Skocz do zawartości
Sharkyman

Nie grzeje cała lewa strona w Passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule. W moim Passacie B6 2009r mam problem z ogrzewaniem. A mianowicie to z lewej strony ( nie ważne jaką temperaturę nastawie) wieje zimnym powietrzem (nawiew na szyby, przód, nogi(z tyłu też) oraz cały środek z tyłu). Robiłem kalibracje klimy ale nie pomogło. Czytałem o tych nieszczęsnych silniczkach. Czy to może być to ? I czy do tych wszystkich nawiewów idzie jeden silniczek na stronę ?

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo, lewa strona zero ciepłego powietrza. Wymiana silniczków pomogła w 100%. Ja kupiłem używane, udało mi się znaleźć jedna aukcje na All..ro po 180 za sztukę..jak nie masz climatronika będzie taniej..  w ASO powiedzieli 630 za nowy za sztukę i za robotę 2000zl. Zwariowałem ? mi mechanik zrobił za 305zl i silniczki jak wyżej.. ale w końcu jest ciepełko ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były już tematy o tym. Sprawdź błędy, jeśli będą związane z silniczkiem V158 - do wymiany potencjometry w nich (smarowanie wystarczy na chwilę). Ja kupowałem używane z klap obiegu zamkniętego. A wymieniałem sam i to w grudniu ;) Dostęp beznadziejny, ale do zrobienia. Koszty? Około 30-50zł za sztukę. Poniżej tematy. Powodzenia!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W krainie ryżu kupisz zestaw 5 potencjometrow za niecałe 30zl potem podmianka, a zapas się przyda bo nie wiadomo kiedy kolejny siądzie. Ja miesiąc temu  wymieniłem potencjometr od silniczka lewej strony v158 i wymieniłem bez demontażu całego silniczka, wystarczyło dopiąć obudowę wyciagnac stary potencjometr i założyć nowy. Zajęło mi to wszystko 45min z papierosem a robiłem to pierwszy raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Nie grzała mi prawa strona. Był błąd silnika regulacji temperatury prawego. Silnik wymieniłem, teraz ładnie grzeje, ale błąd dalej wyskakuje. Po skasowaniu od razu się pojawia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2018 o 10:01, Dymekgd napisał:

teraz ładnie grzeje, ale błąd dalej wyskakuje

Jeżeli tak się dzieje to problem z brakiem grzania powróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie jest to samo, lewa strona grzeje a z prawej zimno, co dziwne VCDS pokazuje błąd silniczka regulacji temperatury ale po lewej stronie i teraz zglupialem i nie wiem od której zacząć. Może ktoś doradzi coś sensownego. Dzięki 

Screenshot_20190103-190143.jpg

Screenshot_20190103-190121.jpg

Screenshot_20190104-033210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2018 o 20:35, Matiz4 napisał:

W krainie ryżu kupisz zestaw 5 potencjometrow za niecałe 30zl potem podmianka, a zapas się przyda bo nie wiadomo kiedy kolejny siądzie. Ja miesiąc temu  wymieniłem potencjometr od silniczka lewej strony v158 i wymieniłem bez demontażu całego silniczka, wystarczyło dopiąć obudowę wyciagnac stary potencjometr i założyć nowy. Zajęło mi to wszystko 45min z papierosem a robiłem to pierwszy raz. 

kolego znalazł byś aukcje z tymi potencjometrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś dobrego specjalistę z Lublina lub okolic, który nie raz wymieniał te silniczki?

Specjalista - ktoś kto robił to nie raz

Dobry - bez urywania zatrzasków plastików etc. po których całą deskę słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności