Skocz do zawartości
michasrks

Żółta kontrolka silnika - check engine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem VW Passat B7 1,6 tdi 90KM i  dzisiaj rano po odpaleniu auta spotkała mnie niespodzianka w postaci zapalonej żółtej kontrolki (chcek engine), czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć co czynić w takiej sytuacji, dodam że samochód nie stracił mocy i wszystko działa bez problemów. Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz podjechać na diagnostykę komputerową nikt tu na forum wróżką nie jest?. U mnie dokładnie identyczna sytuacja jak u ciebie była w niedzielę rano wsiadam do auta a tu chek zapalony i nie gaśnie w poniedziałek jazda na warsztat podpięcie kompa i okazało się że świeca żarowa się spaliła wymiana wszystkich na nowe i jest ok ? 

Edytowane przez michu409
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj diagnostykę komputerową i wyskoczył błąd 10158, mechanik poszperał coś w necie i stwierdził że ten błąd występuje też pod nr. P27AE i że chodzi o jakiś czujnik kontroli ciśnienia G i że przekazuje on "niekompatybilne dane"... wykasował błąd i stwierdził że jak się kontrolka znowu zapali to trzeba będzie dogłębniej poszperać bo na tą chwilę to on nie za bardzo wie o jaki czujnik chodzi. Ktoś już coś przerabiał w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słaby ma czytnik ten Twój mechanik... szkoda że nie zgłosiłeś się do kogoś, kto ma VCDS, może by coś wywnioskował z tego błędu.   

Odpalenie i check engine, do tego błąd czujnika ciśnienia - szklana kula mówi, że może to być  czujnik różnicy ciśnienie od DPF, który jest na ścianie grodziowej.

Zdarza mu się umrzeć i przez ten czas DPF się nie wypala. Skutkiem tego jest dolewanie paliwa do oleju silnikowego. Sprawdź może poziom oleju i jego zapach?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że jesteś z Lublina, czy mógłbyś polecić jakiegoś fachowca który ma VCDS i jest w miarę ogarnięty.

PS. Na tą chwilę po wykasowaniu błędu, problem z kontrolką się nie pojawił.

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się staram serwisować auto samemu, takie hobby ;)

Mam VCDS na własny użytek :)

Edytowane przez mariuszz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę http://www.gerritspeek.nl/vag-com_foutcodeslijst.html

Tam znajdziesz twój błąd i opis co z tym zrobić. Niestety opis jest po holendersku(niderlandzku), więc domyślam się, że nic z tego nie zrozumiesz. Dlatego skorzystaj z jakiegoś translatora np guglowego https://translate.google.com/

Problem w tym, że VAG nie rozpoznaje Twojego błędu, tzn. nie wie co on oznacza.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności