Skocz do zawartości
voywizard

1,8 TSI zakup nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.09.2018 o 09:11, [email protected] napisał:

Niestety obawiam się spadku radości z jazdy. Jeździłem wcześniej 1,4 150 km i czuć, że jest o wiele słabszy od 1,8 oraz dźwięk silnika też według mnie brzmi gorzej. Jednakże ponieważ zmieniam Passata pod koniec roku zawsze na nowego, a tym razem 1,8 został już wycofany oraz 2,0 dopiero możliwy po nowym roku do odbioru, został mi tylko w benzynie 1,5 (nowe normy WLTP narobiły niezłego bałaganu). Mam nadzieję, że zrekompensuje mi to jazda ze skrzynią dsg (bo zawsze miałem manualna) i nowy silnik 1,5, który ma podobno poprawioną trochę elastyczność w stosunku do 1, 4 mimo tej samej mocy (ponoć lepiej ciągnie od dołu) i trochę bardziej znośny dźwięk małego jednak silnika. Zobaczę jak odbiorę, ale trochę żal bo 1,8 to niestety nie będzie... 

Aktualnie posiadam 1.4 w tej słabszej wersji i generalnie uważam że jest to fajny silnik. Maksymalny moment obrotowy dostępny naprawdę nisko co sprawia iż ma się wrażenie prowadzenia hybrydy benzyny z dieslem. Z tego co czytałem 1.5 różni się turbiną gdzie po raz pierwszy w tych silnikach zastosowano zmienną geometrię łopatek co w teorii ma sprawić że powinien "ciągnąć" równo w cały zakresie. Dodatkowo podobno poprawili dźwięk który delikatnie mówiąc serca nie poruszał. Swoje obecne auto kupowałem w ciemno bo znaleźć do jazdy jakiekolwiek 1.4 u dealera w tamtym czasie graniczyło z cudem. Dlatego też uprzejmie poprosiłem Pana z obsługi że jak już będzie miał 1.5 w passacie do jazdy to chętnie się przejade. Oczywiście mógłbym go spróbować np w golfie ale odbiór z oczywistych względów nie będzie taki sam chociażby ze względu na samą bryłę jak i wyciszenie. Jedno co wiem to fakt że mój następny samochód będzie miał skrzynie automatyczną :) Podsumowując to co się dzieje z WLTP to jedna wielka tragikomedia. Idąc do salonu dzisiaj chcąc wybrać benzynę muszę decydować pomiędzy 1.5 150km a 2.0 272km :) Rzeczywiście rewelacyjne porównanie. W każdym razie gdybyś miał okazje jechać jako pierwszy to daj znać jak wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności