. 

Czy ktoś mający b6 (albo b7, bo zakładam, że jest to mocowane wszędzie) miałby możliwość zrobienia fotki zamontowanego elementu?

@Krawcol82 dziękuje za schemat

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

 Nie wiem czy temat jeszcze aktualny . Przy wymianie parownika klimy gdy rozkręcałem środek  a ściślej kolumnę kierowniczą wypadło. To jest z prawej strony kolumny przykręcone tą śrubą która jest niżej. 

DSC_0165.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 31.07.2020 o 23:09, jaco48 napisał:

 Nie wiem czy temat jeszcze aktualny . Przy wymianie parownika klimy gdy rozkręcałem środek  a ściślej kolumnę kierowniczą wypadło. To jest z prawej strony kolumny przykręcone tą śrubą która jest niżej. 

DSC_0165.JPG

Dziękuje. To się z pewnością przyda. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności