Skocz do zawartości
lukas999

bi xenon passat cc / światła drogowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

mam problem ze światłami drogowymi w passacie cc, bi xenon. Otóż światła drogowe "nie zostają" na stałe. Pokrętło świateł ustawione na światła mijania, manetkę odpycham w kierunku szyby i efekt jest taki sam, jakbym ją przyciągał do siebie. Słychać ruch przesłony w lampie, zapala się kontrolka świateł drogowych na desce ale po puszczeniu manetki światła drogowe gasną. Nie ma żadnego błędu na desce ani w VAG. Czy może chodzić o złe podłączenie świateł? Wiem, że były demontowane. Czy może jest to wina manetki..

Szukałem rozwiązania na forum, jednak nie znalazłem takiego problemu, często występował problem z gasnącymi światłami po czasie, u mnie od od razu po zwolnieniu manetki słychać uderzenie przesłony i światła długie gasną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2010 powinna być już "miękka" manetka, może nie jest zakodowana, jako miekka, moze ktos tam zmieniał to kodowanie.

Jeśli masz rzeczywiście miękką manetkę do świateł drogowych, to upewnij się, że masz zakodowaną opcję momentary switch.

Zrób skan, czy nie ma błedów.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

Manetka wydaje mi się, że jest taka jak w B7. Podpowiedz proszę jak sprawdzić tą zakodowaną opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDSem. Nie pamiętam dokładnie, gdzie to jest i nie mam jak sprawdzić w tym momencie u siebie.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc, mam nietypowy problem, tzn. nie napotkałem na taki na tym forum. Jeśli jest to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.
 

VW CC (po lift) z 2013 roku, reflektory pełen LED + biXenon. Auto z USA ale po kodowaniu na EU, tył działa ok, lampy przerobione. Z przodu zamontowane były reflektory o symbolu L / R 26, jak udało mi się ustalić to te z "dynamiczną" przesłoną świateł drogowych - sterowanej silnikiem krokowym, a nie zero-jedynkowo (otwórz/zamknij). Te lampy (model 26) przeznaczone są do aut z kamerą line assist oraz asystentem świateł drogowych - mój CC nie posiada tej funkcji.

W lampach wszystko działa ok (LEDy, AFS, kierunki, doświetlanie) tylko BRAK świateł drogowych. tzn po pociągnięciu za manetkę od długich nie dzieję się nic poza zapaleniem niebieskiej kontrolki na desce. udało mi się ustalić, że do tego modelu powinny być lampy o symbolu 23 i takie nabyłem. Przełożyłem moduły (3 szt) z lamp o symbolu 26 i tak: wszystko działa tak samo, tylko teraz mam drogowe cały czas! tzn już po zapaleniu świateł pozycyjnych słychać "klik" przesłony świateł drogowych - bez zapalenia żarnika. po włączeniu Xenonu oczywiście palą się drogowe. nawet ocja comming/laving home od razu włącza długie.

pierwsza myśl to, że jeden z modułów ze "starej" lampy nie jest kompatybilny z nową, ale nie wiem który?

będę MEGA zobowiązany za pomoc fachowców od czego zacząć sprawdzanie.

lampy wcześniej posiadane to 3c8 941 033 (lewa)

lampy obecni posiadane  to 3c8 941 752Q (prawa)

moduł 1 (przetwornica): 8K0 941 597 E

moduł 2 (metalowy) 4G0 907 697 J

moduł 3 (plastikowy) 1T0 941 329 A

 

PS dodam, że kodowanie bite 18 było zmieniane na USA oraz z powrotem EU - nic nie wpływa na światła z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczone w kodowaniu że zamontowane są bixenony z przesłoną?

Prawdopodobnie bajt 14 bit 3 ale sprawdź opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Eldar napisał:

Zaznaczone w kodowaniu że zamontowane są bixenony z przesłoną?

Prawdopodobnie bajt 14 bit 3 ale sprawdź opis.

tak, kodowanie BCMa sprawdone kilkukrotnie. Zresztą z modułu BCM wychodzi sygnał "+" po pociągnięciu manetki od świateł drogowych..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz:

1 godzinę temu, Mattio napisał:

kodowanie BCMa sprawdone kilkukrotnie

Wklej lepiej to kodowanie tutaj. 

A co z kodowaniem modułu zasięgu J745? Też wklej...

A ten "+" z BCM'a pojawia się tylko gdy przełączysz na "długie"? Na który pin w lampie masz go podłączone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nTomek napisał:

Piszesz:

Wklej lepiej to kodowanie tutaj. 

A co z kodowaniem modułu zasięgu J745? Też wklej...

A ten "+" z BCM'a pojawia się tylko gdy przełączysz na "długie"? Na który pin w lampie masz go podłączone? 

Masz racje, przepraszam napisałem jak amator, wieczorem wkleję kodowanie BCM i modułu zasięgu. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, nTomek napisał:

Piszesz:

Wklej lepiej to kodowanie tutaj. 

A co z kodowaniem modułu zasięgu J745? Też wklej...

A ten "+" z BCM'a pojawia się tylko gdy przełączysz na "długie"? Na który pin w lampie masz go podłączone? 

podaje kodowanie BCMa byte po byte oraz modułu zasięgu.

ciekawostką jest odczyt z bloków mierzalnych BCMa grupa 40 gdzie przesłona aktywuje się w lampach nawet po włączeniu pozycyjnych, niezależnie od tego czy sama przesłona jest podłączona czy nie (żeby móc jeździć w nocy i nie razić innych wypiąłem wtyczkę od zasilania przesłony). screen na końcu pliku z kodowaniem BCMa

temat pozostaje dla mnie zagadką...

vw cc 2013 bcm.docx

vw cc 2013 xenon range.docx

Edytowane przez Mattio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś odhaczył byte 17 bit 4 i wyłàvzył ADL??? Sprawdź, co wtedy bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Krawcol82 napisał:

A gdybyś odhaczył byte 17 bit 4 i wyłàvzył ADL??? Sprawdź, co wtedy bedzie?

zmieniłem kodowanie. dało to tyle że:

1. dalej każde zasilenie (pozycyjne, mijania, manetka od długich) lampy wiązało się z otwarciem przesłony długich (nawet przy nie włączonym żarniku Xenon

2. przestały działać DRL na pozycji "Auto" + nie włączał świateł w garażu na "Auto", po odhaczeniu Byte 26 bit 3 "DRL only active with ADL, na pozycji "auto" nic, na "0" zapala DRL oraz otwiera przesłone długich (słychać klik)... 

wróciłem do ustawień z pliku.

jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetkę od świateł drogowych masz rzeczywiście miękką, tak? Po przesunieciu do przodu od razu odbija do pozycji zerowej.

A gdybyś nam tutaj jeszcze wrzucił kodowanie gateway? Tam jest opcja DLA (Dynamic Light Assist).

Edytowane przez Krawcol82
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, manetka miękka. wrzucę kodowanie ale najwcześniej jutro. Dziś już nie dam rady.

ale gdyby DLA było oznaczone na tak, to powinny wychodzić błędy braku komunikacja z kamerą na podszybiu itd. prawda?

dziękuję za dotychczasową pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway to tylko bramka, on przepuszcza funkcję. DLA czy FLA bedzie działać tylko wtedy, kiedy jest kamera, a Ty jej nie masz. Błędu raczej nie wyrzuci, jak będziesz mieć tę opcję uruchomioną bez kamery.

Poza tym w BCM, żeby uruchomić FLA/HBA (asystenta świateł drogowych) trzeba dołożyć kamerę (jest modyfikacja opisana na forum, zmienia się lusterko na takie z kamerą) i koduje się w BCM byte 11 bit 3. U Ciebie go nie widać, ale jeśli klikniesz opcję LCode, to wszystkie bity powinien wyświetlić-to też sprawdź i jeśli jest zaznaczony, to go odhacz w pierwszej kolejności.

Przy okazji warto zmienić VCDS na nowszy, żeby ogarniał 2013r ?

 

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krawcol82 w kodowaniu bramek 7N0.. nie ma nic o DLA/FLA i innych modułach. To zostało przeniesione do "Installation List". Co do wersji VCDS'a to faktycznie za stary.

@Mattio Poniżej opcje kodowania twojego modułu Xenon Range (bajty 2 i 5 są nieużywane):

byte_00.jpg.dd3262329d6df39933ad057fabfe58b2.jpgbyte_01.jpg.288691e87b5c33ae973ae781e9d7bce8.jpgbyte_01b.jpg.a929e089fdcbb28d3864b28c0cd2eca3.jpgbyte_03.jpg.bd82d2717781df8317c6c4c86687d752.jpgbyte_04.jpg.1c59abed91d6fc660f4bb77c0ba92b4a.jpg

byte_06.jpg.68326369f4103f6f27e5e93dc798012c.jpg

W wersji EU bajt 3 - bit 0 ma być wyłączony, oraz bajt 6 = 02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję za wskazówki. Jutro po południu zasiadam do tematu. dam znać jak efekty.

info o VCDS przyjąłem do siebie i wymienię ? przyznam,  że ostani VAG jaki miałm to A3 8P 5 lat temu, trochę zardzewiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, o 7N0 nie wiedziałem. Ale nie zmienia to faktu, że warto sprawdzić BCM byte 11 bit 3, ktory jest opisywzny przy modyfikacji HBA/FLA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

@nTomek poprawiłem kodowanie wg Twoich uwag, czyi Bajt 3 bit 0 wyłączony, lampy wariant 0, oraz bajt 6 = wartość 02. wygenerowały się następujące błędy:

@Krawcol82 Bajt 11 bit 3 odznaczony, brak zmian...

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------


                Address 55: Xenon Range       Labels: None
Control Module Part Number: 5M0 907 357 F    HW: 7L6 907 357 C
  Component and/or Version: AFS-ECU       H04 0111
           Software Coding: 071200000B000200
            Work Shop Code: WSC 55461 002 10485
              ASAM Dataset: EV_HeadlRegulVWAFSPt 002016 (VW46)
                      VCID: 377735059656A51
2 Faults Found:

5275220 - Headlight
          C107E 54 [137] - Missing Calibration / Basic Setting
          MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 1
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 180
                    Mileage: 94893 km
                    Date: 2064.14.23
                    Time: 15:44:41

5275648 - Left/Right Driving Switch-Over Active
          C1080 00 [009] -  -
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 180
                    Mileage: 94893 km
                    Date: 2064.14.23
                    Time: 15:44:40


--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------

 

nie potrafię zrobić adaptacji bo mój VCDS 11.11 ma puste okna wyboru :(

nie zmienia to jednak faktu,  że po włączeniu pozycyjnych, mijania dalej od razu otwiera się przesłona długich.

jakieś sugestie co mogę zrobić dalej?

PS czy widzieliście ostatnie screeny z pliku word gdzie z bloków mierzalnych grupa 40 BCM wychodzi, że BCM wysyła sygnał zasilania na przesłony od razu po włączeniu pozycyjnych? czy to może być kodowanie BCMu czy Xenon range?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tutaj coś znajdziesz:

http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f27/front-light-assist-dynamic-light-assist-98014-2.html

Kolejną opcją, ktorą znalazłem, jest wejści do 09 BCM, security access 16 kodem 31347, adaptacja 10 i tam w kanale 02 powinien być hba. Mozesz to sprawdzić i wrzucić tutaj zrzut ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności