Skocz do zawartości
Euzebi

[B5] Spalanie gazu 1.8T BRC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć na temat spalania gazu z passacie z silnikiem 1.8t z instalacją gazową brc (choć może nie koniecznie taki silnik i taka instalacja ... bo ja akurat mam takiego paska z gazem brc i butla 53l i zastanawiam sie czy czasami nie za dużo spala mi gazu .. bo ostatnio zatankowałem gaz do pełna i okazało sie że po przejechaniu około 140km (łącznie na krótkich odcinkach np po mieście) pali mi sie już jedna dioda (z czterech) na wskaźniku poziomu ... chyba to lekkie przegięcie nie uważacie ? jak to jest w waszym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ważne ile diód się pali, a ile rzeczywiście spalił, 

jak miałeś do pełna i przejechałeś 140 to zatankuj znowu do pełna, podziel ilość litrów przez 1,4 i bedzie wiadomo ile spalił

a centralke w instalacji to mogę Ci tak ustawić żeby np. 3 diody zgasły w ciągu pierwszych 50 km a potem załóżmy jeszcze 300km

lub jak wolisz np. przez 300 nie zgaśnie Ci żadna a potem w ciągu 30-50 km wszystkie

realnie napisz ile Ci pali wtedy bedzie wiadomo co i jak

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm .. no dobra ... poczekam aż bak sie opróżni i przełączy na benzynę i wtedy zatankuje na full i zobaczę jak to będzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja licznik zawsze resetuje jak tankuje do pełna . Jeżdżąc w  cyklu mieszanym starcza mi tak na 220-250 km butla i tankuje wtedy za 60-70 zł (u mnie max butla to 75zł od całkowitego końca) mam 1.8T AEB w automacie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adamus2006 napisał:

Ja licznik zawsze resetuje jak tankuje do pełna . Jeżdżąc w  cyklu mieszanym starcza mi tak na 220-250 km butla i tankuje wtedy za 60-70 zł (u mnie max butla to 75zł od całkowitego końca) mam 1.8T AEB w automacie . 

Automat podobno a chyba raczej na pewno więcej pali niż manual i w sumie nie wiem jaka jest różnica w spalaniu bo gdzieś na forum wyczytałem że o około 1-1,5 litra więcej .. swoją drogą też podobno to zależy jak kto jeździ.

na razie od mojego pierwszego postu mam na 1 z 4 kropek i czekam aż wypali sie do końca (choć mało jeżdżę w tygodniu dlatego w sumie prawie tydzień minął a ja może zrobiłem ze 20-30km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 1.8T AWT z tiptronikiem palil srednio 13/100  przy trybie 50/50,  trasa ~11/100  miasto potrafil nawet 18-20l /100 wciagnac

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie miasto 11-12l, trasa koło 9-10l manual

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po diodach bym nie oceniał spalania ?. Najlepiej po prostu zerować liczniki i sprawdzać ile maksymalnie przejeżdża samochód. U mnie akurat na instalacji gazowej STAG spala średnio 11/13 l LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8t AWT brc trasa 10l miasto do 14l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wskaźnik nie patrze w ogóle, ile bym go nie ustawiał zawsze pokazuje dziwne rzeczy, on po prostu żyje swoim życiem. Instalacja LPG TECH, trasa 9-10l , miasto 11-12l

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności