Skocz do zawartości
Szczupaczek23

Jak podłączyć radio pod wzmacniacz przez konwerter RCA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie mylę to moje radio RNS510 ma 4 kanały 4x25W.

Kupiłem wzmacniacz Alpine PDR V75 5 Kanałowy.

Sygnał RCA zdecydowałem ze wyprowadzę za pomocą konwertera z kabli głośnikowych.

I tu pojawia się moje pytanie: wszystkie konwertery jakie przejrzałem maja zazwyczaj wejście IN na 2 kanały z czego sygnał konwertują na OUT 4 kanały RCA.

Więc jak ja mam 4 kanały z radia podłączyć pod 2 kanałowy konwerter, a jak z 4 kanałowego konwertera podłączyć na 5 kanałów Wzmacniacza ??

 

Z radia mam zmostkować sygnał L przód tył  i P przód tył ??

Czy będę mógł wtedy nadal z poziomu radia zmieniać balans głosników Przód/Tył ???

 

Z Konwertera do wzmacniacza to przychodzi mi tylko jeden pomysł do głowy. Rozdzielenie czerwonej Chinc z kanału front  i rozdzielenie białej chinc z kanału rear

Czerwony rozdzielony sygnał na CHN 4 i 6 a biały rozdzielony sygnał na CHN 3 i 5 .

Czy to będzie dobrze wtedy grało ??   Nie będzie gorsza jakość sygnału na tych rozdzielonych ??

Alpine-PDR-V75-4.jpg

Konwerter.jpg

Edytowane przez Szczupaczek23
dodanie plików i tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zastosować 2 konwerterów 2-kanałowych? I masz spokój. Masz już ten wzmacniacz w rękach czy jeszcze nie? Z tego co wyczytałem w manualu to sygnał dla suba wzmacniacz bierze abo z czincza albo z kanałów 1, 2, 3 i 4. I nie głupim pomysłem byłoby przekodowanie radia w tryb Dynaudio/sound system. Jaki masz pomysł na system w tym aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności