Skocz do zawartości
hrabias50

Koszty naprawy a uczciwość mechanika.

Rekomendowane odpowiedzi

450 km od domu zgubiłem biegi w automatycznej skrzyni biegów; Passat 1,9 TDI, 130 kM. AFN. Podczas ruszania szarpnęło i po krótkim odcinku nie miałem biegu wstecznego jak i na drajw. Mechanik przy przyjęciu do naprawy określił koszty: 600 zł za wyjecie skrzyni oraz od 1000 zł do 3500 za naprawę.  Na następny dzień przez telefon określił mi, że trzeba wymienić: 2 czujniki, kosz dwukierunkowy, pompę oleju, regulacja sprzęgła, łączniki gumowe, filtr, olej. Razem 5500 zł. Po zdjęciu miski olejowej na dnie były takie małe pół wałki ok 5 mm średnicy i 10 mm dl. Olej i filtr wymieniałem w ubiegłym roku, był czysty. 

Koło domu mechanik bierze 3500 za regenerację skrzyni w tym wyjęcie itp. Mechanik, który podjął się naprawy był jedynym w okolicy 80 km, który zadeklarował od ręki naprawę za co jestem wdzięczny. Ale czy nie wykorzystuje mojej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tylko i wyłącznie przekładka na manual lub szukaj sprawnej skrzyni (z gwarancją rozruchową). 

Facet podal maks 3000zl za naprawe skrzyni, za chwile zawola 6000 i nic mu nie zrobisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażądał 5500 i nie przedstawił rachunków za części. Nie miałem wyjścia ale zawalczę z nim.  Gość nie chciał mnie wpuścić do warsztatu podczas kończenia naprawy. Przez przypadek dowiedziałem się,

że to jego specjalność drogo skasować a naprawę odpieprzyć. Komuś z Holandii naprawił za grube pieniądze i ledwo dojechał na miejsce i samochód się zepsuł. Mieszkańcy miejscowości współczuli mi , że wpadłem w jego ręce. Ale po awanturze odebrałem auto, zapłaciłem i szczęśliwie dojechałem do Bydgoszczy. I tak czuję się okradziony o około 1500 zł. bo 500 chciałem dać za szybką naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności