Skocz do zawartości
jacek_j23

B5 FL 2002 1.998 130KM 290tys przebiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie jestem ani młody ani sprytny jak wielu z tej młodzieży. Nie umiem szukać na internecie dobrze informacji, więc pozwolę zadać sobie kilka pytań. Jak ktoś odpowie i uświadomi mnie będę dźwięczny a jak nie znajdzie się dobra dusza to trudno, będę musiał sam sobie radzić.

Nie jako może się to wydać dziwne ale mimo wieku prawko mam od 14 lat. Miałem w sumie 3 samochody: Skodę Fabię, Opla Corse i VW Golf 3. Do tej pory Golf 3 był najlepszy. Ponieważ był to samochodzik 22 letni - niestety dopełnił swego żywota na złomowisku. Czas kupić coś następnego. Wybór padł na model z tytułu wiadomości.

Proszę drodzy Forumowicze o Wasze opinie i sugestie na co zwracać uwagę przy zakupie? Jakie są najczęstsze "bolączki" tego modelu? Co np wg Waszej opinii powinno być zrobione a nie jest (mam tu na myśli przebieg) ?

Na sugestię coś nowszego - no niestety nie należę do tej grupy osób zbyt majętnych i kupno samochodu to raczej spora inwestycja (zważywszy, że cholerna Corsa pociągnęła mnie nieźle po kieszeni póki z nią się nie pożegnałem). Fabiaczkę musiałem sprzedać, no cóż czasami są chwile kiedy są ważniejsze wydatki... I pomimo, że dobrze mi służyła to 2-gi raz nie skuszę się. Miała swoje wady i zalety. Wada za mała gabarytowo i za mały bagażnik...

Może już wystarczy o mnie - czekam na sugestie, cenne informacje, podpowiedzi.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i radości. Pozdrawiam

Jacek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od sprecyzowania wymagań.

-Moc

-Klimatyzacja

-Oczekiwane wyposażenie

-Nadwozie

-Lakier

-Skrzynia manual? Automat?

Po takim sprecyzowaniu na otomoto/allegro trzeba poszukać swojego "przyszłego" auta w obrębie 50-100 km od swojego miejsca zamieszkania. Wtedy konkretne ogłoszenia na forum i będziemy oceniać. Przebiegiem nie można się sugerować, ponieważ nie oszukujmy się, większość passatów ma cofane liczniki. Trzeba się sugerować stanem, przy ładnym, konkretnym zakupie warto pojechać do warsztatu który podepnie komputer, odczyta parametry pracy/błędy, nie zawsze droższe auto na rynku jest lepsze ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień te 290tys na  jakies  350-400tys ... i mysle ze to prawdziwy wynik dla tego rocznika

mam auto z 2005 ,  praca   40-50km dziennie, zakupy w weekend jakeis tam wyjazdy i  ma juz 310tys 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jesteś nowym użytkownikiem forum i zapraszam, żebyś się z nim zapoznał. Znajdziesz na nim dużo porad i ważnych informacji.

Jak już wspomniał kolega wcześniej, szukaj w swojej okolicy, może znajdziesz coś od któregoś z naszych forumowiczów...

W przebiegi w większosci przypadków nie ma co wierzyć, liczy się stan.

Pytania dot konkretnych samochodów z linkiem do ogłoszenia umieszczaj tutaj: 

 

Warto również zapoznać się z tym: 

Pozdr i owocnego poszukiwania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc 130KM, klimatyzacja ponoć sprawna, nadwozie kombi, lakier czarny metalic skrzynia manualna. Ogłoszenie jest na olx Lokalizacja Stawiguda, za ok 6tys. Nie umiem kopiować linków do ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to bedzie raczej gruz i strucel.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo mówiąca opinia... dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@indyczes dobrze gada. Za te pieniądze nie kupisz fl-a w chociażby  dobrym stanie a jedynie mega zmęczony egzemplarz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-volkswagen-passat-2-0-b-gaz-130km-2002r-kombi-ID6BcsvZ.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

To ten egzemplarz.

Jaki masz budżet? Bo w tej kasie to szukaj przedlifta. Chyba że 2 tyle dołożysz to trochę posłuży. j/w gruz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 alt... bierze olej. Poczytaj na forum.

Lepiej szukaj 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze, jak czytam ludzi którzy opisują że sprzedają Passata za 6k to po prostu nie wiem czy się mam śmiać czy płakać. Dobry egzemplarz taki jak mój kosztuje troszkę kaski zwłaszcza doinwestowany. Pamiętaj kupując taki gruz licz się że 5 będziesz musiał włożyć i nawet nie będziesz wiedział czy na pewno to pojedzie. Pozdrawiam i powodzenia przy zakupie Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności