Skocz do zawartości
kameleon7

Tarcze,klocki tył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wie ktoś może gdzie w VCDS można wybrać aby rozsunć tylne zaciski od hamulca postojowego. W B6 wchodziło sie w steronwik hamulca postojowego 53. W B8 u mnie nie widzi tego sterownika. Test hamulca postojowego moge zrobic w 03 ABS/Hamulce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednostce ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie,powoli zbliza sie czas wymiany tylnych hamulcow,doradzcie co i gdzie kupic.posiadam passata b8 z 2015r 1.6tdi, na allegro jest duzo roznych zestawow,jedne 300mm drugie 310mm juz sie pogubilem:-(

moze macie jakiegos uczciwego sprzedawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiscie brał tarcze Brembo, a klocki Ferodo, ewentualnie jakieś bardziej miękkie jak Bosch, TRW. Ale kto co lubi 310 mm(09.A200.10 lub  09.A200.11 malowane) są wentylowane musisz sprawdzić jakie masz, a 300 mm są zwykłe (08.C501.11) lity kawałek tarczy. Wentylowane mają 22 mm, a zwykłe 12 mm nie da się pomylić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, auto85 napisał:

Witam

Panowie,powoli zbliza sie czas wymiany tylnych hamulcow,doradzcie co i gdzie kupic.posiadam passata b8 z 2015r 1.6tdi, na allegro jest duzo roznych zestawow,jedne 300mm drugie 310mm juz sie pogubilem:-(

moze macie jakiegos uczciwego sprzedawce?

Uważałbym zakupem na allegro bradzo czesto są to podróbki takich marek jak trw ,brembo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem na zakup oryginału jest zakup w sklepie stacjonarnym który kupuje od firm takich jak InterCars i tym podobni "importerzy". Tam do takiego sklepu wysyłasz maila i dostajesz wycenę, nie powinna być zła (a nawet jak przepłacisz te 50 zł na komplecie to nic się nie stanie). Tylko pytanie jak znaleźć taki sklep w moim mieście znam, a w Twoim nie wiem. Proponuje iść do InterCars i spytać się który sklep się u nich z Twojego miasta zaopatruje, na pewno Ci wskażą. Bo myk polega na tym, że InterCars ma na stronie ceny zawyżone o 50% względem rynku. Potem daje zniżkę sklepom, one nakładają marżę np 20-30% i Tobie sprzedają.

Edytowane przez kamskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem ze mam 300mm bo sa cale lity kawalek:-)dzieki za pomoc:-)

u mnie tylne tarcze wygladaja jak na foto,gdy kupilem to tarcze byly cale takie jak na rantach,po 3 tys sie wyslizgsly i tak wlasnie wygladaja...zastanawiam sie czy moze zainstalowc nowe klocki ktore ogarna ta tarcze do konca na "wysoki polysk"...

myslicie ze nowe klocki ogarna ta tarcze bardziej,wyrownaja,doczyszcza?

na zdjeciach tarcza lewa i prawa.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniesz raczej tego na wysoki połysk, widziałem parę pasków B8 i tarcze wyglądały identycznie (prawdopodobnie oryginalne). Właśnie jest to dla mnie dziwne, bo normalnie tarcze tak nie wyglądają. Są gładkie. A tutaj jakby korozja czy coś je zżera. Pierwsza podstawowa sprawa, zmierz grubość tarczy suwmiarką. Minimalna grubość dla Twojej tarczy to 10 mm. Więc jeśli masz np 10,5 mm to wymień tarcze. A jeśli 11-11,5 mm to zostaw tylko wymień klocki np na te FERODO FDB4697 (ok 110 zł komplet).

Edytowane przez kamskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat na FERODO?twardr sa i ogarna ta tarcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmierzyłeś grubość tarczy? Powtarzam minimalna to 10 mm, czyli ostatnie klocki zakłada się na 10,5 mm. Ferodo są twarde, ale czy ogarną tarcze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie,ale na tarczach nie ma rantu wiec podejrzewan ze nie sa jeszcze zuzyte do 10.5mm

na weekend pomierze.

Chce poprawic ich wyglad wizualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzone,tak to wyglada,lewa i prawa tarcza.

image.jpeg

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne  ze wiecej niz nowa  ale wychodzi ze sa ok. Ale najlepiej mierzyc przez monety dwie odejmujac potem grubosc monet. Bo inaczej mierzy się rant a nie wewnątrz tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie popatrz na fotkach,u mnie nie ma rantow,sa idealnie plaskie tylko z ta cholerna rdza,nie rowno starte.

wydaje mi sie ze te tylne hamulce sa w miare nowe,auto stalo 4 miesiace,moze dlatego tak wyszlo?te tylne tarcze z kazdym kilometrem robia sie coraz lepsze(wizuanie),zamontuje tylko nowe klocki,oczyszcze tloczki,prowadnice i bede obserwowal czy nowe klocki ogarna te tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrob tylko nie wiem czy nie trzeba cofnac tloczkow z komputera nigdy nie mialem.auta z elektrycznym recznym. Zawsze się wkręca przy normalnym recznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tłoczek cofnąć ,,komputerowo". Nowe klocki nie naprawią tarczy. Jak samochód postoi, to tarcze rdzewieją i klocki przy hamowaniu zeszkliwia tą rdzę, powstaje bardzo twarda skorupa, nierównomierna, przez co tworzą się póżniejsze rowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze komputerowo trzeba cofac tloczki.mozna tez to zrobic manualnie,sa filmiki na YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy moje auto postało 1,5msc, to też źle to wyglądało, pełno rdzy, klocki jakby zastane. przez pierwsze 1000km cały czas słyszałem tarcie w tylnych hamulcach, chwilę zeszło zanim się przetarły ale dało radę. 

też robiłem czyszczenie prowadnic/zacisków, ale bez wymiany klocków. jak wkładasz te same to powinno udać się bez cofania tłoczków. U mnie tyle wystarczyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja klocki musze tak czy siak wymienic bo juz nowoscia nie pachna:-)ale to dopiero za 2-3 tys km.

nawet na tych starych klockach z kazdym przejechanym kilometrem tarcze wygladaja coraz lepiej wiec wydaje mi sie ze nowe klocki  z czyszczeniem tloczkow i prowadnic pomoga i zalatwia temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności